امروز : سه شنبه ۱۰ بهمن ۱۳۹۶
تاریخ : ۱۳۹۶/۱۱/۱۰ - ۹:۳۱ ذخیره فایل ارسال به دوستان

با رعایت ۳ نکته همیشه خوشبو باشید

اگر می‌خواهید بوی خوبی بدهید، باید با تمیز بودن شوع کنید. اینکه چند وقت یک بار باید به حمام بروید به بدن‌تان، آب و هوا و میزان فعالیت روزانه‌تان بستگی دارد. به هر صورت باید قبل از اینکه بدن‌تان بوی بد بگیرد به حمام بروید.

به گزارش بصیرنیوز،

بوی خوب به شما اعتماد به نفس می‌دهد و باعث می‌شود جذاب‌تر به نظر آیید. با انجام این کار‌های ساده، به هر جا که قدم می‌گذارید سر‌ها را برمی گردانید.به نقل از فوت و فن کار سختی هم نیست تنها کافی است کار‌هایی که قبلا انجام می‌دادید را به دفعات بیشتری انجام دهید و چند کار کوچک دیگر را هم به آن‌ها اضافه کنید.

 

این گونه همیشه خوشبو خواهید بود

 

۱- خود را تازه نگه دارید

حمام بروید

اگر می‌خواهید بوی خوبی بدهید، باید با تمیز بودن شوع کنید. اینکه چند وقت یک بار باید به حمام بروید به بدن‌تان، آب و هوا و میزان فعالیت روزانه‌تان بستگی دارد. به هر صورت باید قبل از اینکه بدن‌تان بوی بد بگیرد به حمام بروید.

در هنگام حمام پوست‌تان را با صابون و آب گرم بشویید تا بوی بدی به بدن‌تان نماند. اگر نمی‌خواهید هر روز موهای‌تان را بشویید، تا از خشک شدن و آسیب دیدن آن‌ها جلوگیری کنید، می‌توانید از شامپوی خشک استفاده کنید. این شامپو چربی مو را می‌گیرد و باعث می‌شود تمیز به نظر رسد.

از دئودورانت استفاده کنید

تنها دو درصد از مردم دارای ژن‌هایی هستند که از بو گرفتن زیر بغل شان جلوگیری می‌کنند. آن‌ها خیلی خوش شانس هستند، مگر نه؟! بقیه ما باید برای اینکه بدن‌مان بوی بدی نگیرد از دئودورانت‌ها استفاده کنیم.

اگر زیاد عرق می‌کنید از دئودورانت‌هایی که مواد ضد عرق دارند استفاده کنید. اگر عادت به استفاده از عطر و ادکلن دارید، از دئودورانت‌هایی با بوی کم استفاده کنید تا در یک زمان دو بوی متفاوت ندهید.

از پودر‌های بدن استفاده کنید

استفاده از پودر بدن بعد از حمام یکی از بهترین راه‌ها برای خوشبو ماندن بدن است. بعد از اینکه بدن‌تان را خشک کردید مقداری از این پودر‌ها را به زیر بغل، پا‌ها یا هر جای دیگری که می‌خواهید بو ندهد بزنید. برای این منظور می‌توانید از پودر بچه هم استفاده کنید. بهتر است از انواع بی‌بو پودر بچه استفاده کنید تا بوی بچه ندهید.

لباس‌هایی خوشبو بپوشید

پوشیدن یک لباس چند روز پشت سر هم می‌تواند تاثیری نامطلوب روی بوی بدن‌تان داشته باشد. پس همواره لباس‌هایی تمیز و خوشبو بپوشید.

اگر قرار است تمام روز بیرون از خانه باشید بد نیست تعدادی لباس همراه خود ببرید تا در فرصتی لباس‌تان را عوض کنید. اگر در محیطی با بوی زیاد کار می‌کنید و یا همکاران سیگاری زیادی دارید، لباس‌هاتان را بیشتر بشویید و از مایع شستشوی لباسی با بوی زیاد استفاده کنید.

پا‌هایی خوشبو داشته باشید

اگر به محض درآوردن کفش‌تان نگران بوی بد پا‌های تان هستید و فکر می‌کنید بوی بدی می‌دهند، در هنگام حمام حتما کف پاهاتان را به خوبی بسایید و بعد از خشک کردن آن‌ها هم مقداری پودر بدن یا پودر بچه به آن‌ها بزنید.

کفش کارتان را از کفش‌های دیگر جدا کنید. کفشی مخصوص برای کار داشته باشید و برای دیگر فعالیت‌های از کفشی دیگر استفاده کنید.

دهانی خوشبو داشته باشید

داشتن دهان خوشبو یکی ار فاکتور‌هایی است که بر بوی بدن تان تاثیر زیادی می‌گذارد. پس مطمئن شوید که هر روز از نخ دندان استفاده می‌کنید و مسواک می‌زنید. هر از گاهی نزد دندان پزشک بروید تا سلامت دندان‌های خود را چک کنید.

مقدار زیادی آب بنوشید. بعد از خوردن غذا مقداری آب بنوشید تا ذرات غذا از میان دندان‌هاتان پاک شود. از دهان شویه هم استفاده کنید، البته دهان شویه‌های بدون الکل.

اگر برای‌تان مهم است که در روز مشخصی بوی خوبی دهید، در این روز از خوردن پیاز، سیر و دیگر غذا‌هایی که بوی تندی دارند پرهیز کنید. همیشه آدامس نعنایی یا اکالیپتوس به همراه داشته باشید.

۲- از عطر‌ها و ادکلن‌ها اسفاده کنید

عطری با بوی دلخواه‌تان تهیه کنید

در هنگام تهیه عطر بویی را انتخاب کنید که به استایل‌تان می‌آید. بهترین عطر، عطری است که بویش تمام روز بماند. البته بوی آن نباید خیلی قوی و تند باشد تا هم خودتان و هم دیگران را آزار ندهد.

مقداری عطر روی نبض‌تان بزیند

با ادکلن‌تان دوش نگیرید! تنها مقدار کمی از آن را به بدن بزنید تا اطرافیان‌تان اذیت نشوند و بوی خوبی هم داشته باشید. عطر را به مچ دست، گردن و پشت گوش‌هاتان بزنید، به بیشتر از این مقدار نیاز ندارید.

اگر از عطر‌ها اسپری استفاده می‌کنید، آن‌ها را مستقیما روی بدن نزنید.

موهاتان را خوشبو کنید

اگر شامپوتان بوی زیادی ندارد، بهتر است مقداری عطر هم به موهاتان بزنید، با این روش تمام روز بویی فوق العاده خواهید داشت.

از یک بو استفاده کنید

خوب نیست که در یک زمان سه یا چهار بوی متفاوت بدهید و مردم به جای پرسید بوی عطرتان دماغ‌شان را بگیرند. پس اگر از لوسیونی با بوی قوی استفاده می‌کنید، دیگر عطر نزنید و برعکس.

سعی کنید برای خودتان بویی خاص بسازید‌

می‌توانید با مخلوط کردن چند عصاره روغنی مختلف بوی مخصوص خودتان را بسازید. مثلا عصاره رز، اسطوخودوس و یا هر گیاه دیگری را که می‌خواهید با هم مخلوط کنید تا به بویی که مورد پسندتان است برسید.

می‌توانید این عصاره‌ها را با آب مخلوط کنید تا بوی‌شان خیلی قوی هم نباشد.

۳- با استفاده از چند حقه هر زمان از روز بویی خوب داشته باشید

روزی چند بار خود را تازه کنید

احتمالا صبح که داری از خانه بیرون می‌روید بوی خوبی دارید، اما تا عصر که بیرون می‌مانید هم بوی بدن‌تان به همان خوبی باقی مانده است؟ می‌توانید چند وسیله ساده را در بیرون از خانه همراه خود داشته باشید تا بوی‌تان همیشه خوب بماند:

مسواک
عطر
لباس اضافه
دستمال مرطوب
غذا‌هایی با بوی شدید نخورید
در روز‌هایی که بوی بدن خیلی برای‌تان مهم است، مثلا روزی که جلسه یا مهمانی مهم دارید، از غذا‌هایی که بوی شدیدی دارند، مانند پیاز، سیر، ماهی و … استفاده نکنید.

اطراف‌تان را تمیز نگه دارید

تخت‌تان تمیز است و بوی خوبی می‌دهد؟ یا بوی ماندگی و کثیفی دارد؟ ماشین‌تان چه طور؟ اگر می‌خواهید بویی خوب داشته باشید باید حواس‌تان به محیط اطراف‌تان باشد. اگر محیط ما کثیف باشد و بوی بدی بدهد، چه طور ما می‌توانید بوی خوبی داشته باشیم؟

پس اتاق‌تان را مرتب کنید، ملحفه‌ها را بشویید و ماشین‌تان را تمیز کنید.

دراور و کمد لباس‌هاتان را خوشبو کنید

اگر می‌خواهید لباس هاتان بویی خوب بدهند، باید محل نگهداری آن‌ها ر. اهم خوشبو کنید. پس مقداری عطر به داخل کمد لباس‌ها یا دراورتان بزنید.

ارسال دیدگاه

photo_2016-05-31_13-37-56

photo_2016-06-02_15-16-08

photo_2016-06-02_15-16-04

1

sana shirini-1

gorban-1

news