امروز : جمعه ۲۲ دی ۱۳۹۶
تاریخ : ۱۳۹۶/۱۰/۲۲ - ۱۴:۱۵ ذخیره فایل ارسال به دوستان

۵ راز افرادی که در جوانی پولدار شده‌اند

اکثر افراد ثروتمند یک ویژگی بسیار مهم را در خود دارند و آن هم این است که پیگیر موفقیت خود در روش‌های جدیدتری هستند. به طور مثال سعی می‌کنند با خواندن کتاب‌های جدید و یا با پیوستن به یکسری کلاس‌های آموزشی، مهارت‌های جدیدی فرا بگیرند و آن مهارت جدید را برای کسب درآمد بیشتر به کار بگیرند. در واقع آموختن یک مهارت جدید می‌تواند راهی برای ایجاد یک کسب و کار جدید باشد که تا آن زمان مورد توجه قرار نگرفته بود.

به گزارش بصیرنیوز،

، بشیر قلی زاده سرچشمه، همانطور که بسیاری از برنامه ریزان مالی می‌گویند، ایجاد ثروت فرایندی است که از بسیاری از فعالیت‌های کوچک به دست می‌آید. بنابر این اگر می‌خواهید در سال آینده حسابی بانکی‌تان پر از پول باشد، اولین اقدام حفظ موجودی حساب شما است و سپس باید عادت‌های زندگی خود را به نحوی تغییر دهید تا در مسیر پولدار شدن قرار بگیرید. تغییر شیوه فعلی زندگی یک راه هوشمندانه برای قرار گرفتن در مسیر پولدار شدن است.

۵ راز افرادی که در جوانی ثروتمند شده‌اند

 

تام کورلی (Tom Corley) که خود یک حسابدار و برنامه ریز بانکی است، سال‌های زیادی را صرف تحقیق و مصاحبه با میلیونرها داشته است وی حتی عادت‌های زندگی میلیونرها را نیز بررسی کرده که در این زمینه به نتایج بسیارجالبی دست یافته است که در کتاب (تغییر عادت شما، تغییر زندگی شما) به چاپ رسانیده است. وی در پستی که اخیرا منتشر کرده است؛ توضیح داده است که افراد میلیونر در سال ۲۰۱۷ چه عادت‌هایی کلیدی‌ای دارند که باعث می‌شود تا پولدار بمانند. در ادامه این مطلب شما را با برخی از اینگونه عادت‌ها که باعث می‌شوند تا شخصی میلیونر شوید، آشنا می‌کنیم.

انتقال پول از حساب‌های دیگر به حساب پس انداز به صورت خودکار

Corley درباره انتقال پول به پس اندازتان به صورت خودکار می‌گوید: «یک راه عالی برای ایجاد ثروت این است که وقتی در حساب‌‌های‌تان پولی باشد، آن پول به صورت اتوماتیک وارد حساب پس اندازتان شود. وی پیشنهاد می‌دهد که لزومی ندارد، حتما ماهی ۱۰۰ دلار را برای این کار اختصاص دهید، حتی اگر میزان این انتقال ۲۰ دلار و یا حتی کمتر باشد، بهتر است. چرا که باعث می‌شود کمتر وسوسه شوید تا پولتان را از حساب‌تان خالی کنید. البته این امر در مواردی کارساز است که در آمدتان از میزان هزینه‌هایی که در طول ماه انجام می‌دهید، بیشتر باشد. در غیر این صورت شما توانایی پس انداز را نخواهید داشت.»

کورلی در ادامه می‌گوید: «هر چقدر میزان توانایی شما برای پس انداز بیشتر باشد، به همان اندازه می‌توانید روی پس انداز خود برنامه ریزی داشته باشید. هر چقدر پول بیشتر از راه صرفه جویی کنار گذاشته شود، به شما این امکان را می‌دهد تا از فرصت‌های بیشتری بهرمند شوید.» برخی از نمونه‌های استفاده از پول پس انداز شده، این است که شما با خیال راحتی می‌توانید با آن پول سرمایه گذاری کنید؛ به طور مثال شما از پول پس انداز شده می‌توانید در بازار بورس و یا سهام سرمایه گذاری کنید. البته این کار مستلزم کمی اطلاعات در این باره است. در ضمن شما می‌توانید از پول ذخیره شده خود املاک و یا مستغلات خریداری کنید تا بتوانید ظرف یک بازه زمانی یک ساله به سود خوبی دست بیابید. جمع کردن پول در حساب بانکی، هنگامی که بازار ظرفیت بالای برای کسب در آمد دارد، شاید ریسکی نداشته باشد اما می‌تواند به ضررتان تمام شود.

 

۵ راز افرادی که در جوانی ثروتمند شده‌اند

 

ایجاد ارتباط با یک فرد موفق

کورلی درباره ارتباط بین افراد موفق در کتاب خود چنین می‌نویسد که افراد ثروتمند و موفق برایشان بسیار حائز اهمیت است که با هم صنف‌های خود در ارتباط باشند. این گروه خاص سعی می‌کنند که همواره با هم در تعامل و گفتگو باشند تا بتوانند از تجارب یکدیگر بهره ببرید. هر چقدر ارتباط یک شخص ثروتمند با دیگر ثروتمندان بیشتر باشد، به همان اندازه می‌تواند برای توسعه ثروت خود امیدوارتر باشند. این امر کاملا طبیعی است؛ کسانی که در موضوع خاصی پیشرفت کرده‌اند به هیچ عنوان دوست ندارند تا دلیل موفقیت خود را با کسی در میان بگذارند، اما یک شخص باهوش با توجه به شواهدی که وجود دارد، می‌تواند پرده از چنین راز‌هایی که باعث پیشرفت یک شخص ثروتمند شده است، بر دارد. اگر توانایی این را ندارید که با اشخاص ثروتمند ارتباط برقرار کنید، به دنبال کسانی باشید که دوست دارند با دیگران در تعامل باشند. البته برخی گروه‌های حرفه‌ای نیز وجود دارند که شما می‌توانید به چنین گروه‌هایی بپیوندید. از یاد نبرید که هر شخصی برای پیشرفت در یک پروژه خاص نظر شخصی و حتی کارشناسی خود را می‌دهد. این شما هستید که با جمع بندی نظرات می‌توانید به یک راه حل درست‌تر دست یابید.

۲۰ دقیقه در روز را برای توسعه دادن به یک مهارت جدید اختصاص دهید

اکثر افراد ثروتمند یک ویژگی بسیار مهم را در خود دارند و آن هم این است که پیگیر موفقیت خود در روش‌های جدیدتری هستند. به طور مثال اکثر افراد ثروتمند سعی می‌کنند با خواندن کتاب‌های جدید و یا با پیوستن به یکسری کلاس‌های آموزشی، مهارت‌های جدید را فرا بگیرند و آن مهارت جدید را برای کسب در آمد بیشتر به کار بگیرند. در واقع آموختن یک مهارت جدید می‌تواند راهی برای ایجاد یک کسب و کار جدید باشد که تا آن زمان مورد توجه قرار نگرفته بود و یا نیاز بازار نبود. شما با مطالعه می‌توانید به نیازهای آینده مردم دست یابید و برای برطرف کردن آن نیازها برنامه ریزی کنید. این امر می‌تواند شما را نسبت به سایر مردم یک قدم جلوتر بکشد، چرا که قبل از به وجود آمدن نیاز شما به فکر برطرف کردن آن بودید و این امر به خودی خود می‌تواند شما را پیش از رویارویی با چنین عواملی آماده کند.

نباید از یاد برد که راه انداختن هرگونه کسب و کار جدید می‌تواند استرس زا باشد اما اگر شما مطالعه کافی داشته باشید و به نیاز بازار آشنایی و اشراف داشته باشید، بی شک با شکست روبه‌رو نخواهید شد. به هر حال شروع هر کاری با استرس و ریسک همراه است. این شما هستید که می‌توانید این ریسک را به یک موفقیت پر سود تبدیل کنید و یا با نادیده گرفتن شرایط جامعه باعث ورشکستگی خود شوید. نباید از یاد برد که انسان‌ها همواره از لحاظ فکری و موقعیت اجتماعی در حال رشد هستند. این گزینه خود به تنهایی می‌تواند شما را به سمت جلو سوق دهد. با این تفاسیر سعی کنید، همواره ۲۰ دقیقه از یک روز را برای توسعه دادن شغل خود و یا ایجاد یک مهارت جدید در نظر بگیرید. البته مطالعه کردن و مشورت گرفتن از اشخاص با تجربه در زمینه پیشرفت کاری و یا ایجاد یک شغل جدید بیشتر از هر چیزی به کمک‌تان خواهد آمد.

۵ راز افرادی که در جوانی ثروتمند شده‌اند

صرفه جویی را از یاد نبرید

کورلی در باره صرفه جویی می‌گوید: «صرفه جویی در انجام کارها به تنهایی نمی‌تواند باعث پیشرفت شما شود، اما پیروی از این امر یک پازل تاثیرگذار در موفقیت مالی است. البته نباید از یاد برد که ثروتمند شدن پازل‌های زیادی دارد، اما صرفه جویی یک روش موثر برای ذخیره کردن پول برای انجام پروژه‌های جدید و رسیدن به یک سود قابل قبول است.»

 

تام کورلی برای افزایش پس انداز شما سه پیشنهاد جالب ارائه می دهد:

۱. آگاهی بیشتری از شیوه پرداخت پول خود داشته باشید

۲. فقط محصولات و خدمات با کیفیت را خریداری کنید

۳. با صرفه جویی در هزینه‌ها پول‌هایتان را در مواردی که هزینه کمتری در بر دارد، خرج کنید

۵ راز افرادی که در جوانی ثروتمند شده‌اند

 

حساب کمترین مخارج روزانه خود را نیز داشته باشید

آیا شما به فکر تمام مخارجی که انجام می‌دهید، هستید؟ جالب است که بدانید ثروتمندان شاید بیشتر از سایر افراد جامعه به فکر دخل و خرج خود هستند و شاید شما هم ثروتمندانی را دیده باشید که درباره کمترین هزینه‌ها هم نظر می‌دهند و شما از دیدن، چنین برخوردهایی تعجب می‌کنید. اما یکی از رازهای موفقیت افراد ثروتمند این است که حساب دخل و خرج خود را هر چقدر هم کم باشد، دارند و این خود می‌تواند در دراز مدت روی زندگی عادی آن‌ها نمایان شود. شما هم سعی کنید با در نظر گرفتن یک ماه هزینه‌ٔ خود، به تمام هزینه‌های جاری خود دست یابید. این امر باعث می‌شود، کنترل بیشتری بر خرج کردن خود داشته باشید و با توجه به مقدار پس‌اندازی که هر ماه برای شما باقی می‌ماند، می‌توانید برنامه ریزی‌های بهتری برای سرمایه‌گذاری داشته باشید.

 

چند توصیه مهم برای ثروتمند شدن

بی شک یکی از مهمترین راه‌ها برای ثروتمند شدن ،سخت کار کردن است. همواره سعی کنید با یک برنامه ریزی درست و دقیق اهداف خود را دنبال کنید و آن‌ها را به ثمر برسانید. البته نباید از یاد ببرید که قوای جوانی هر شخصی می‌تواند بهترین کمک یار او برای رسیدن به چنین هدف‌هایی باشد. یکی دیگر از رازهای موفقیت برای ثروتمند شدن این است که به هر شخصی اعتماد نکنید. درست است که شراکت کردن برای رسیدن به یک سود خوب می‌تواند ریسک خوبی باشد اما اگر شما درباره شخصی که می‌خواهید با او شرکات کنید، شناخت کافی نداشته باشید، همین امر به تنهایی می‌تواند باعث شکست شما شود. چرا که در این زمینه سودجویانی فراوانی وجود دارند که با وعده‌های اغوا کننده سعی می‌کنند تا سرمایه چندین ساله شما را بر باد دهند.

توجه داشته باشید زمان را برای رسیدن به موقعیت‌های جدید و بهتر از دست ندهید. سعی نکنید که خود را به انجام یک کار عادت دهید، هر چقدر توانایی شما در انجام کارهای مختلف بیشتر باشد، احتمال موفقیت شما در بازار به همان اندازه بیشتر خواهد بود. همواره به دنبال کشفیات جدید باشید، این امر به شما این امکان را می‌دهد تا با توجه به دانشی که در طول زمان کسب کرده‌اید، بهتر بتوانید، نیازهای منطقه و یا شهر خود را بشناسید. شناختن نیاز مردم خود به تنهایی راهی برای رسیدن به یک سود خوب و راضی کننده است.

ارسال دیدگاه

photo_2016-05-31_13-37-56

photo_2016-06-02_15-16-08

photo_2016-06-02_15-16-04

1

sana shirini-1

gorban-1

news