امروز : شنبه ۷ بهمن ۱۳۹۶
تاریخ : ۱۳۹۶/۱۱/۰۷ - ۱۵:۱۲ ذخیره فایل ارسال به دوستان

پدیده شوم و تازه‌ای که خداداد عزیزی از گفتنش شرم دارد!

خداداد عزیزی می گوی: متأسفانه این بی‌اخلاقی‌ها دارد عادی می‌شود آقایان. نمی‌توانم شفاف به شما بگویم مشکل چیست. اگر خانواده‌ها بفهمند درباره ‌چی حرف می‌زنم، نمی‌گذارند بچه‌شان به استادیوم برود.

به گزارش بصیرنیوز،همواره این انتقاد وارد است که چرا فقط از زشتی‌های فوتبال می‌گویند. خود فوتبالی‌ها اعتقاد دارند از آنجا که اتفاقات این رشته برجسته است، تلاش می‌شود تا اتفاقات بخش‌های دیگر زیر آن گم شود. آنها بارها و بارها در مصاحبه‌های خود چنین حرف‌هایی زده‌اند ولی این دلیل نمی‌شود تا چشم خود را روی زشتی‌ها ببندند. خداداد عزیزی یکی از آن چهره‌هایی است که همواره رک و صریح حرف‌هایش را زده. او هراسی از این ندارد که زشتی‌های فوتبال را بیان کند و هر بار که چیزی می‌گوید، تأکید دارد دلش به حال فوتبال می‌سوزد. او در تازه‌ترین گفت‌وگوی خود از یک پدیده شوم و تازه در فوتبال ایران حرف می‌زند.

افشاگری خداداد

خداداد عزیزی در توضیح این اتفاق تلخ می‌گوید: «علاوه بر این ماجرای دروغگویی و جادوگری و رشوه و زیرمیزی و این‌طور چیزها، یک پدیده شوم دیگر هم وارد فوتبال ایران شده است. در اردوی بعضی از تیم‌ها اتفاقاتی می‌افتد که باورکردنی نیست و من شرمم می‌آید درباره این پدیده جدید حرف بزنم.»

او مکثی می‌کند و ادامه می‌دهد: «اصلاً نمی‌توانم در موردش حرف بزنم. یعنی قابل گفتن نیست. کارهایی در اردوی بعضی تیم‌ها می‌شود که شاید ۱۰ سال دیگر بتوانیم درباره‌اش حرف بزنیم، بس که این مورد غیراخلاقی است و واقعاً جامعه در حال حاضر کشش یک‌سری اتفاقات را ندارد. باور کنید نمی‌توانم حتی بگویم این پدیده جدید چیست.»

وقتی به خداداد عزیزی کدهایی می‌دهیم و متوجه می‌شود ما هم در این‌باره چیزهایی شنیده‌ایم، اضافه می‌کند: «متأسفانه نمی‌شود در رسانه‌ها درباره‌اش حرف زد. شاید در ۱۰، ۱۵ سال آینده فضا در رسانه‌ها بازتر شود تا بتوانیم بگوییم این اتفاق چیست. آقایان؛ جلوی بی‌اخلاقی را بگیرید. چیزی که من درباره‌اش حرف می‌زنم بی‌اخلاقی است. ۱۰ سالی است چیزهایی درباره‌اش می‌شنویم ولی الان دارد بیشتر و بیشتر می‌شود.»

خداداد مثالی می‌زند: «مثلاً هر چیزی یک تابو و حرمتی دارد. وقتی تابو شکسته شود، انجام آن کار مثل آب خوردن می‌شود. طرف که دفعه اول می‌رود دزدی، دست و پایش می‌لرزد ولی دفعه بعدی دیگر نه. طرف به یک جایی می‌رسد که اگر نیاز هم نداشته باشد، دوباره دزدی می‌کند چون ترسش ریخته و حریم‌ها شکسته است.»

چهره محبوب فوتبال ایران به بحث اصلی بازمی‌گردد و توضیحات خود را این‌طور تمام می‌کند: «متأسفانه این بی‌اخلاقی‌ها دارد عادی می‌شود آقایان. نمی‌توانم شفاف به شما بگویم مشکل چیست. اگر خانواده‌ها بفهمند درباره ‌چی حرف می‌زنم، نه تنها نمی‌گذارند بچه‌شان به استادیوم برود، دیگر اجازه نمی‌دهند از تلویزیون بنشیند و بازی ببیند.»

مسئولان وارد کار شوند

این اولین بار نیست که یکی از چهره‌های مطرح فوتبال دست به افشاگری این‌چنینی می‌زند. در سال‌های گذشته اتفاقاتی بوده که مسئولان را از خواب بیدار نکرده و در نهایت باعث شده تا فوتبال ایران تلفاتی بدهد. وقتی چند سال قبل مربی لیگ برتری فهمید بازیکنش ترامادول مصرف می‌کند، هشدارهایی داد ولی این هشدارها را کسی جدی نگرفت تا در مدت زمانی کوتاه، این قرص‌ها چند بازیکن دیگر تیم او را هم به نابودی بکشد.

ترامادول ناگهان تبدیل به یک معضل بزرگ در فوتبال ایران شد؛ چرا؟ چون هیچ‌کس با چنین پدیده‌ای به طور قاطع و فراگیر برخورد نکرد. چیزی که خداداد هم می‌گوید، یک بحران بزرگ است. فقط لازم است یک مورد آن رو شود تا فوتبال در باتلاق عمیقی فروبرود. بی‌شک زمان آن است که حداقل مسئولان پای صحبت‌های خداداد عزیزی بنشینند و نسبت به چنین اتفاق شومی، مطلع و هوشیار باشند.

منبع: روزنامه خبر ورزشی

ارسال دیدگاه

photo_2016-05-31_13-37-56

photo_2016-06-02_15-16-08

photo_2016-06-02_15-16-04

1

sana shirini-1

gorban-1

news