امروز : یکشنبه ۷ آبان ۱۳۹۶
تاریخ : ۱۳۹۶/۰۸/۰۷ - ۲۲:۱۴ ذخیره فایل ارسال به دوستان

نقش فضای سبز در موفقیت تحصیلی دانش‌آموزان

نتایج به دست آمده از یک بررسی نشان داد، دانش‌آموزانی که محل سکونت آنها در نزدیکی پارک‌ها و فضای سبز است، بیش از دیگر دانش‌آموزان به یادگیری درس‌ها علاقه نشان می‌دهند. محققان باور دارند، فضای سبز با کاهش آلودگی هوا، آلودگی صدا و تعدیل دما می‌تواند به طور غیر مستقیم بر سلامت انسان تأثیرگذار باشد؛ […]

نتایج به دست آمده از یک بررسی نشان داد، دانش‌آموزانی که محل سکونت آنها در نزدیکی پارک‌ها و فضای سبز است، بیش از دیگر دانش‌آموزان به یادگیری درس‌ها علاقه نشان می‌دهند.

محققان باور دارند، فضای سبز با کاهش آلودگی هوا، آلودگی صدا و تعدیل دما می‌تواند به طور غیر مستقیم بر سلامت انسان تأثیرگذار باشد؛ همچنین این موارد با توجه به کارکردهای درمانی و روانی، به طور مستقیم بر رفتار اشخاص مؤثر بوده و به کم کردن تنش‌ها و استرس‌های زندگی و ایجاد حس نشاط و آرامش در افراد کمک شایانی می‌کند.

به گفته محققان مؤسسه بهداشت بارسلونا، دانش‌آموزانی که محل سکونت‌شان در نزدیکی پارک‌هاست، در امتحانات و آزمون‌های مدارس با دقت‌تر و سریع‌تر عمل می‌کنند.

نویسنده و سرپرست ارشد این پژوهش‌ می‌گوید:‌ «‌ما از سال ۲۰۰۳ تا ۲۰۱۳، بیش از ۱۵۰۰ دانش‌آموز دوره ابتدایی را تحت نظر گرفتیم و دریافتیم، فضاهای سبز در شهرها، ارتباطات اجتماعی و فعالیت بدنی را تقویت می‌کند و چون وجود فضای سبز با کاهش آلودگی هوا و سر و صدا همراه است بنابراین یک محرک مفید و مؤثر برای رشد مغزهای آینده است».

 یافته‌های این تحقیق که در مجله “Health Environment Perspectives” منتشر شده، حکایت از آن دارد که زندگی در کنار فضاهای سبز به طور مستقیم بر پیشرفت مغز کودکان تأثیر می‌گذارد.

ارسال دیدگاه

photo_2016-05-31_13-37-56

photo_2016-06-02_15-16-08

photo_2016-06-02_15-16-04

1

sana shirini-1

gorban-1

news