امروز : پنج شنبه ۲ آذر ۱۳۹۶
تاریخ : ۱۳۹۶/۰۹/۰۲ - ۱۸:۲۱ ذخیره فایل ارسال به دوستان

دستگیری دومین مرد ثروتمند عربستان +عکس

مقامات سعودی «محمد حسین العمودی» دومین مرد ثروتمند عربستان را که تابعیتی دوگانه دارد، دستگیر کردند. کارشناسان بر این باورند دستگیری العمودی می تواند ثبات اقتصادی را بر هم بزند و از این جهت حائز اهمیت است. العمودی که تحت عنوان “شیخ” نیز شناخته می شود، تابعیتی عربستانی-اتیوپیایی دارد و تقریبا در تمامی بخش های […]

مقامات سعودی «محمد حسین العمودی» دومین مرد ثروتمند عربستان را که تابعیتی دوگانه دارد، دستگیر کردند.

کارشناسان بر این باورند دستگیری العمودی می تواند ثبات اقتصادی را بر هم بزند و از این جهت حائز اهمیت است. العمودی که تحت عنوان “شیخ” نیز شناخته می شود، تابعیتی عربستانی-اتیوپیایی دارد و تقریبا در تمامی بخش های اقتصاد اتیوپی، از جمله هتل سازی، کشاورزی و نجوم، سرمایه گذاری کرده است.

یک منبع آگاه دیپلماتیک در سال ۲۰۰۸ در خصوص العمودی اینگونه اظهارنظر کرده بود: «نفوذ و تاثیر العمودی بر اقتصاد اتیوپی را نمی توان دست کم گرفت.» حال با گذشت قریب به ۱۰ سال از آن زمان می توان دریافت نفوذ العمودی در اقتصاد اتیوپی تا چه حد پیشرفت کرده است. اتیوپی یکی از کشورهای قاره آفریقاست که به سرعت در حال پیشرفت و توسعه است.

یکی از تحلیلگران میزان سرمایه گذاری العمودی در اتیوپی را معادل ۳٫۴ میلیارد دلار اعلام کرد که ۴٫۷ درصد از کل درآمد ناخالص داخلی اتیوپی را تشکیل می دهد. همچنین کارخانجات متعلق به العمودی بیش از ۱۰۰ هزار نفر را استخدام کرده است که این میزان ۱۴ درصد از شاغلین بخش خصوصی در اتیوپی را شامل می شود.

در حال حاضر دستگیری العمودی در صدر اخبار اتیوپی قرار گرفته است.

 

ارسال دیدگاه

photo_2016-05-31_13-37-56

photo_2016-06-02_15-16-08

photo_2016-06-02_15-16-04

1

sana shirini-1

gorban-1

news