امروز : سه شنبه ۱۰ بهمن ۱۳۹۶
تاریخ : ۱۳۹۶/۱۱/۱۰ - ۹:۵۶ ذخیره فایل ارسال به دوستان

منابع یارانه نقدی افزایش یافت

عضو کمیسیون تلفیق بودجه گفت: منابع یارانه نقدی در تبصره ۱۴ به ۲۹ هزار میلیارد تومان افزایش یافت و حجم فروش اوراق نیز به پیشنهاد دولت بازگشت.

به گزارش بصیرنیوز،جبار کوچکی‌نژاد عضو کمیسیون تلفیق بودجه با اشاره به جلسه امروز کمیسیون تلفیق بودجه برای بررسی برخی تبصره‌های لایحه بودجه سال ۹۷، اظهار داشت: قرار شد در تبصره ۱۴ که مربوط به پرداخت یارانه به خانوارها است رقم ۲۳ هزار میلیارد تومان پیشنهادی دولت به ۲۹ هزار میلیارد تومان افزایش یابد و منابع آن از محل فروش بیشتر بنزین و مالیات ارزش افزوده بنزین تأمین شود.

عضو کمیسیون تلفیق بودجه در مورد حجم انتشار اوراق اسلامی نیز گفت: دولت در لایحه حجم اوراق را ۳۸ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان پیشنهاد داد که در کمیسیون تلفیق به بیش از ۴۰ هزار میلیارد تومان افزایش یافته بود بنابراین در جلسه امروز مجدداً رقم پیشنهادی دولت مبنا قرار گرفت.

طبق پیشنهاد دولت برای پرداخت ۲۳ هزار میلیارد تومان یارانه نقدی به خانوارها، باید حدود ۳۰ میلیون نفر از جمعیت فعلی یارانه‌بگیران حذف می‌شد که با نگرانی‌های نمایندگان مجلس این عدد به ۲۹ هزار میلیارد تومان در حال حاضر افزایش یافت.

در قانون بودجه سال ۹۶ اعتبار یارانه نقدی خانوار ۳۳ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان در نظر گرفته شده است.

بر این اساس، منابع ۲۹ هزار میلیارد تومانی در نظر گرفته شده برای پرداخت یارانه نقدی در صورت تثبیت رقم ۴۵۵۰۰ تومان ماهانه به هر نفر، برای پرداخت یارانه نقدی به ۵۳ میلیون نفر کفایت می‌کند.

ارسال دیدگاه

photo_2016-05-31_13-37-56

photo_2016-06-02_15-16-08

photo_2016-06-02_15-16-04

1

sana shirini-1

gorban-1

news