امروز : سه شنبه ۳۰ آبان ۱۳۹۶
تاریخ : ۱۳۹۶/۰۸/۳۰ - ۲۰:۳۵ ذخیره فایل ارسال به دوستان

دست‌های پشت‌پرده برای نابودی تیم فوتبال «شهدای بابلسر»/ برند ورزشی بابلسر را دریابید!

تیم شهدای بابلسر که پس از سال‌ها فراز و فرود، بالاخره با بهره‌گیری از مربی جوان و خوش فکر همشهری؛ صابر میر قربانی، توانست در لیگ دسته دو بدرخشد، درحالی آخرین بازی هفته یازدهم و دور رفت لیگ دسته دوم فوتبال باشگاه‌های کشور را با شکست ۳ بر ۲ برابر کاسپین قزوین به پایان رساند […]

تیم شهدای بابلسر که پس از سال‌ها فراز و فرود، بالاخره با بهره‌گیری از مربی جوان و خوش فکر همشهری؛ صابر میر قربانی، توانست در لیگ دسته دو بدرخشد، درحالی آخرین بازی هفته یازدهم و دور رفت لیگ دسته دوم فوتبال باشگاه‌های کشور را با شکست ۳ بر ۲ برابر کاسپین قزوین به پایان رساند که خبرها حکایت از حال ناخوش این تیم فوتبال دارد.

استعفای غیرمنتظره صابر میرقربانی، پس از استقامت ستودنی وی در برابر مشکلات فراوان تیم شهدای بابلسر؛ آینده این تیم را در هاله‌ای از ابهام فرو برد.

به نظر می‌رسد این مربی پر تلاش بابلسری نیز، به سرنوشت بسیاری از ورزشکاران بابلسری چون بهادر مولایی و مهدی طلوتی و وعده‌های بی‌پایان و توخالی مدیران فرهنگی- ورزشی شهرستان گرفتار شده است.

گلایه‌های این مربی جوان بابلسری از بی‌توجهی مسئولان فرهنگی- ورزشی شهرستان بابلسر، از وعده‌های پوچ برای برطرف شدن مشکلات مالی تیم حکایت دارد.

مشکلات مالی در برگزاری مسابقات، اسکان تیم در پلاژ، عجز تیم در جذب بازیکن بیشتر و ۱۴ نفره به میدان رفتن و در نتیجه بسته بودن دست سرمربی از تعویض بازیکن و یا تغییر تاکتیک؛ همه خبر از سیاستی پنهان می‌دهد که از سوی برخی مدیران استانی و شهرستانی برای توقف این تیم اتخاذ شده است.

میرقربانی پیش‌تر از این درباره رد پیشنهاد یکی دو نفر از اعضای شورای سابق مبنی بر استفاده فرزندانشان در تیم شهدای بابلسر خبر داد و گفت: از آنجایی که در طول فصل بنده پیشنهادات یکی دو نفر از اعضای شورا مبنی بر استفاده فرزند آنها در تیم را قبول نکرده بودم، این اعضا در حال حاضر به دشمن بنده تبدیل شدند و قصد نابودی این تیم جوان و آینده‌دار را دارند.

شهدای بابلسر با در اختیار گرفتن مربی چون میرقربانی که تجربه دیدن میادین بسیاری را در این رشته ورزشی در سطح کشور دارد، پتانسیل صعود از لیگ دسته دو به دسته یک کشور و به دنبال آن افزایش امتیاز باشگاه را داشت اما متاسفانه با خداحافظی میرقربانی از سرمربی‌گری شهدای بابلسر  و گلایه‌های این مربی از اوضاع نابه‌سامان تیم بابلسری و نارضایتی بازیکنان، به نظر می‌رسد شیرازه این تیم از هم گسسته شود.

با دست به دست شدن امتیاز تیم شهدای بابلسر و جفای برخی از مسئولان ورزشی شهرستان که از ورزش به عنوان پوششی برای رسیدن به اهداف سیاسی بهره می‌برند، و با توجه به اینکه هر شهرستان، بودجه قابل توجهی برای مسائل فرهنگی و ورزشی دارد، غرق شدن تیمی که پس از سال‌ها، با تلاش جوانان بومی این خطه جان گرفته است، توجیه‌پذیر نیست.
از سویی شنیده‌ها حکایت از وعده‌های بی‌سرانجام یکی از اعضای شورای شهر فعلی در جذب اعتبار برای برطرف کردن مشکلات این تیم دارد.

این وعده در حالی به مسئولان تیم شهدا داده می‌شود که شهرستان بابلسر بودجه فرهنگی در اختیار دارد که به تنهایی برای حل مشکلات تیم کافی است، تنها معضلی که همواره تیم‌هایی همچون شهدای بابلسر از آن رنج می‌برند عدم مدیریت صحیح در تخصیص این بودجه‌های فرهنگی- ورزشی است.

متاسفانه بابلسر در بسیاری از رشته‌های ورزشی به شهری تبدیل شده است که مسئولان؛ از هیات‌های ورزشی تا مدیران ارشد فرهنگی- ورزشی؛ با سیاسی‌کاری، نخبه‌کشی را پیشه خود ساخته‌اند.

مدیران محترم شهری بابلسر! یا سیاسی باشید! یا فرهنگی و یا ورزشی! اختلاط امور و جاه‌طلبی سبب باز ماندن شما از رسیدگی به آنان و رنج بی‌امان همشهریان می‌شود.

با وجود چنین اندیشه‌ای در مدیران شهرستان، بابلسر همچنان شهری خواهد ماند که در بهره‌گیری و نگه داشتن نخبگان ورزشی؛ لنگ می‌زند.

ارسال دیدگاه

photo_2016-05-31_13-37-56

photo_2016-06-02_15-16-08

photo_2016-06-02_15-16-04

1

sana shirini-1

gorban-1

news