امروز : دوشنبه ۶ آذر ۱۳۹۶
تاریخ : ۱۳۹۶/۰۹/۰۶ - ۱۷:۲۳ ذخیره فایل ارسال به دوستان

آیا نگهداری همستر در خانه ایراد شرعی دارد؟

من به نگهداری «همستر» علاقه فروان دارم، ولی، چون می‌گویند (همستر) نوعی موش است که فضله آن نجس است. می‌خواستم بدانم اگر تغذیه خوب داشته باشد باز هم مشکل دارد؟ اگر نمی‌شود پس چه کار کنم؟ در ادامه پاسخ این سوال را به نقل از سایت اسلام کوئست می‌خوانیم.     پاسخ اجمالی طبق نظر همه […]

من به نگهداری «همستر» علاقه فروان دارم، ولی، چون می‌گویند (همستر) نوعی موش است که فضله آن نجس است. می‌خواستم بدانم اگر تغذیه خوب داشته باشد باز هم مشکل دارد؟ اگر نمی‌شود پس چه کار کنم؟ در ادامه پاسخ این سوال را به نقل از سایت اسلام کوئست می‌خوانیم.

 

آیا نگهداری همستر در خانه ایراد شرعی دارد؟

 

پاسخ اجمالی

طبق نظر همه مراجع معظم تقلید «بول (ادرار) و غائط (مدفوع) انسان و هر حیوان حرام گوشتى که خون جهنده دارد که اگر رگ آن را ببرند، خون از آن جستن مى‏کند، نجس است، ولى فضله حیوانات کوچک مثل پشه و مگس که گوشت ندارند پاک است.»‏ [۱]بنا براین از آن رو که «همستر» حیوان حرام گوشتى است که خون جهنده دارد، ادرار و مدفوعش نیز نجس است؛ و این ربطی به نوع غذایی که انسان یا حیوان می‌خورد ندارد. به این جهت یا شما باید از نگهداری «همستر» صرف نظر کنید و یا اینکه مراقب باشید که زندگی شما را نجس نکند مثل اینکه در جای خاصی از آن نگهداری کنید و اجازه ندهید که همیشه و در تمام زندگی شما رفت و آمد کند.

ارسال دیدگاه

photo_2016-05-31_13-37-56

photo_2016-06-02_15-16-08

photo_2016-06-02_15-16-04

1

sana shirini-1

gorban-1

news