امروز : پنج شنبه ۹ آذر ۱۳۹۶
تاریخ : ۱۳۹۶/۰۹/۰۹ - ۱۵:۲۴ ذخیره فایل ارسال به دوستان

احتمال حضور ۲ قهرمان جام جهانی در گروه ایران!

در حالی که زمان اندکی تا آغاز قرعه کشی مسابقات جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه باقی مانده ممکن است تیم ملی کشورمان با یک یا دو تیم از قهرمانان پیشین این رقابتها همگروه شود!

بیست و یکمین دوره مسابقات جام جهانی فوتبال جمعه شب در پایتخت روسیه قرعه کشی می شود. این در حالیست که تیم ملی فوتبال کشورمان همان شب با شناسایی رقبایش می تواند برای ماه های پیش رو و فیفا دی های باقیمانده تا روز شروع مسابقات جام جهانی ۲۰۱۸ برنامه ریزی کند.

بر اساس این گزارش، در جمع همه تیم هایی که در این دوره از مسابقات مجوز حضور در رقابت ها را بدست آورده اند ۷ تیم با سابقه قهرمانی در جام جهانی حضور دارند که ممکن است در گروه تیم ملی ایران قرار بگیرند.

*برزیل و ۵ قهرمانی

در گلدان یک این مسابقات تیم ملی برزیل با ۵ دوره قهرمانی در این رقابت ها عنوان دار ترین تیم تاریخ این مسابقات محسوب می شود و خیلی از فوتبالی ها دعا می کنند ایران با این تیم همگروه شود!

*مدافع عنوان قهرمانی

دومین تیم پرافتخار در گلدان یک، کشور آلمان است که ۴ بار کسب عنوان قهرمانی این مسابقات را در کارنامه اش دارد و در این دوره برای دفاع از عنوان قهرمانی دوره قبلش گام به رقابت ها می گذارد. ما در جام جهانی ۱۹۹۸ فرانسه ۲ بر صفر مغلوب این تیم شدیم. تیمی که نظرسنجی ها نشان می دهد ایرانی ها دوست ندارند با آن همگروه شویم.

*آرژانتین و مسی

تیم ملی آرژانتین سومین تیم حاضر در سید یک این دوره است که می تواند با قرار گرفتن در گروه تیم ملی ایران قرعه سختی را برای شاگردان کی روش رقم بزند. هرچند که ما در دور پیشین این مسابقات در برزیل ۲۰۱۴ در مصاف با این تیم یک بر صفر مغلوب یاران مسی شدیم و شکست خوردیم! و اگر بخت با ما یار بود و داور کمی مهربان تر بود چه بسا شگفتی ساز هم می شدیم!

*خروس های سرحال

فرانسه چهارمین و آخرین تیمی است که در سید یک با یک بار قهرمانی در این مسابقات می تواند با جای گرفتن در گروه ایران وضعیت را تا حدی برای ما  دشوار کند. آنها که به خروس ها معروفند با درخشش در دور مقدماتی تمجید بسیاری از منتقدان فوتبالی را برانگیخته و از تیم های سرحال این دوره محسوب می شوند.

*گلدان دوم و اروگوئه

در گلدان دوم این دوره تیم ملی اروگوئه عنوان دارترین تیم حاضر در جمع ۸ تیم حاضر در آن محسوب می شود. اروگوئه ای ها تاکنون دو بار جام جهانی را بالای سر برده اند و می توانند در سبد ایران قرار بگیرند!

*ماتادورهای دوست داشتنی

بسیاری از علاقمندان به فوتبال این روزها در فضای مجازی آرزو می کنند تا تیم ملی در گروهی باشد که اسپانیا هم در آن حضور دارد. ماتادورها با یک عنوان قهرمانی در جام جهانی دیگر تیمی هستند که بین ۳۲ تیم حاضر در بیست و یکمین دور این رقابت ها جزو مدعیان این دوره به حساب می آیند.

*انگلیس احیا شده!

آخرین تیم در این جدول انگلیس ها هستند که با قهرمانی در جام جهانی ۱۹۶۶ که به میزبانی کشور انگلیس برگزار شد دیگر تیم این دوره است که به قهرمانی این رقابت ها نایل شده است. سه شیرها در جام جهانی ۱۹۹۰ ایتالیا هم به عنوان چهارمی رسیدند و آنها هم از گزینه های مد نظر بسیاری از فوتبالی ها هستند تا در سبد قرعه ایران قرار بگیرند!

این درحالیست که تیم های حاضر در گلدان ۳ (گلدان ایران) و تیم های گلدان ۴ هرگز به این عنوان نایل نشده اند.

مراسم قرعه کشی جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه از ساعت ۱۷:۳۰ روز جمعه ۱۰ آذر در کاخ کرملین شهر مسکو آغاز می شود.

ارسال دیدگاه

photo_2016-05-31_13-37-56

photo_2016-06-02_15-16-08

photo_2016-06-02_15-16-04

1

sana shirini-1

gorban-1

news