امروز : شنبه ۷ بهمن ۱۳۹۶
تاریخ : ۱۳۹۶/۱۱/۰۷ - ۱۵:۰۴ ذخیره فایل ارسال به دوستان

آخرین وضعیت بارش برف و باران در ۲۱ استان کشور

کارشناس سازمان هواشناسی گفت: امروز و فردا در ۲۱ استان کشور برف و باران می بارد.

به گزارش بصیرنیوز،

کبری رفیعی اظهار داشت: امروز در استان‌های آذربایجان شرقی، اردبیل، غربی، کردستان، سواحل خزر، چهارمحال و بختیاری، کرمانشاه، شمال خوزستان، لرستان، اصفهان، یزد، کهگیلویه و بویر احمد، تهران، خراستان رضوی، البرز، زنجان، قزوین، سمنان و قم برف و باران می‌بارد. این بارش‌ها به علت وزش باد در نقاط کوهستانی به ویژه شمال شرق کشور باعث ایجاد کولاک می‌شود.

وی ادامه داد: فردا برای یزد، خراسان جنوبی، بخش هایی از هرمزگان،فارس و کرمان هم بارش پیش بینی می شود.

کارشناس سازمان هواشناسی گفت: دهه آخر بهمن بیشترین بارش ها در جنوب و جنوب شرق کشور می بارد و زمان طلایی بارش برای استان های کرمان، هرمزگان و سیستان وبلوچستان محسوب می شود.

رفیعی در مورد هوای استان خوزستان گفت: از شدت گرد و غبار در این استان کاسته شده و از عصر امروز بارش رگباری در این استان رخ می دهد.

کارشناس سازمان هواشناسی افزود: از فردا و به ویژه دوشنبه دما در نیمه شمالی کشور کاهش یافته و در بسیاری از استان ها دمای هوا به زیر صفر می رود.

وی با اعلام کاهش دما در استان تهران گفت: علاوه بر بارش برف و باران در این استان،در جاده های کوهستانی بارش برف رخ می دهد. به افرادی که ضرورتی برای سفر ندارند، توصیه می شود امروز و فردا در جاده های کوهستانی کشور تردد نکنند.

ارسال دیدگاه

photo_2016-05-31_13-37-56

photo_2016-06-02_15-16-08

photo_2016-06-02_15-16-04

1

sana shirini-1

gorban-1

news