امروز : یکشنبه ۱۵ بهمن ۱۳۹۶
تاریخ : ۱۳۹۶/۱۱/۱۵ - ۱۷:۴۹ ذخیره فایل ارسال به دوستان

دریافت ۲۸۱ میلیون یورو تسهیلات برای رفع عقب‌ماندگی بخش فاضلاب مازندران

مدیرعامل آبفای مازندران گفت: برای بهبود بخش فاضلاب مازندران با کمک مسئولان استانی و نمایندگان مجلس مبلغ ۲۸۱ میلیون یورو از بانک توسعه‌ اسلامی تسهیلات دریافت شد.

به گزارش بصیرنیوز،

ذبیح‎الله ذاکری مدیرعامل آبفای شهری مازندران در مراسم افتتاح دو پروژه آب‌رسانی در قائم‏‎شهر، اظهار کرد: در کل مازندران برای افزایش کیفیت آب حدود ۱٫۱ میلیارد تومان هزینه شد که قائم‎شهر در بخش آب ژاول به‌عنوان پایلوت شروع به کار کرده است.

وی افزود: خدمات‌رسانی در زمینه آب، سرما و‌ گرما نمی‌شناسد و باید خدمات با کیفیت در اختیار مردم قرار گیرد تا مردم از آب شرب دغدغه نداشته باشند که کیفیت یکی از الویت‌های کاری مجموعه آبفای شهری است.

مدیرعامل آبفای مازندران تصریح کرد: طرح‌هایی که در دهه فجر افتتاح می‌شود تعداد ۴۳ هزار و ۵۰۰ خانوار از طرح‎های ما برخوردا خواهند شد که هزینه‌ای بالغ بر ۲۷ میلیارد و ۳۰۰ تومان در استان انجام شده است.

این مسئول بیان کرد: اعضای شورای شهر قائم‌شهر و ۵۸ شورای شهر دیگر در مازندران نیز حمایت کردند که اگر آنان نبودند این اقدامات انجام نمی‌شد و طرح‎های مهم آب‎وفاضلاب به بهره‎برداری نمی‌رسید.

ذاکری عنوان کرد: برای بهبود بخش فاضلاب قائم‎شهر باید از بانک توسعه‌ اسلامی تسهیلات دریافت کرد تا عقب‌ماندگی استان در بخش فاضلاب با کمک کلیه دستگاه‌های اجرایی و دریافت اعتبارات لازم از بانک توسعه اسلامی برطرف شود.

وی خاطرنشان کرد: با پیگیری‎هایی که مسئولان استانی، نمایندگان و فرمانداران انجام دادند، در این بخش مبلغی حدود ۲۸۱ میلیون یورو دریافت شد و قائم‌شهر نیز مستثنی نیست، که در حدود چهار سال باید در بخش رفع مشکلات فاضلاب هزینه شود.

مدیرعامل آبفای مازندران افزود: از فرماندار و مسئولان انتظار آن است که این یاری ادامه داشته باشد که اقدامات اجرایی آن به درستی اجرا شود.

این مسئول تصریح کرد: اگر اقدامات و پروژه‌های اجرایی در قائم‌شهر اجرا نشود، این تسهیلات بانک توسعه اسلامی برگشت داده خواهد شد و طرح‌ها اجرا نمی‌شود و عقب‌ماندگی برای مازندران باقی خواهند ماند.

ذاکری در پایان بیان کرد: در استان مازندران با پیگیری آب و فاضلاب کشور و استان، سه شهر بهشهر، نکا و گلوگاه امسال برای تصفیه فاضلاب آنها کانکس احداث می‌شود و نیز چهار شهر دیگر در نور، رؤیان، ایزدشهر و فریدونکنار هم به بودجه سال ۹۷ اضافه می‌شود که در برنامه ششم این عقب‌ماندگی را جبران می‌کنیم.

ارسال دیدگاه

photo_2016-05-31_13-37-56

photo_2016-06-02_15-16-08

photo_2016-06-02_15-16-04

1

sana shirini-1

gorban-1

news