امروز : پنج شنبه ۲ آذر ۱۳۹۶
تاریخ : ۱۳۹۶/۰۹/۰۲ - ۱۸:۳۶ ذخیره فایل ارسال به دوستان

ایلدیریم: اتهامات وارده علیه اتباع ترکیه در آمریکا دروغ است

نخست وزیر ترکیه اتهامات وارد شده از سوی آمریکا درخصوص نقض تحریم‌های ایران را دروغ و بی‌اساس توصیف کرد. «بینالی ایلدیریم» نخست وزیر ترکیه روز گذشته (چهارشنبه) با انتقاد از اتهامات وارده از سوی آمریکا درباره دور زدن تحریم‌های ایران از سوی برخی اشخاص و مقامات ترکیه، گفت واشنگتن قصد صدمه زدن به روابط اقتصادی […]

نخست وزیر ترکیه اتهامات وارد شده از سوی آمریکا درخصوص نقض تحریم‌های ایران را دروغ و بی‌اساس توصیف کرد.

«بینالی ایلدیریم» نخست وزیر ترکیه روز گذشته (چهارشنبه) با انتقاد از اتهامات وارده از سوی آمریکا درباره دور زدن تحریم‌های ایران از سوی برخی اشخاص و مقامات ترکیه، گفت واشنگتن قصد صدمه زدن به روابط اقتصادی ترکیه و ایران را دارد.

ایلدیریم طی سخنرانی در نشست اقتصادی ترکیه در استانبول گفت گفت: «آمریکا خودش اخیرا با ایران درباره قرارداد فروش هواپیما به توافق رسید. اما آنها ترکیه را به نقض تحریم‌ها متهم می‌کنند. قانون و عدالت کجا رفته است؟»

به نوشته وبگاه روزنامه «دیلی صاباح» وی در خصوص پرونده «رضا ضراب» نیز گفت این اتهامات برمبنای دروغ و ادعاهای بی‌اساس وارد شده و هدف آن آسیب زدن به اقتصاد ترکیه است.

پیشتر نیز «بکر بوزداغ» معاون و سخنگوی دولت ترکیه تاکید کرده این پرونده نه پایه اقتصادی، بلکه بهانه سیاسی و مختل کردن روابط تجاری ترکیه با ایران دارد.

ارسال دیدگاه

photo_2016-05-31_13-37-56

photo_2016-06-02_15-16-08

photo_2016-06-02_15-16-04

1

sana shirini-1

gorban-1

news