امروز : یکشنبه ۲۸ آبان ۱۳۹۶
تاریخ : ۱۳۹۶/۰۸/۲۸ - ۲۰:۵۵ ذخیره فایل ارسال به دوستان

آخرین وضعیت جوی و دمایی در مناطق زلزله‌زده

مدیرکل پیش‌بینی سازمان هواشناسی کشور از ورود سامانه بارشی طی ساعات آتی خبر داد و گفت: این سامانه بارشی از شمال غرب و غرب به کشور وارد می‌شود و دستاورد آن بارش باران، وزش باد و کاهش دماست؛ مناطق زلزله زده نیز در سه روز آتی بارانی پیش‌بینی می‌شود. احد وظیفه درباره وضعیت جوی چند […]

مدیرکل پیش‌بینی سازمان هواشناسی کشور از ورود سامانه بارشی طی ساعات آتی خبر داد و گفت: این سامانه بارشی از شمال غرب و غرب به کشور وارد می‌شود و دستاورد آن بارش باران، وزش باد و کاهش دماست؛ مناطق زلزله زده نیز در سه روز آتی بارانی پیش‌بینی می‌شود.

احد وظیفه درباره وضعیت جوی چند روز آینده کشور اظهار کرد: طی ساعتهای آتی و تا اواخر وقت امروز جوی نسبتاً پایدار در غالب نقاط کشور حکمفرما خواهد بود و این وضعیت در شهرهای صنعتی و کلانشهرها موجب پدیده غبار و کاهش کیفیت هوا می‌شود.

وی ادامه داد: امروز و فردا استانهای ساحلی دریای خزر با افزایش دما مواجه می‌شوند که در برخی ساعات بادهای شدید جنوبی این بخش از نوار شمالی کشورمان را در برمی‌گیرد.

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی کشور با بیان اینکه از اواخر وقت امروز سامانه بارشی جدیدی از غرب و شمال غرب وارد کشورمان می‌شود، تصریح کرد: این سامانه بارشی که از نوار غربی وارد می‌شود بخشهایی از شمال غرب و غرب کشورمان را در برمی‌گیرد.

به گفته وظیفه، این سامانه بارشی طی روز دوشنبه نیمه غربی کشور، شمال غربی و دامنه‌های جنوبی البرز را در برمی‌گیرد که دستاورد آن افزایش ابر، بارش باران و وزش باد شدید خواهد بود.

وی افزود: شدت بارشها در بعد از ظهر روز دوشنبه در بخشهایی از آذربایجانها، کرمانشاه و بخشهایی از نیمه غربی و شمال غربی کشور خواهد بود؛ بارشها در مناطق سردسیر نیمه غربی به صورت برف پیش‌بینی می‌شود.

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی کشور تصریح کرد: طی روز سه‌شنبه فعالیت سامانه بارشی در نیمه غربی کشور تقویت می‌شود و گستره بارشها دامنه‌های زاگرس مرکزی و جنوبی را نیز فرا می‌گیرد؛ شدت بارشها روز سه‌شنبه در بخشهایی از ایلام ، لرستان، خوزستان، آذربایجان غربی، کردستان، کرمانشاه و همدان خواهد بود.

وظیفه ادامه داد: بارش در مناطق سردسیر شمال غرب، ارتفاعات غرب، ارتفاعات زاگرس مرکزی و ارتفاعات البرز به صورت برف خواهد بود؛ احتمال بارش تگرگ در مناطق مستعد نیز وجود دارد.

وی با اشاره به کاهش دما در روزهای آتی برای نیمه غربی کشور گفت: با ورود این سامانه بارشی و فعالیت آن در روزهای دوشنبه و سه‌شنبه، دمای هوا رفته رفته در نیمه غربی ۲ تا ۸ درجه کاهش می‌یابد.

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی کشور همچنین از افزایش سرعت وزش باد و پدیده گرد و خاک در عراق خبرداد و گفت: احتمال افزایش سرعت وزش باد و ایجاد پدیده گرد و خاک در مناطق مرزی غرب و جنوب غرب کشور در ساعتهای آتی دور از انتظار نیست.

وظیفه، شهرکرد با ۷ درجه زیر صفر را سردترین و بندرعباس با ۳۰ درجه بالای صفر را گرمترین نقاط کشور دانست و گفت: دمای هوای تهران امروز به ۱۶ درجه بالای صفر رسید که طی ۲۴ ساعت آینده احتمال افزایش ابر و بارش پراکنده باران در پایتخت وجود دارد.

وی همچنین در مورد وضعیت جوی مناطق زلزله زده غرب کشور توضیح داد: از اواخر وقت امروز یک شنبه با ورود سامانه بارشی به کشور، این منطقه نیز تحت تاثیر قرار می‌گیرد و با رشد ابر، وزش باد و بارش پراکنده مواجه می‌شود.

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی کشور تصریح کرد: از بعد از ظهر دوشنبه و طی سه‌شنبه نیز سامانه بارشی در نیمه غربی و مناطق زلزله زده تقویت می‌شود که شاهد رگبار باران، رعد و برق و وزش باد شدید خواهیم بود.

ارسال دیدگاه

photo_2016-05-31_13-37-56

photo_2016-06-02_15-16-08

photo_2016-06-02_15-16-04

1

sana shirini-1

gorban-1

news