امروز : شنبه ۷ بهمن ۱۳۹۶
تاریخ : ۱۳۹۶/۱۱/۰۷ - ۱۴:۵۸ ذخیره فایل ارسال به دوستان

اگر اضافه وزن دارید از این ۵ خوراکی فرار کنید

کلم بروکلی بخارپزشده با سس هلندی ۹۰ کالری و ۶ گرم چربی دارد، اما بروکلی بخارپزشده اگر به تنهایی و بدون سس مصرف شود فقط ۳۰ کالری دارد و اصلاً حاوی چربی نیست. سبزیجات خود را با دقت انتخاب کنید، زیرا چربی زیادی به معنی دریافت کالری بیشتر است

به گزارش بصیرنیوز،

اگر چاق هستید یا اضافه وزن دارید، از این غذا‌ها فرار کنید، اما اگر لاغرید و از اندام بیش از اندازه استخوانی و ظریفتان رنج می‌برید، با خوردن غذا‌هایی که به نقل از فوت و فن به شما معرفی می‌کنیم افزایش وزن محسوس داشته باشید و به تناسب اندام برسید؛ این‌ها چاق‌کننده‌ترین خوراکی‌های دنیا هستند:

 

اگر اضافه وزن دارید از این ۵ خوراکی فرار کنید

 

آووکادو

درست است که آووکادو در طبقه میوه‌ها جای می‌گیرد، اما پر از کالری و چربی است. یک میوه متوسط آووکادو ۲۷۶ کالری و ۲۷ ٫ ۶ گرم چربی دارد. با این حال، آووکادو حاوی چربی‌های مضر اشباع‌شده‌ای که در سایر غذا‌های چاق‌کننده وجود دارد نیست. در عوض، آووکادو مملو از چربی‌های تک‌اشباع‌شده‌ای است که “چربی خوب” هم نامیده می‌شود. این نوع چربی به کاهش کلسترول کمک می‌کند. غذا‌های دیگری که در فهرست چربی‌های خوب جای می‌گیرند مغز‌های خوراکی (آجیل) و روغن زیتون هستند.

سبزیجات ناسالم

باور عمومی مردم این است که سبزیجات سالم هستند. اگر چه، در صورتی که برخی از سبزیجات به شیوه ناسالمی تهیه و طبخ شوند، همیشه سالم‌ترین انتخاب نخواهند بود. سبزیجاتی که زیاد سرخ می‌شوند، سبزیجاتی که با کره و نمک سرخ می‌شوند یا آن‌هایی که با سس‌های ناسالم سرو می‌شوند اغلب مملو از چربی و کالری پنهان هستند.

به عنوان مثال، کلم بروکلی بخارپزشده با سس هلندی ۹۰ کالری و ۶ گرم چربی دارد، اما بروکلی بخارپزشده اگر به تنهایی و بدون سس مصرف شود فقط ۳۰ کالری دارد و اصلاً حاوی چربی نیست. سبزیجات خود را با دقت انتخاب کنید، زیرا چربی زیادی به معنی دریافت کالری بیشتر است

مایونز

مایونز یک چربی موذی است که بسیاری از افراد اغلب در انتخاب وعده‌های غذایی خود اصلاً به آن توجه نمی‌کنند. با این حال، مصرف افراطی مایونز می‌تواند میزان چربی در رژیم شما را به طور قابل ملاحظه‌ای افزایش دهد. مایونز از روغن و سفیده تخم مرغ تهیه می‌شود و حاوی میزان زیادی چربی است. مثلاً مایونز در یک ساندویچ برگرکینگ ۲۷ گرم چربی و ۱۵۰ کالری به ساندویچ اضافه می‌کند.

غذا‌های سرخ‌شده

غذا‌های سرخ‌شده بی‌نهایت چاق‌کننده هستند، زیرا در روغن گیاهی به میزان زیادی سرخ می‌شوند؛ خود روغن گیاهی یکی از چاق‌کننده‌ترین مواد خوراکی است. غذا‌های سرخ‌شده‌ای مانند سیب‌زمینی خلالی سرخ‌شده، پیاز سرخ‌شده، کدوی سرخ‌شده و چیپس سیب‌زمینی سرخ‌شده میزان زیادی چربی به رژیم غذایی شما اضافه می‌کنند. مثلاً یک ساندویچ به همراه سیب‌زمینی سرخ‌شده که معمولاً یک انتخاب منطقی است ۱۱ گرم چربی و ۲۳۰ کالری به غذای اصلی شما می‌افزاید.

سوپ‌های خامه‌ای

با این که سوپ ممکن است یک انتخاب مغذی به نظر برسد، اما یک سوپ سبک که پر از سبزیجات است، اگر در نهایت سوپ خامه‌ای باشد، مقدار زیادی چربی که شما ممکن است خودتان هم از آن بی‌خبر باشید به رژیم غذایی‌تان خواهد افزود. سوپ‌های آبکی بدون خامه چربی کمتری دارند و سالم‌تر هستند. به عنوان مثال، حدود ۵۰۰ گرم سوپ بروکلی به همراه پنیر چدار ۲۹۰ کالری و ۱۶ گرم چربی دارد. در حالی که سوپ نودل مرغ ۱۱۰ کالری و ۴ گرم چربی دارد.

ارسال دیدگاه

photo_2016-05-31_13-37-56

photo_2016-06-02_15-16-08

photo_2016-06-02_15-16-04

1

sana shirini-1

gorban-1

news