امروز : پنج شنبه ۹ آذر ۱۳۹۶
تاریخ : ۱۳۹۶/۰۹/۰۹ - ۱۶:۲۱ ذخیره فایل ارسال به دوستان

عزم جدی برای اجرای قانون رسیدگی به اموال مقامات وجود ندارد

نماینده مردم آمل در مجلس با بیان اینکه عزم جدی برای اجرای قانون رسیدگی به اموال مقامات وجود ندارد، گفت: در حال حاضر ما در کشور کمبود قانون نداریم و حتی برای رسیدگی به اموال مقامات و مسئولان قانون خوب و به اندازه کافی هم وجود دارد.

عزت‌الله یوسفیان ملا طی گفت‌وگویی اجرا نشدن قانون رسیدگی به اموال مقامات، مسئولان و کارگزاران نظام را ناشی از ضعف قانون مصوب مجلس دانست و اظهار کرد: وقتی یک فرد مسئولیت می‌گیرد و یک‌باره صاحب ثروت میلیاردی می‌شود باید بر ثروت وی نظارت و اموال وی بررسی شود.

وی با اشاره به اجرا نشدن قانون رسیدگی به دارایی مقامات، مسئولان و کارگزاران نظام پس از گذشت دو سال از تصویب و ابلاغ آن، افزود: یکی از دلایل معطلی این قانون، کامل نبودن قانون و نیاز داشتن به آئین‌نامه برای اجراست.

نماینده مردم آمل در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه برخی قوانین جامع و مانع نیستند، خاطرنشان کرد: اگر قانون خوب نوشته، تدوین و تصویب شود نیازی به آئین‌نامه نیست، در مسیر اجرا قرار می‌گیرد و تاخیری در اجرا به‌وجود نمی‌آید.

یوسفیان با طرح این سوال که چرا نمایندگان قانون را طوری می‌نویسند که به آئین‌نامه نیاز باشد، تصریح کرد: این ضعف به خود مجلس برمی‌گردد و اصولا مجلس هم در بعد قانون‌نویسی و هم در بعد نظارت ضعف دارد.

وی اضافه کرد: در حال حاضر ما در کشور کمبود قانون نداریم و حتی برای رسیدگی به اموال مقامات و مسئولان قانون خوب و به اندازه کافی هم وجود دارد.

رئیس کمیسیون تدوین آیین‌نامه داخلی مجلس در پایان با اشاره به اینکه با قانون‌های قبلی هم می‌شود اموال را بررسی کرد، متذکر شد: برای بررسی اموال مقامات نیاز به قانون جدید نبود و با توجه به قوانین موجود، قوه قضائیه می‌تواند به هر نوع فسادی رسیدگی کند.

ارسال دیدگاه

photo_2016-05-31_13-37-56

photo_2016-06-02_15-16-08

photo_2016-06-02_15-16-04

1

sana shirini-1

gorban-1

news