امروز : یکشنبه ۸ بهمن ۱۳۹۶
تاریخ : ۱۳۹۶/۱۱/۰۸ - ۲۳:۲۴ ذخیره فایل ارسال به دوستان

آمادگی اماکن متبرکه حرم رضوی در مواجهه با بارش برف

با اولین بارش برف در زمستان امسال ۳۰ هزار متر مربع کفپوش برای تسهیل تردد زائران در صحن‎های حرم مطهر رضوی مستقر شد.

به گزارش بصیرنیوز،رئیس اداره خدمات عمومی حرم مطهر رضوی گفت: با پیش‌بینی بارندگی از چند روز گذشته همه صحن‌های حرم مطهر رضوی مجهز به کفپوش شده و بالغ بر ۳۰ هزار مترمربع از مسیر‌های تردد زائران در حرم مطهر حضرت علی بن موسی الرضا (ع) با این تجهیزات پوشیده شد.

محمدرضا سبزعلی با تذکر این مطلب که زائران گرامی در هنگام بارش برف سعی کنند مسیر تردد خود را از روی کفپوش‌ها انتخاب کنند، افزود: اداره خدمات عمومی با کمک دیگر بخش‌های اماکن متبرکه در ابتدای فصل سرما آمادگی‌های لازم را برای مواجه با برودت آب و هوا پیدا کرده است و همه روزه اطلاعات هواشناسی از ایستگاه‌های هواشناسی دریافت و به دیگر بخش‌ها برای لحاظ در تصمیمات خود ارسال می‌شود.
رئیس اداره خدمات عمومی حرم مطهر رضوی با اشاره به احتمال بارندگی شدیدتر برف در زمستان افزود: همه برف‌روب‌ها و اپراتور‌های این بخش به حال آماده باش در خواهند آمد و برای رفاه تردد زائران مسیر رفت و آمد این عزیزان با کفپوش پوشیده می‌شود.
وی ابراز کرد: خادمان حضرت رضا (ع) فضای رواق‌های اماکن متبرک را با سیستم گرمایشی آماده میزبانی از زائران و مجاوران امام هشتم (ع) کرده‌اند.
با توجه به سرد بودن هوا، خادمان حرم مطهر رضوی آمادگی‎های لازم برای حضور زائران در ایام فاطمیه را تدارک دیده‌اند، لذا همه مراسم‏‌ها طبق برنامه‌‏ریزی پیش‌بینی شده اجرا خواهد شد.

ارسال دیدگاه

photo_2016-05-31_13-37-56

photo_2016-06-02_15-16-08

photo_2016-06-02_15-16-04

1

sana shirini-1

gorban-1

news