امروز : یکشنبه ۷ آبان ۱۳۹۶
تاریخ : ۱۳۹۶/۰۸/۰۷ - ۲۲:۱۵ ذخیره فایل ارسال به دوستان

توصیه‌های سلامت به زائران اربعین

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر با ارائه توصیه‌های سلامت به زائران اربعین، گفت: افراد در خوردن و آشامیدن حتما از مواد بهداشتی استفاده کنند. دکتر عبدالمحمد خواجه‌ئیان اظهار داشت: رعایت بهداشت فردی باید از جمله اولویت‌های شرکت کنندگان در مراسم ایام اربعین حسینی باشد. وی از امکان ابتلا به بیماری‌های واگیر به خصوص بیماری‌های […]

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر با ارائه توصیه‌های سلامت به زائران اربعین، گفت: افراد در خوردن و آشامیدن حتما از مواد بهداشتی استفاده کنند.

دکتر عبدالمحمد خواجه‌ئیان اظهار داشت: رعایت بهداشت فردی باید از جمله اولویت‌های شرکت کنندگان در مراسم ایام اربعین حسینی باشد.

وی از امکان ابتلا به بیماری‌های واگیر به خصوص بیماری‌های منتقله از راه آب و غذا و بیماری‌های حاد تنفسی مانند آنفلوانزا خبر داد و تاکید کرد: رعایت بهدشت فردی در پیشگیری از بیماری بسیار مهم است.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر تصریح کرد: استراحت کم، خستگی راه و تغییر شرایط آب و هوایی باعث کاهش مقاومت بدن در برابر بیماری‌ها می‌شود.

وی ادامه داد: ساده‌ترین و کم‌هزینه‌ترین راه پیشگیری و جلوگیری از انتقال بیماری شستشوی مستمر دست با آب و صابون است؛ زیرا شستشوی دست، سبب کاهش انتشار بسیاری از بیماریهای واگیر می‌شود.

خواجه‌ئیان با تاکید بر اهمیت سلامت آب شرب بیان کرد: حتما از منابع آب شیرین و از لیوان یک‌بار مصرف استفاده کنید و از مصرف آب‌های جاری و چشمه های رو باز که فاقد بهسازی بوده و لوله‌کشی نشده‌اند برای شرب خودداری شود.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی اضافه کرد: از غذاهای ساده و مطمئن استفاده کنید و حتی‌الامکان مواد غذایی خشک مانند خشکبار، خرما و … به همراه داشته باشند؛ همچنین مواد غذایی را از مراکز عرضه و فروشی که حداقل ضوابط بهداشتی را رعایت می‌کنند تهیه کنید و از نگهداری مواد غذایی پخته شده به مدت طولانی در محیط، خودداری شود.

وی گفت: از مصرف لبنیات غیرپاستوریزه خصوصاً شیر خام، خامه و پنیر تازه محلی خودداری شود.

خواجه‌ئیان با تاکید برای به همراه داشتن وسایل شخصی افزود:‌ در صورت ابتلا به اسهال حاد آبکی بایستی در اسرع وقت به مراکز بهداشتی درمانی مراجعه کنید.

وی تاکید کرد: افرادی که از داروهای خاصی استفاده می‌کنند داروهای مورد نیاز به میزان کافی به همراه داشته باشند.

ارسال دیدگاه

photo_2016-05-31_13-37-56

photo_2016-06-02_15-16-08

photo_2016-06-02_15-16-04

1

sana shirini-1

gorban-1

news