امروز : پنج شنبه ۹ آذر ۱۳۹۶
تاریخ : ۱۳۹۶/۰۹/۰۹ - ۱۵:۵۷ ذخیره فایل ارسال به دوستان

۷ دیدار تکراری در انتظار تیم ملی در جام جهانی ۲۰۱۸! +عکس

از مجموع ۲۰ تیمی که در گلدان های قرعه کشی جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه احتمال قرار گرفتن در گروه ایران را دارند ما تاکنون با ۷ تیم در جام های جهانی گذشته روبرو شده ایم.

در آستانه برگزاری مراسم قرعه کشی جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه که قرار است جمعه شب این هفته در کاخ کرملین شهر مسکو برگزار شود تیم ملی کشورمان با قرار گرفتن در گلدان ۳ این دوره باید منتظر مشخص شدن حریفانش در گروهی باشد که شب قرعه کشی در آن قرار می گیرد.

بر اساس این گزارش، با توجه به حضور تیم ملی کشورمان در ۴ دوره از این مسابقات ما تا کنون با ۷ تیم که احتمال همگروه شدن با آنها وجود دارد روبرو شده ایم.

تیم ملی کشورمان در این ۷ رویارویی تاکنون ۶ بار بازنده شده و تنها به یک مساوی دست یافته است. مروری بر این جدول مشخص می کند تیم ملی مان پیش از این عملکرد قابل دفاعی در ادوار گذشته جام جهانی نداشته است.

*گلدان یک؛ از ستاره ها گل خوردیم

در جمع ۸ تیم گلدان یک تیم ملی کشورمان در جام جهانی ۱۹۹۸ با تیم ملی آلمان روبرو شد. دیداری که با نتیجه ۲ بر صفر با گلهای یورگن کلینزمن و بیرهوف به پایان رسید.

ما در سال ۲۰۰۶ با تیم ملی پرتغال روبرو شدیم و در آن بازی نیز با همان نتیجه و گلهای کریستیانو رونالدو و دکو باختیم.

دیگر تیم این سید که با آن در جام جهانی مصاف دادیم آرژانتین در سال ۲۰۱۴ بود که با تک گل ثانیه های پایانی لیونل مسی شکست مان داد.

نکته؛ در هر سه بازی ستاره های تیم های آلمان، پرتغال و آرژانتین به ایران گل زدند!

*گلدان دو؛ ۲ گل به سید دویی ها زدیم

به گزارش مشرق، در جمع تیم های حاضر در گلدان دوم ما با دو تیم در جام های جهانی ۱۹۷۸ و ۲۰۰۶ رودررو شدیم.

با پرو در سال ۱۹۸۷ مسابقه دادیم که در نهایت ۴ بر یک شکست خوردیم. گلهای آن بازی را کوبیلاس ستاره آن زمان پرو(۳ گل) و ژوزه ولاسکوئز به ثمر رساندند و تک گل ایران را حسن روشن زد.

در سال ۲۰۰۶ هم با مکزیک مصاف دادیم. در آن دیدار هم با حساب ۳ بر یک مغلوب شدیم. گلهای مکزیک را براوو(۲ گل) و زینها به ثمر رساندند و تک گل ما را یحیی گل محمدی زد.

*گلدان سه؛ شاید در دور دوم به بعد!

طبق شرایط قرعه کشی در هر دوره تیم های حاضر در یک گلدان با هم رودررو نمی شوند و از این رو ما به هیچ وجه در دور اول به تیم های همگروه مان نمی خوریم اما فارغ از این بحث تیم هایی که در این سید قرار دارند هرگز در جام های جهانی قبلی با تیم ایران رودررو نشده اند.

*گلدان چهار؛ تک امتیاز تیم ملی

بین ۸ تیم حاضر در گلدان آخر ایران تاکنون با دو تیم در جام های جهانی قبلی دیدار کرده است.

اگر صربستان را بخش اصلی یوگسلاوی سابق که حالا مشتق شده است بدانیم ما با این تیم که خیلی ها هم احتمال همگروه شدن با آن را زیاد می دانند در جام جهانی ۱۹۹۸ فرانسه مسابقه دادیم. تک گل سینشیا میهاییلوویچ که از روی یک ضربه کاشته به ثمر رسید و منجر به شکست یک بر صفر ایران شد هنوز از یاد فوتبالدوستان نرفته است.

ایران – نیجریه؛ این مسابقه در جام جهانی قبلی در برزیل (۲۰۱۴) برگزار شد و در نهایت با نتیجه مساوی بدون گل به پایان رسید. خیلی ها این تیم را هم گزینه احتمالی همگروه شدن مجدد با ایران می دانند!

ارسال دیدگاه

photo_2016-05-31_13-37-56

photo_2016-06-02_15-16-08

photo_2016-06-02_15-16-04

1

sana shirini-1

gorban-1

news