امروز : سه شنبه ۹ آبان ۱۳۹۶
تاریخ : ۱۳۹۶/۰۸/۰۹ - ۱۷:۲۶ ذخیره فایل ارسال به دوستان

تولید ۱۵ تن عسل به ارزش ۵ میلیارد ریال در فریدونکنار

بصیر، محمدرضا ضیائی در گفت‌وگو با بصیرنیوز با اشاره به نقش زنبورداری به عنوان فرصتی برای اشتغال، اظهار کرد: زنبور می‌تواند علاوه بر تولید عسل بر فعالیت های‌ دیگری نیز سهیم باشد که از جمله آن گرده افشانی است که در ایجاد تنوع گیاهی در طبیعت و مزارع مؤثر است. وی خاطرنشان کرد: گرده افشانی […]

بصیر، محمدرضا ضیائی در گفت‌وگو با بصیرنیوز با اشاره به نقش زنبورداری به عنوان فرصتی برای اشتغال، اظهار کرد: زنبور می‌تواند علاوه بر تولید عسل بر فعالیت های‌ دیگری نیز سهیم باشد که از جمله آن گرده افشانی است که در ایجاد تنوع گیاهی در طبیعت و مزارع مؤثر است.

وی خاطرنشان کرد: گرده افشانی زنبور موجب تولید محصول مرغوب و افزایش محصول کشاورزان می‌شود و در صورت گرده افشانی خوب، شاهد محصولات کم، کوچک و پوک نخواهیم بود و این بدین معنی است که تولیدات زنبور عسل برای انسان و محیط زیست مفید است.

مدیر جهادکشاورزی فریدونکنار با اشاره به اتمام آمارگیری کلنی‌های زنبورعسل، تصریح کرد: هزار و ۸۲۱ کلنی در این شهرستان وجود دارد که میزان تولید عسل استحصالی از ابتدای امسال تاکنون به بیش از ۱۵ تن رسید و ارزش اقتصادی تولید این میزان عسل در حدود ۵ میلیارد ریال است.

ضیایی افزود: در حال حاضر ۲۶ نفر در صنعت پرورش زنبورعسل در فریدونکنار اشتغال دارند.

ارسال دیدگاه

photo_2016-05-31_13-37-56

photo_2016-06-02_15-16-08

photo_2016-06-02_15-16-04

1

sana shirini-1

gorban-1

news