امروز : دوشنبه ۸ آبان ۱۳۹۶
تاریخ : ۱۳۹۶/۰۸/۰۸ - ۱۹:۲۱ ذخیره فایل ارسال به دوستان

مقصر اصلی حذف احتمالی استقلال و پرسپولیس از آسیا

اتفاقی تلخ در انتظار فوتبال باشگاهی کشورمان است. حتی اگر این اتفاق با “من بمیرم و تو بمیری”های همیشگی بار دیگر “مثلا” رتق و فتق شود اما اهالی ورزش و مردم که مخاطب اصلی این فوتبال هستند فریب این ظاهرسازی را نمی خورند. پرویز مظلومی در گفت و گو با ما، درباره مشکل بوجود آمده […]

اتفاقی تلخ در انتظار فوتبال باشگاهی کشورمان است. حتی اگر این اتفاق با “من بمیرم و تو بمیری”های همیشگی بار دیگر “مثلا” رتق و فتق شود اما اهالی ورزش و مردم که مخاطب اصلی این فوتبال هستند فریب این ظاهرسازی را نمی خورند.

پرویز مظلومی در گفت و گو با ما، درباره مشکل بوجود آمده برسر لغو احتمالی مجوز حرفه ای ۴ باشگاه بدهکار کشورمان و اخراج از لیگ قهرمانان آسیا صحبت کرد و سرمنشأ مشکل را از باشگاه ها ندانست.

سرمربی اسبق استقلال درباره مشکل بوجود آمده و اینکه عامل اصلی بوجود آمدن این بدهی ها کیست اظهار داشت: قطعا فدراسیون فوتبال و سازمان لیگ مقصر هستند. اگر در ابتدا و انتهای هر فصل در قبال تسویه حساب باشگاه ها با اعضای تیم سختگیری صورت نگیرد نتیجه اش همین می شود.

وی در ادامه افزود: یک نمونه اش خود من هستم که در پایان فصل پانزدهم با اینکه قرارداد داشتم یک مربی دیگر به جای من آوردند و هرچقدر گفتم قراردادم را فسخ کنید هیچ کس اهمیتی نداد. اگر کسی غیر از من بود شکایت نمی کرد؟ اگر شکایت می کرد یک شکایت دیگر روی انبوه شکایت های باشگاه نمی آمد؟ اصلا با چه مجوزی برای سرمربی جدید کارت مربیگری صادر شد؟ همه صورت شان را برگرداندند و مثل اینکه نمی بینند کمترین توجهی به حرف من درباره فسخ قراردادم نشد. وقتی این همه بی تفاوتی و بی اهمیتی از مسئولان فدراسیون می بینیم باید منتظر بروز چنین اتفاقاتی هم باشیم.

به گزارش ما، پیشکسوت باشگاه استقلال درباره علل شکایت های صورت گرفته از باشگاه ها خاطر نشان کرد: وقتی بازیکن یا مربی همراه زن و بچه اش به دلیل ممنوع الخروج شدن از فرودگاه به خانه برمی گردد و اشک فرزندش را می بیند طاقت نمی آورد. وقتی به خاطر مالیات پولی که هنوز نگرفته ممنوع الخروج می شود یا حساب هایش را مسدود می کنند چاره ای جز شکایت برایش باقی نمی ماند. یکی مانند من سراغ شکایت نمی رود، دومی نمی رود، ولی نمی توان جلوی همه طلبکاران را گرفت.

مظلومی با ذکر یک مثال ادامه داد:

متأسفانه حق و حقوق فوتبالی ها شبیه مهریه خانمها شده است که اصطلاحا می گویند “کی داده و کی گرفته”! چون وقتی با مدیر باشگاه درباره مطالبات قبلی حرف می زنی می گویند “بگذریم! انشااله آن را هم بالاخره می دهیم” …و مربی یا بازیکن را با قراردادن در رودربایستی و این قبیل شرایط سخت وادار به عقد قرارداد می کنند. فدراسیون و کمیته انضباطی اش هم در پایان فصل به هیچ یک از شکایت های اینچنینی اهمیت نمی دهد و در نهایت بدهی روی بدهی تل انبار می شود تا از یک جایی بیرون بزند.

وی در این باره که اگر یک یا چند باشگاه کشورمان لغو مجوز حرفه ای شوند چه اتفاقی می افتد گفت: این برای فوتبال ایران ننگ است. عده ای با تلاش و تمرین مستمر بین این همه تیم، جواز بازی های آسیایی را بگیرند بعد به این راحتی لغوش کنند؟ از این زشت تر هم مگر داریم که به این شکل با آبروی باشگاه بزرگی مانند استقلال و پرسپولیس بازی شود. فدراسیون باید جوابگوی مردم و طرفداران این دو تیم باشد.

ارسال دیدگاه

photo_2016-05-31_13-37-56

photo_2016-06-02_15-16-08

photo_2016-06-02_15-16-04

1

sana shirini-1

gorban-1

news