امروز : پنج شنبه ۲ آذر ۱۳۹۶
تاریخ : ۱۳۹۶/۰۹/۰۲ - ۱۸:۲۲ ذخیره فایل ارسال به دوستان

تدوین بیش از ۶۰۰ رساله و کتاب در حوزه وقف

حجت‌الاسلام احمد شرفخانی در همایش عالم واقف در ساری با بیان اینکه روحانیت و علما مظلوم‌ترین گروه جامعه هستند، اظهار کرد: در عرصه شهادت با بررسی روحانیت و شهدا می‌توان دریافت که تعداد شهدای روحانی بیشتر است اما کمتر این موارد دیده می‌شود. وی تصریح کرد: در کرمانشاه زلزله‌ای که اتفاق افتاد بیش از ۵۰۰ […]

حجت‌الاسلام احمد شرفخانی در همایش عالم واقف در ساری با بیان اینکه روحانیت و علما مظلوم‌ترین گروه جامعه هستند، اظهار کرد: در عرصه شهادت با بررسی روحانیت و شهدا می‌توان دریافت که تعداد شهدای روحانی بیشتر است اما کمتر این موارد دیده می‌شود.

وی تصریح کرد: در کرمانشاه زلزله‌ای که اتفاق افتاد بیش از ۵۰۰ طلبه و گروه‌های جهادی در آنجا در حال تلاش هستند که به آنها توجه نشده و از آنجایی که بر علیه روحانیت تبلیغ نادرست شد اجازه داده نمی‌شود که در کشورمان رسانه‌ها به آنها بپردازند.

معاون فرهنگی اوقاف کشور خاطرنشان کرد: نباید نسبت به علما این شیوه برخورد شود و باید بدانیم که نخستین نقش آفرینی طلاب در زمینه وقف تحقیق، تفسیر و تدریس آن است.

شرفخانی با اشاره به اینکه بیش از ۶۰۰ رساله و حدود چهار هزار کتاب تعریفی در زمینه وقف از سوی علما نوشته شد، یادآور شد: رهبری بیشترین کتاب و نیز درس‌های خارج از فقه‌شان در زمینه وقف بوده که این نشان از اهمیت آن دارد.

وی با بیان اینکه دومین نقش آفرینی طلبه‌ها ترویج فرهنگ وقف است، خاطرنشان کرد: از اوایل انقلاب تا پایان سال ۸۸، حدود ۱۳ هزار و ۹۶ مورد وقف جدید ثبت شد که این میزان از از اویل سال ۸۹ تا ۶ ماهه سال ۹۶، به حدود ۱۵ هزار و ۶۱۷ وقف رسید.

معاون فرهنگی اوقاف کشور خاطرنشان کرد: علما وقف نامه‌ها را به نگارش درآوردند چرا که در گذشته آن وقف نامه‌ای که امضا بیشتر داشته باشد اعتبار بیشتری دارد و از طریق این وقف نامه می‌توان تمدن را تشخیص داد.

وی تصریح کرد: در ۴۷۵ سال گذشته در ایران، مردم اموال خود را برای حیوانات وقف کردند و حال مشخص می‌شود که ایران در گذشته خود مدافع حقوق بشر بود.

ارسال دیدگاه

photo_2016-05-31_13-37-56

photo_2016-06-02_15-16-08

photo_2016-06-02_15-16-04

1

sana shirini-1

gorban-1

news