امروز : یکشنبه ۲۸ آبان ۱۳۹۶
تاریخ : ۱۳۹۶/۰۸/۲۸ - ۲۳:۰۶ ذخیره فایل ارسال به دوستان

لاوروف: درباره حل بحران سوریه توافق کردیم

وزیر خارجه روسیه در پایان نشست سه جانبه با وزرای خارجه ایران و ترکیه در آنتالیا گفت، همه مسائل مربوط به بحران سوریه مورد بررسی قرار گرفت. سرگئی لاوروف، وزیر خارجه روسیه در گفت‌وگوی مطبوعاتی افزود، در این نشست سه جانبه وزیران، امکان مشارکت کردها در کنفرانس گفت‌وگوی ملی سوریه مورد بررسی قرار گرفت که […]

وزیر خارجه روسیه در پایان نشست سه جانبه با وزرای خارجه ایران و ترکیه در آنتالیا گفت، همه مسائل مربوط به بحران سوریه مورد بررسی قرار گرفت.

سرگئی لاوروف، وزیر خارجه روسیه در گفت‌وگوی مطبوعاتی افزود، در این نشست سه جانبه وزیران، امکان مشارکت کردها در کنفرانس گفت‌وگوی ملی سوریه مورد بررسی قرار گرفت که قرار است ۲۲ ماه جاری میلادی در سوچی روسیه برگزار شود.

لاوروف همچنین تصریح کرد، نشست وزیران خارجه که امروز در آنتالیا برگزار شد در چارچوب مقدمه‌چینی‌هایی برای نشست سران سه کشور مذکور صورت گرفت.وی اعلام کرد، در این نشست درباره مسائل مهم توافق شد که روسای سه کشور در جریان آن قرار خواهند گرفت.

وزیر خارجه روسیه تاکید کرد، وزارت‌های دفاع سه کشور مذکور درباره همکاری در مناطق کاهش تنش سوریه دائما باهم در ارتباط هستند.

پایان نشست سه‌جانبه وزیران امور خارجه ایران، روسیه و ترکیه در آنتالیا

نشست سه جانبه وزیران امور خارجه ایران، ترکیه و روسیه در آنتالیای ترکیه به پایان رسید.

وزیران امور خارجه ایران، ترکیه و سوریه در نشست سه جانبه امروز خود که حدود دو ساعت و نیم به طول کشید در مورد آخرین وضعیت سیاسی حل بحران سوریه و همچنین نشست آتی حسن روحانی، ولادیمیر پوتین و رجب طیب اردوغان که در روز چهارشنبه در سوچی روسیه با محوریت موضوع سوریه برگزار می شود، رایزنی کردند.

بعد از پایان این نشست لاوروف و ظریف در ضیافت ناهار چاووش اوغلو وزیر امور خارجه ترکیه شرکت کردند.

ارسال دیدگاه

photo_2016-05-31_13-37-56

photo_2016-06-02_15-16-08

photo_2016-06-02_15-16-04

1

sana shirini-1

gorban-1

news