امروز : چهارشنبه ۴ بهمن ۱۳۹۶
تاریخ : ۱۳۹۶/۱۱/۰۴ - ۱۲:۳۹ ذخیره فایل ارسال به دوستان

چشم‌هایتان را با این روش‌ها جوان کنید

چشم‌های شما نه تنها در معرض احساسات شما قرار می‌گیرند، بلکه آن‌ها بسیاری به تغییرات محیطی حساس هستند. آن‌ها پنجره‌ای به سلامت شما هستند. برای مثال ساعت‌هایی که به مدت طولانی پشت کامپیوتر قرار می‌گیرید بسیار برای چشم مضر هستند. نور مصنوعی نیز به چشم آسیب می‌زند.

به گزارش بصیرنیوز،

چشم‌های شما هویت شما را نشان می‌دهند. چشم‌ها دقیقا ناحیه‌ای هستند که خستگی، کم خوابی و گذر زمان در آن‌ها مشخص است. بد نیست چند راه حل برای جوان شدن چشم‌های خود را بدانید که در ادامه به نقل از مجله دیده بان می‌خوانید.
چشم هایتان را با این روش‌ها جوان کنید
چشم‌های شما نه تنها در معرض احساسات شما قرار می‌گیرند، بلکه آن‌ها بسیاری به تغییرات محیطی حساس هستند. آن‌ها پنجره‌ای به سلامت شما هستند. برای مثال ساعت‌هایی که به مدت طولانی پشت کامپیوتر قرار می‌گیرید بسیار برای چشم مضر هستند. نور مصنوعی نیز به چشم آسیب می‌زند. در اینجا شما را با چندین راه حل، برای جوان سازی چشم ها، آشنا می‌کنیم.
پلک افتاده
خواب کم شب یا آبرسانی ناصحیح به بدن می‌تواند موجب ورم و افتادگی پلک‌ها شود در نتیجه مایعات در پلک‌ها تجمع یافته و موجب افتادگی پلک می‌شوند. گذر زمان نیز همچنین موجب ایجاد خطوطی روی چشم‌ها می‌شود.
خطوط پنجه کلاغی
چروک‌های بسیار ریزی هستند که در ناحیه چشم‌ها ظاهر می‌شوند. اگر چه ژنتیک یا نور خورشید نیز می‌توانند باعث ایجاد چنین چروک‌هایی بشوند که خوشبختانه قابل درمان است.
حلقه‌های تیره زیر چشم
بسیاری از افراد این حلقه‌ها را دارا هستند که به رنگ تیره و یا بنفش قابل مشاهده هستند. آن‌ها در نتیجه خستگی به وجود می‌آیند. کمبود خواب یا مشکلات احساسی نیز می‌تواند موجب بروز چنین حلقه‌هایی در زیر چشم شود.
کیسه
چه کسی این کیسه‌های زشت را تجربه نکرده است؟ آن‌ها به دلیل تغییرات هورمونی یا جمع شدن مایعات به وجود می‌آیند.
توصیه‌هایی برای جلوگیری از چروک چشم
شاید شمار اشگفت زده کند، اما سفیده تخم مرغ، برای مرطوب کردن پوست چشم و جلوگیری از شلی پوست استفاده می‌شود. همچنین سفیده برای مبارزه با خطوط چشم موثر است. برای بهره مندی از مزایای آن تنها کافی است که تخم مرغی را بشکنید و سفیده آن را روی پوست چشم بگذارید و سپس شروع به ماساژ دادن اینناحیه کنید. هر روز این کار را انجام دهید تا احساس کنید چروک‌های پوستتان به خوبی برطرف شده است.
آووکادو
منبع ویتامین e. است و بسیار برای مرطوب کردن پوست و مبارزه با رادیکال‌های آزاد مناسب است. تنها کافی است کمی آووکادو را برداشته با قاشق له کرده و آن را روی پوست خود استفاده کنید. بگذارید ۱۵ دقیقه دور چشم بماند، سپس با آب سرد بشویید.
خیار
ترکیب موثری است. خیار سرشار از ویتامین c. است. تکه‌ای از خیار را برداشته روی چشم خود استفاده کنید و بگذارید ۱۵ دقیقه بماند. خواهید دید که چشمان شما سالم‌تر و زیباتر از قبل شده اند.
بابونه
این یک درمان بسیار شناخته شده است. بابونه ضدالتهاب است و خاصیت ارام بخشی دارد که موجب افزایش گردش خون در چشم‌ها شده و از تجمع مایع جلوگیری می‌کند. دو کیسه چای بابونه را برداشته و هنگامی که سرد شدند آن‌ها را روی چشم‌های خود بگذارید. سپس ۱۵ دقیقه صبر کنید. این حالت باعث خاصیت آرام بخشی می‌شود.
خیار و شیر
ترکیب شیر و خیار برای کیسه‌های زیر چشم مفید است. برای این کار کمی شیر را در فنجان ریخته و در یخچال گذاشته، سپس دو حلقه خیار را در آن بخیسانید. سپس خیار را روی چشم‌های خود بگذارید، نتیجه ان فوری است.
ماساژ چشم برای رفع خستگی
این نوع ماساژ باعث احساس جوانی در چشم شما می‌شود. همچنین جریان گردش خون را در چشم شما شدت می‌بخشد. برای این کار در ابتدا دستان خود را بشویید و هر یک از کرم‌های گفته شده را روی پوست خود گذاشته و سپس شروع به ماساژ دادن پوست خود کنید.
پلک چشم‌ها را ماساژ داده و ازانگشت وسط برای ناحیه کیسه‌های دور چشم استفاده کنید و ماساژ دهید. سپس در حالت استراحت چشم خود را با کف دست پوشانده و این کار را سه بار دیگر تکرار کنید.

ارسال دیدگاه

photo_2016-05-31_13-37-56

photo_2016-06-02_15-16-08

photo_2016-06-02_15-16-04

1

sana shirini-1

gorban-1

news