امروز : یکشنبه ۲۸ آبان ۱۳۹۶
تاریخ : ۱۳۹۶/۰۸/۲۸ - ۲۰:۵۵ ذخیره فایل ارسال به دوستان

لاریجانی: بانک‌ها برای اعطای وام سخت‌گیری نکنند

رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: توزیع خوراک و امکانات اولیه به مردم زلزله زده نظم بهتری گرفته و بر اساس اعلام مسئولان هلال احمر پیش‌بینی‌های لازم تا یک ماه آینده انجام شده است. علی لاریجانی که برای بازدید از مناطق زلزله زده استان کرمانشاه به این استان سفر کرده است ، عصر امروز (یکشنبه ۲۸آبان […]

رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: توزیع خوراک و امکانات اولیه به مردم زلزله زده نظم بهتری گرفته و بر اساس اعلام مسئولان هلال احمر پیش‌بینی‌های لازم تا یک ماه آینده انجام شده است.

علی لاریجانی که برای بازدید از مناطق زلزله زده استان کرمانشاه به این استان سفر کرده است ، عصر امروز (یکشنبه ۲۸آبان ماه) در جلسه ستاد مدیریت بحران که در استانداری کرمانشاه برگزار شد، حضور یافت و ضمن عرض تسلیت به مناسبت شهادت امام رضا (ع) و زلزله استان کرمانشاه اظهار داشت: امیدوارم این امتحان الهی موجب رشد مادی و معنوی در کل ملت ایران و استان شود.

رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه امروز از شهرها و روستاهای زلزله زده استان کرمانشاه بازدید داشتم و به همراه نمایندگان استان، وزرا و مسئولان بنیاد مسکن، بنیاد مستضعفان و هلال احمر مشکلات و انتظارات مردم بررسی شد.

لاریجانی با بیان اینکه مدیران استانی، استاندار، نیروهای مسلح، هلال احمر و وزارت بهداشت از لحظات اول کمک‌های لازم را به مجروحین ارائه کردند و مجروحان به استان‌های دیگر نیز در صورت نیز اعزام کردند.

توزیع خوراک در میان زلزله زدگان و امکانات اولیه نظم بهتری گرفته است

رئیس قوه مقننه با بیان اینکه در بازدیدها از مناطق زلزله‌زده، مشاهده می‌شد که چادر و امکانات اولیه در اختیار مردم قرار گرفته و کاستی از این جهت مشاهده نمی شد، ادامه داد: توزیع خوراک و امکانات اولیه نیز نظم بهتری گرفته و توضیحاتی که مسئولان هلال احمر اعلام کردند تا یک ماه دیگر پیش‌بینی‌های لازم را انجام داده‌اند تا به ارائه خدمات به مردم زلزله زده بدهند.

رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه بنا بر اعلام وزیر نیرو مشکل برق حل شده است و تأکید کردیم که مشکل آب نیز دنبال شود، ادامه داد: با توجه به این شرایط می توان گفت که شرایط اولیه برای زندگی مردم فراهم شده است.

لاریجانی با اشاره به برخی مشکلات گفت: تهیه سرویس‌های بهداشتی و امکانات برای استحمام امر ضروری است و با توجه به اینکه این مشکل می تواند آلایندگی ایجاد کند، ضروری است که فعالیتی که برای تهیه این امکانات شروع شده، تسریع یابد.

وی با بیان اینکه خواهش من این است که نهادهایی مانند هلال احمر و نیروهای مسلح، امکانات خود را در اختیار مردم زلزله زده بگذارند زیرا زندگی در زیر چادر برای مردم با وجود عدم امکانات بهداشتی اثرات جسمی و روحی به دنبال دارد، افزود: مسئله دیگر اسکان موقت است که مسئولان بنیاد مسکن توضیح دادند که دولت در این زمینه تصمیمات لازم را ارائه کردند، با توجه به تجربیات زلزله در کشور چاره ای نیست جز اینکه در اسرع وقت به جای چادر اسکان موقتی را برای مردم فراهم کنیم.

رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در برخی مناطق زلزله زده افراد ممکن است بتواند ساختمانی برای خود اجاره کنند که باید هزینه اجاره آنها را ما بپردازیم، اظهار داشت: در روستاهایی که امکان اجاره مسکن برای مردم وجود ندارد باید کانکس‌هایی تهیه شود و در محل اسکان مردم زلزله زده تدارک دیده شود تا بعدها نیز از این کانکس‌ها به عنوان انبار استفاده کنند.

امیدواریم زودتر از دو ماه که مسئولان بنیاد مسکن اعلام کردند اسکان موقت مردم زلزله زده انجام شود

لاریجانی با بیان اینکه امیدواریم زودتر از دو ماه که مسئولان بنیاد مسکن اعلام کردند اسکان موقت مردم زلزله زده انجام شود، گفت: برای تحقق این برنامه به همکاری نیاز است که بخش مهم این همکاری‌ها مربوط به مردم زلزله زده است یعنی باید حتما شناسنامه‌ای از کار وجود داشته باشد تا از این به بعد خدمات به راحتی انجام شود زیرا بعدها مشکلاتی ایجاد می شود از جمله اینکه برخی مدعی زمین می‌شوند و مرافه برای مردم ایجاد می شود که کار به دادگاه ها می رسدو لازم است این تدبیر اندیشیده شود که هر کسی پرونده مشخصی داشته باشد تا بعدها مشکلاتی به وجود نیاید و بنیاد مسکن نیز باید برای تشکیل این پرونده‌ها کمک کند.

بانک‌ها برای اعطای وام به مردم زلزله‌زده سخت‌گیری نکنند

وی با بیان اینکه پیشنهاد استاندار کرمانشاه مبنی بر اینکه بانک‌ها به حدی تضامین بگیرند که متناسب با حال مردم زلزله‌زده باشد، بیان کرد: از پرونده‌هایی که تهیه می‌شود به عنوان پشتوانه کار بانکی مورد استفاده قرار گیرد و بانک‌ها نیز خیلی سخت نگیرند زیرا وقتی وزارت و بنیاد مسکن پرونده تشکیل می‌دهند، آقای وزیر اقتصاد نیز به بانک‌ها ابلاغ کند که این پرونده را سند قطعی بدانند زیرا صاحب این پرونده را بنیاد مسکن قبول دارد که تا میزانی مشخص خانه‌اش آسیب دیده و بنا براین مستحق دریافت وام است و سختگیری بیش از این در شرایط روحی مردم زلزله‌ زده درست نیست و این توصیه باید به بانک‌ها ابلاغ شود.

رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه بنیاد مسکن پس از تهیه پرونده مشخص برای مردم زلزله‌زده پول‌های بلاعوض را به آنها بپردازد و گفت: باید سریع تر این کار انجام شود تا مردم فعال شوند و اسکان موقت را برای خود ایجاد کنند.

در حال تکمیل…

ارسال دیدگاه

photo_2016-05-31_13-37-56

photo_2016-06-02_15-16-08

photo_2016-06-02_15-16-04

1

sana shirini-1

gorban-1

news