امروز : جمعه ۶ بهمن ۱۳۹۶
تاریخ : ۱۳۹۶/۱۱/۰۶ - ۱۰:۲۳ ذخیره فایل ارسال به دوستان

وزیرخارجه قطر:سعودی باعث بی‌ثباتی منطقه است

«محمد بن رحمان آل ثانی» وزیر امور خارجه قطر گفت: ما به این مسئله باور داریم که عربستان قطر را زیر سلطه نفوذ خود می خواهد، ولی چنین مسئله ای هرگز اتفاق نخواهد افتاد.

به گزارش بصیرنیوز، وزیر خارجه قطر عنوان کرد که کشورش تحت هیچ شرایطی در دایره نفوذ عربستان قرار نخواهد گرفت.

محمد بن رحمان آل ثانی در گفتگو با روزنامه فرانسوی اوبینیون اینترناسیونال با بیان اینکه قطر دارای هویت، استقلال و تاریخ خود است، افزود: این روش که به دنبال شکست ما هستند نتیجه نخواهد داد و ملت قطر آماده مبارزه برای دفاع از حاکمیت ما است و ما باید خود را آماده حمایت از ملتمان کنیم.

وزیر خارجه قطر تصریح کرد که کشورش آماده حل و فصل دیپلماتیک بحران به وجود آمده از زمان شروع محاصره به شرط احترام به حاکمیت و قوانین بین المللی است، ولی باید پرسید که آیا سعودی ها نیز آماده گفتگو و مذاکره هستند؟ ما به پرسش در مورد انگیزه های واقعی آنها ادامه خواهیم داد.

وی تاکید کرد: زمانی که به شرایط منطقه ای از جمله تحولات یمن و لبنان نگاه می کنیم، می بینیم که سیاست عربستان نه تنها باعث ایجاد بی ثباتی در قطر، بلکه باعث ایجاد بی ثباتی منطقه شده است. از این رو ما معتقدیم که باید نگاه همه جانبه داشته باشیم و برای نزاع های منطقه از طریق گفتگو راه حلی پیدا کنیم.

ارسال دیدگاه

photo_2016-05-31_13-37-56

photo_2016-06-02_15-16-08

photo_2016-06-02_15-16-04

1

sana shirini-1

gorban-1

news