امروز : جمعه ۲۲ دی ۱۳۹۶
تاریخ : ۱۳۹۶/۱۰/۲۲ - ۱۴:۱۴ ذخیره فایل ارسال به دوستان

۴ خوراکی خوشمزه برای افزایش ویتامین D در بدن

هنگامی که در معرض تابش خورشید قرار می‌گیرید، پوست شما به طور طبیعی ویتامین D. تولید می‌کند. به همین دلیل است که ویتامین D. به ویتامین آفتاب معروف شده است.

به گزارش بصیرنیوز،

شما کلسیم مصرف می‌کنید که استخوان‌هایتان قوی و سالم بمانند. اما آیا می‌دانستید که اگر به میزان کافی ویتامین D. دریافت نکنید، نمی‌توانید تمامی موادمعدنی لازم برای تقویت بدنتان را جذب کنید؟ به نقل از سلامت نیوز اما این تنها دلیل برای دریافت ویتامین D. نیست. ویتامین D. علاوه بر حفظ استخوان‌های شکننده، خطر ابتلا به سرطان‌های خاص و التهاب را نیز کاهش می‌دهد.

 

۴ ماده غذایی برای کمک به افزایش ویتامین D. بدن

 

چگونه می‌توان مطمئن شد که بدنمان ویتامین D. کافی دریافت کرده است؟ هنگامی که در معرض تابش خورشید قرار می‌گیرید، پوست شما به طور طبیعی ویتامین D. تولید می‌کند. به همین دلیل است که ویتامین D. به ویتامین آفتاب معروف شده است. اما چون بیش از حد در معرض تابش نور خورشید بودن هم مضر است باید غذا‌هایی که دارای ویتامین D. هستند را به برنامه غذایی خود اضافه کنیم و از این طریق می‌توانید مطمئن باشید که بدنتان روزانه ۶۰۰ واحد ویتامین D. دریافت کند بدون اینکه سوختگی ناشی از آفتاب داشته باشد.

ما ۴ ماده غذایی برتر که دارای میزان قابل توجهی ویتامین D. هستند را به شما معرفی می‌کنیم و به ترتیب توانایی آن‌ها را رده‌بندی کردیم. دفعه بعدی که برای خرید به سوپرمارکت‌ها سر می‌زنید، حتما چندتا از این مواد را هم تهیه کنید.

رتبه ۴: تخم‌مرغ

هر عدد تخم‌مرغ شامل ۴۰ واحد ویتامین D. است.

اگر شما اهل خوردن تخم‌مرغ هستید باید بدانید منظور ما از تخم‌مرغ، تخم‌مرغ کامل است. ممکن است که زرده تخم‌مرغ چربی و کالری به برنامه غذایی شما اضافه کند، ولی همچنین حاوی مقدار زیادی مواد معدنی مغذی مانند ویتامین D. است. در واقع سه عدد تخم‌مرغ ۲۰ درصد از نیاز روزانه بدنتان به ویتامین د. را تامین می‌کند. پیشنهاد ما این است که کمی سبزی برای بهتر کردن طعم و عطر و افزایش مواد مغذی به آن اضافه کنید.

رتبه ۳: قارچ

یک فنجان قارچ حاوی ۴۱ تا ۱۱۴ واحد ویتامین D. است.

در میان سبزیجات قارچ می‌تواند حدود ۱۹ درصد از نیاز روزانه بدن به ویتامین D. را تامین کند. آن‌ها را بهترین منبع تولید ویتامین D. در محل می‌دانند. آن‌ها را می‌توان همرا با سبزیجات، سالاد، املت و بسیاری از غذا‌های دیگه استفاده کرد.

رتبه ۲: شیر غنی شده

هر لیوان شیر غنی شده دارای ۱۱۶ واحد ویتامین D. است.

هرچند که شیرگاو به طور طبیعی غنی از ویتامین D. نیست، اما آن با موادمغذی غنی می‌شود. برای جذب بهتر ویتامین د. و تمام مواد معدنی که روی پاکت شیر ذکر شده، سرشیر آن را صاف نکنید. سرشیر دارای چربی و کالری است، زیرا ویتامین‌های D,A,E,K جز ویتامین‌های حلال در چربی هستند. یک لیوان شیر بیش از ۱۹ درصد از نیاز بدن به ویتامین D. را تامین می‌کند.

رتبه ۱: سالمون

هر ۱۰۰ گرم سالمون دارای ۵۴۷ تا ۵۸۲ واحد ویتامین D. است.

سالمون در رتبه اول لیست ما قرار گرفته و دلیل آن واضح است. فقط خوردن ۱۰۰ گرم سالمون در یک وعده ویروز بدن ما را تامین می‌کند. این ماهی از قلب محافظت می‌کند. ماهی سرخ شده سرشار از امگا ۳ است و می‌تواند ریسک ابتلا به سرطان پروستات و سرطان سینه را تا ۵۰ درصد کاهش دهد.

ارسال دیدگاه

photo_2016-05-31_13-37-56

photo_2016-06-02_15-16-08

photo_2016-06-02_15-16-04

1

sana shirini-1

gorban-1

news