امروز : یکشنبه ۲۸ آبان ۱۳۹۶
تاریخ : ۱۳۹۶/۰۸/۲۸ - ۲۰:۵۸ ذخیره فایل ارسال به دوستان

گمانه‌زنی‌ها درباره بیانیه پایانی نشست امروز قاهره علیه ایران

نشست فوق‌العاده وزرای خارجه چند کشور عربی به دعوت عربستان عصر امروز در قاهره درباره ایران برگزار می‌شود. به گزارش اسکای نیوز، منابع آگاه می‌گویند بیانیه پایانی نشست امروز قاهره که محتوای آن درز کرده است، آنچه را که «دخالت ایران در امور عربی» نامیده، محکوم کرده است. در این بیانیه همچنین ادعا شده است […]

نشست فوق‌العاده وزرای خارجه چند کشور عربی به دعوت عربستان عصر امروز در قاهره درباره ایران برگزار می‌شود.

به گزارش اسکای نیوز، منابع آگاه می‌گویند بیانیه پایانی نشست امروز قاهره که محتوای آن درز کرده است، آنچه را که «دخالت ایران در امور عربی» نامیده، محکوم کرده است.

در این بیانیه همچنین ادعا شده است که موشک ارتش یمن که چندی پیش فرودگاه ریاض را هدف قرار داد، ساخت ایران بوده است.

به گفته این منابع، در بخشی دیگر از این بیانیه، ایران به ایجاد ناامنی در بحرین متهم شده و از آن خواسته شده به «سیاست حسن همجواری» پایبند باشد!

در همین حال برخی منابع خبری اعلام کرده‌اند که وزیر خارجه لبنان در نشست امروز وزرای خارجه اتحادیه عرب در قاهره شرکت نمی‌کند.

جبران باسیل اعلام کرده است در این نشست شرکت نمی‌کند و قرار است «آنطوان عزام» نماینده دائم لبنان در اتحادیه عرب در این نشست حاضر شود.

سخنگوی وزارت خارجه عراق نیز اعلام کرد: ابراهیم جعفری، وزیر خارجه عراق در اجلاس وزرای خارجه اتحادیه عرب در قاهره پایتخت مصر شرکت نمی‌کند.

گفتنی است عربستان سعودی هفته گذشته خواهان نشست اضطراری وزرای خارجه اتحادیه عرب برای پرداختن به موضوع ایران و حزب‌الله شد.

ارسال دیدگاه

photo_2016-05-31_13-37-56

photo_2016-06-02_15-16-08

photo_2016-06-02_15-16-04

1

sana shirini-1

gorban-1

news