امروز : یکشنبه ۲۸ آبان ۱۳۹۶
تاریخ : ۱۳۹۶/۰۸/۲۸ - ۲۱:۰۳ ذخیره فایل ارسال به دوستان

گفت‌وگوی تلفنی السیسی و ماکرون درباره تحولات منطقه

رئیس‌جمهور فرانسه در تماس تلفنی با همتای مصری خود به بررسی تحولات منطقه پرداخت. «امانوئل ماکرون» رئیس‌جمهور فرانسه با «عبدالفتاح السیسی» همتای مصری خود تماس تلفنی برقرار کرده و به بررسی تحولات منطقه پرداخت. دو طرف در این تماس تلفنی به بررسی آخرین تحولات منطقه خاورمیانه و امکان تلاش‌های هر دو کشور به نفع قضایای […]

رئیس‌جمهور فرانسه در تماس تلفنی با همتای مصری خود به بررسی تحولات منطقه پرداخت.

«امانوئل ماکرون» رئیس‌جمهور فرانسه با «عبدالفتاح السیسی» همتای مصری خود تماس تلفنی برقرار کرده و به بررسی تحولات منطقه پرداخت.

دو طرف در این تماس تلفنی به بررسی آخرین تحولات منطقه خاورمیانه و امکان تلاش‌های هر دو کشور به نفع قضایای منطقه و حمایت از ثبات آن را بررسی کردند.

خبرگزاری آناتولی با اعلام این خبر افزود که هر دو کشور به روند سازش در منطقه اهتمام دارند و از سال ۲۰۱۴ به دنبال توقف مذاکرات سازش بین تشکیلات خودگردان فلسطین و رژیم صهیونیستی، تلاش‌هایی برای احیای این مذاکرات انجام داده‌اند.

تماس تلفنی ماکرون با السیسی در حالی است که روز شنبه (دیروز)، «سعد الحریری» نخست‌وزیر مستعفی لبنان با ماکرون در پاریس دیدار و درباره تحولات لبنان با وی گفت‌وگو کرد.

پیش از این نیز «سامح شکری» وزیر خارجه مصر به ۶ کشور عربی سفر کرده بود تا اوضاع منطقه و بحران به وجود آمده در لبنان به دنبال استعفای حریری را بررسی نماید.

ارسال دیدگاه

photo_2016-05-31_13-37-56

photo_2016-06-02_15-16-08

photo_2016-06-02_15-16-04

1

sana shirini-1

gorban-1

news