امروز : جمعه ۶ بهمن ۱۳۹۶
تاریخ : ۱۳۹۶/۱۱/۰۶ - ۱۰:۱۸ ذخیره فایل ارسال به دوستان

کارگردان ایرانی: فیلم هایم را خارجی‌ها می‌پسندند

علی قوی تن کارگردان سینما بیان کرد که تمرکزش را روی اکران آثارش در خارج از کشور گذاشته است، زیرا استقبال خوبی از آن‌ها در آن سوی مرز‌ها می‌شود.

به گزارش بصیرنیوز، علی قوی تن کارگردان سینما بیان کرد که تمرکزش را روی اکران آثارش در خارج از کشور گذاشته است، زیرا استقبال خوبی از آن‌ها در آن سوی مرز‌ها می‌شود.

علی قوی تن کارگردان سینما درباره زمان اکران فیلم سینمایی «پل سفید» گفت: این فیلم تولید سال ۹۵_۹۶ است که ما اواخر خرداد ماه مراحل فنی آن را به پایان رساندیم که اولین نمایش آن در جشنواره فیلم‌های کودکان و نوجوانان اصفهان بود.

وی افزود: بعد از آن سه ماه طول کشید تا ما نسخه بین المللی این فیلم را با زیرنویس و استاندارد‌های لازم آماده کنیم و از شهریور هم «پل سفید» را به بازار‌های جهانی عرضه کردیم که موفق به برخی از جوایز شد.

قوی تن بیان کرد: ما برای نمایش این فیلم در سال جاری برنامه‌ای نداریم، زیرا چند کمپانی خارجی حاضر به اکران این فیلم در سینما‌های هنری خود شده اند و ما با آن‌ها وارد مذاکره شده ایم البته فیلم‌های قبلی من هم به همین شکل در کشور‌های آسیایی و اروپایی اکران شده بود.

کارگردان «پرواز بادبادک ها» اظهار کرد: با توجه به بازار و شرایط سینمای داخل فکر می‌کنم بهتر است فیلم هایم را در خارج از کشور به نمایش بگذارم، زیرا از آن‌ها استقبال بیشتری می‌شود، بازگشت سرمایه دارد و اینکه ما مشکل سینما‌های ایران را نداریم، زیرا در اینجا سینما‌ها بیشتر به دنبال فیلم‌های سرگرم کننده هستند بنابراین ممکن است فیلم را دچار مشکل کنند به همین دلیل من فکر می‌کنم فیلم‌هایی مثل آثار من در اکران موفق نباشند از همین رو من چند وقتی است که تمرکزم را روی اکران در خارج از کشور گذاشته ام.

قوی تن ادامه داد: از نظر من این موضوع اشکالی ندارد، زیرا به هرحال یک سری از فیلم‌ها باید در خارج از کشور اکران شوند به ویژه اینکه آثار من تربیتی و فرهنگی هستند از همین رو اکران چنین فیلم‌هایی در آن سوی مرز‌ها به نفع ایران است و باعث صدور فرهنگ می‌شود بر همین اساس به نظر من بهتر است فعلا آثارم را در خارج از کشور به نمایش بگذارم.

کارگردان «آفتاب، مهتاب، زمین» با اشاره به دیگر فعالیت هایش بیان کرد: در حال حاضر مشغول انجام تحقیقاتی در شهرستان‌ها درباره موضوعات فرهنگی برای ساخت فیلم جدید هستم البته هنوز این موضوع تبدیل به فیلمنامه نشده است.
وی عنوان کرد: موضوعات من بیشتر فرهنگی هستند و به معضلاتی توجه دارند که درباره آموزش نوجوانان است و در واقع به مسایل تربیتی آن‌ها مربوط می‌شود.

قوی تن در پایان توضیح داد: فکر می‌کنم تا اواسط بهمن ماه بتوانم نگارش فیلمنامه را به پایان برسانم. البته بعد از تکمیل تحقیقات تصمیم می‌گیرم که آن را در کجا کلید بزنم.

ارسال دیدگاه

photo_2016-05-31_13-37-56

photo_2016-06-02_15-16-08

photo_2016-06-02_15-16-04

1

sana shirini-1

gorban-1

news