امروز : پنج شنبه ۵ بهمن ۱۳۹۶
تاریخ : ۱۳۹۶/۱۱/۰۵ - ۱۶:۱۵ ذخیره فایل ارسال به دوستان

جانواریو برای دربی به ایران می آید

فابیو جانواریو می‌خواهد بیاید ایران و برد استقلال را در دربی برگشت ببیند!

به گزارش بصیرنیوز،

نزدیک به یک ماه دیگر شاهد یکی از حساس‌ترین شهرآوردهای تاریخ لیگ برتر در پایتخت خواهیم بود جایی که استقلال و پرسپولیس در بحبوحه بازی‌های لیگ قهرمانان آسیا باید دوئل دور برگشت خود را در ورزشگاه آزادی برگزار کنند تا فوتبال باشگاهی ایران اوج حساسیت را لمس کند.به گزارش خبر ورزشی،  این بار اما این شهرآورد برای طرفداران استقلال می‌تواند جذاب‌تر از همیشه باشد چون تیم محبوب آنها میزبان یکی از ستاره‌های محبوب و محجوب خارجی سال‌های نه چندان دور خود خواهد بود، بازیکنی برزیلی که خود در سال‌های پوشیدن پیراهن این تیم یکی از امیدهای اصلی در راه برتری در این دیدار سنتی و حیثیتی بود اما به آن نرسید. مهمان روز دهم اسفند بعد از جدایی غیر منتظره از استقلال به خاطر مصدومیتی کابوس‌وار مجبور شد فوتبال را برای همیشه کنار بگذارد و حالا برای تجدید دیدار با هوادارانش تصمیم گرفته بعد از نزدیک به یک دهه برای تماشای شهرآورد مهم فوتبال ایران و آسیا اسفند به تهران بازگردد.فابیو جان‌واریو ستاره برزیلی دهه هشتاد استقلال و لیگ برتر ایران به عنوان یکی از بهترین خارجی‌هایی که پا به فوتبال ایران گذاشته است با نمایش فانتزی و هوشمندانه خود توانست نامش را در کتاب باشگاهی ایران جاودانه کند؛ بازیکنی که با استقلال و سپاهان به تمامی افتخارات ممکن رسید و بهترین دوران فوتبالی خود را در میانه میدان آبی‌های پایتخت به نمایش گذاشت. فابیو که سال ۸۸ در تهران از ناحیه زانو با آسیب‌دیدگی شدیدی روبه‌رو شد در تصمیمی شوکه‌کننده از فهرست نفرات این تیم خارج و به کشورش بازگشت تا برای همیشه فوتبال را کنار بگذارد. در تمام این سال‌ها جان‌واریو با درخواست‌هایی از سوی هواداران برای حضور دوباره در تهران روبه‌رو بود اما مشکلات شخصی و بیزینسی که در زادگاهش داشت این اجازه را به او نمی‌داد تا اینکه تصمیم گرفت اسفند جاری دوباره مسیر ایران را در پیش بگیرد تا این بار به عنوان هوادار طعم حضور در ورزشگاه آزادی را بچشد.

* فابیو موضوع سفر تو به ایران صحت دارد؟

بله، وقتی با مدیر برنامه‌هایم آقای نیکومنش مشورت کردم دیدم بهترین زمان برای بازگشت به ایران است تا نه تنها به دیدار طرفداران استقلال بروم بلکه در شهرآورد اسفند به عنوان یک هوادار روی سکوهای آزادی به تشویق تیم محبوبم بپردازم.

* مسلماً این تصمیم تو بازتاب گسترده‌ای میان طرفداران استقلال خواهد داشت؟

من بهترین دوران فوتبالی خود را با پیراهن استقلال گذراندم و بدون اینکه بخواهم اغراق کنم این تیم را از عمق وجودم دوست دارم پس هوادارانش برایم تا ابد عزیز و دوست‌داشتنی خواهند بود چون نقش بزرگی در روزهای طلایی من در تهران و استقلال داشتند. از همین ‌رو فکر می‌کنم لحظه دیدار دوباره با آنها یکی از بهترین لحظاتی باشد که می‌توانم آن را لمس کنم.

* با این تفاسیر کاملاً اخبار پیرامون استقلال را دنبال می‌کنی؟

بله تا حدود زیادی چون طرفداران استقلال از طریق فضای مجازی تا آنجا که بشود من را در جریان اخبار قرار می‌دهند. می‌دانم در ابتدای فصل استقلال با منصوریان شرایط خوبی نداشت و حالا هدایت تیم به مربی صاحب نامی همچون وینفرد شفر سپرده شده و کمی اوضاع بهتر از ابتدای فصل است. شاید باور نکنید اما آن روزها که اخبار ناکامی‌های استقلال به گوشم می‌رسید شاید بیشتر از طرفداران این تیم در تهران ناراحت می‌شدم چون این تیم بخشی از زندگی من است.

* به همین خاطر همیشه در برنامه‌های ورزشی که شرکت می‌کنی پیراهن استقلال را بر تن داری؟

از دوران حضورم در استقلال تنها همین پیراهن و مدال‌های قهرمانی لیگ برتر برایم باقی ‌مانده و چاره‌ای ندارم جز اینکه بخواهم با همین پیراهن‌ها یاد استقلال را زنده نگه دارم. من سفیر استقلال و طرفدارانش در برزیل هستم و از این افتخار به خودم می‌بالم.

* حالا چرا برای شهرآورد تصمیم گرفتی به تهران بیایی؟

می‌خواهم یکی از شاهدان برد استقلال برابر پرسپولیس باشم چون می‌دانم این اتفاق همچون قهرمانی لیگ برای طرفداران اهمیت دارد اما از همه چیز مهم‌تر برای این بازی بیش از ۴۰ تا ۵۰ هزار استقلالی به ورزشگاه می‌آیند آن هم از سراسر ایران و شهرهای مختلف پس بهترین فرصت برای تجدید دیدار با آنها همین بازی بود که امیدوارم حضورم توأم با برد استقلال مقابل رقیب سنتی شود.

* در این سال‌ها همواره وقتی صحبت از بازیکن خوب خارجی می‌شود همه طرفداران یادی از تو می‌کنند!

آنها به من لطف دارند. در تمام سال‌هایی که افتخار پوشیدن پیراهن استقلال را داشتم سعی کردم بهترین عملکرد را ارائه بدهم چون از عمق وجود درک کردم که برد و باخت این تیم تا چه اندازه روی زندگی طرفدارانش تأثیرگذار است. اتفاقاً مشکلات زیادی هم داشتم از جمله بدقولی‌ها بر سر پرداخت‌های مالی اما در ایران و استقلال برای من و خانواده‌ام اولویت فوتبال و موفقیت در زمین بود بعد مسائل مالی.

* الان استقلال مدت‌هاست در جذب مهاجم و بازیکن خوب خارجی ناکام است!

(باخنده) واقعاً؟! با این همه پیشرفت در تکنولوژی خرید یک مهاجم و بازیکن خارجی خوب آسان‌ترین کار ممکن است پس چرا مدیران باشگاه نتوانستند این کار را انجام بدهند؟! البته من در جریان اقدامات آنها نیستم اما اگر شرایط فراهم باشد همین الان بازیکنانی در خود برزیل هستند که شک ندارم می‌توانند ستاره این تیم شوند.

* حرف پایانی.

تا اسفند و سفر به تهران لحظه‌شماری می‌کنم چون واقعاً دلم برای استقلال، طرفدارانش و از همه مهمتر تهران و ایران تنگ شده است، امیدوارم مشکلی پیش نیاید تا برنامه سفرم عملی شود.

ارسال دیدگاه

photo_2016-05-31_13-37-56

photo_2016-06-02_15-16-08

photo_2016-06-02_15-16-04

1

sana shirini-1

gorban-1

news