امروز : جمعه ۶ بهمن ۱۳۹۶
تاریخ : ۱۳۹۶/۱۱/۰۶ - ۱۸:۴۷ ذخیره فایل ارسال به دوستان

۵ فوت و فن مهم خانه‌داری

سرکه+جوش شیرین+نمک را ترکیب کنید تا سخت‌ترین جرم و سوختگی ماهیتابه (حتی کف آن) و سینی فر را برایتان از بین ببرد و آن‌ها را مثل روز اول تحویلتان بدهد.

به گزارش بصیرنیوز،ظروف بلور و کریستال را چند ساعت داخل محلولی از سرکه سفید و آب قرار بدهید تا درخشان و شفاف شوند. در ادامه فوت و فن های بیشتر را به نقل از بیتوته بخوانید.

۵ فوت و فن مهم خانه‌داری
سرکه+جوش شیرین+نمک را ترکیب کنید تا سخت‌ترین جرم و سوختگی ماهیتابه (حتی کف آن) و سینی فر را برایتان از بین ببرد و آن‌ها را مثل روز اول تحویلتان بدهد.

برای تمیز کردن داخل فر در یک ظرف کوچک ترکیب ¼ فنجان جوش شیرین،۲ قاشق غذاخوری نمک و به اندازه کافی آب گرم را باهم مخلوط کنید. محلول را روی محلی که کثیفی دارد بریزید و اجازه دهید برای ۵ تا ۱۰ دقیقه باقی بماند. سپس با یک اسفنج مرطوب به روی آن قسمت بکشید.

حوله حمام و دستشویی را چند وقت یک بار بشوییم؟

حوله حمام دستشویی یکی از آلوده‌ترین وسایل خانه است که باید مرتب شسته شود. سطح حوله حمام و توالت به دلیل رطوبتی که دارند محلی برای رشد و تجمع باکتری‌ها و قارچ‌ها است.

آلودگی حوله حمام و دستشویی

کارشناسان معتقدند به محض استفاده از حوله حمام و توالت سطح آن به محلی مناسب برای تجمع باکتری‌ها، قارچ‌ها، سلول‌های مرده پوست و میکروب‌های دیگر تبدیل می‌شود. در حالیکه بسیاری از این میکروب‌ها برای بدن ضرری ندارند، اما وجود آن‌ها روی سطح حوله عامل آلوده کننده است.

میکروب شناس دانشکده پزشکی دانشگاه نیویورک در پاسخ به این پرسش که پس از چند بار استفاده از حوله، باید شست‌وشو شود، گفت: در صورتی که به طور کامل خشک شود نمی‌توان بیش از سه بار از حوله استفاده کرد و باید شسته شود.

لازم است حوله پس از استفاده در معرض هوا خشک شود و مرطوب بودن آن زمینه مناسبی را برای رشد میکروب‌ها فراهم می‌سازد. همچنین در صورتی که بوی خاصی از حوله تان استثمام می‌شود نشان می‌دهد میکروب‌ها در حال رشد کردن هستند.

در واقع حوله فضای ایده آلی برای میکروب‌ها است چرا که در برگیرنده تمام شرایط لازم برای حیات آن‌ها شامل آب، دمای گرم، اکسیژن، عامل تغذیه‌ای و PH خنثی است.

ارسال دیدگاه

photo_2016-05-31_13-37-56

photo_2016-06-02_15-16-08

photo_2016-06-02_15-16-04

1

sana shirini-1

gorban-1

news