امروز : دوشنبه ۱۶ بهمن ۱۳۹۶
تاریخ : ۱۳۹۶/۱۱/۱۶ - ۱۱:۱۸ ذخیره فایل ارسال به دوستان

محور‌های نشست خبری اردوغان پیش از سفر به واتیکان

رجب طیب اردوغان رئیس جمهوری ترکیه امروز یکشنبه و پیش از سفر به واتیکان با شرکت در یک نشست خبری اعلام کرد: از موضع گیری پاپ فرانسیس رهبر کاتولیک‌های جهان در مخالفت با تغییر وضعیت حقوقی قدس استقبال می‌کنیم.

به گزارش بصیرنیوز،رئیس جمهوری ترکیه پیش از سفر به واتیکان با شرکت در یک نشست خبری به تشریح موضوعات مورد بحث در جریان دیدار خود با پاپ فرانسیس رهبر کاتولیک‌های جهان پرداخت.

به گزارش آناتولی، رجب طیب اردوغان رئیس جمهوری ترکیه امروز یکشنبه و پیش از سفر به واتیکان با شرکت در یک نشست خبری اعلام کرد: از موضع گیری پاپ فرانسیس رهبر کاتولیک‌های جهان در مخالفت با تغییر وضعیت حقوقی قدس استقبال می‌کنیم.

رئیس جمهوری ترکیه ادامه داد: در دیدار‌های دوجانبه با پاپ فرانسیس در واتیکان موضوعاتی از قبیل: فلسطین، قدس، سوریه، عراق، مبارزه با تروریسم، مشکلات پناهجویان و کمک‌های بشردوستانه مورد بحث و بررسی قرار خواهد گرفت.

اردوغان در ادامه افزود: علاوه بر این، پیرامون موضوع افزایش روز افزون موج دشمنی با اسلام در جهان غرب نیز با وی تبادل نظر خواهیم کرد.

وی تصریح کرد: سفر خود به واتیکان را فرصت مهمی برای توجه به ارزش‌های مشترک انسانی و ارسال پیام‌های دوستی و صلح ارزیابی می‌کنم.

ارسال دیدگاه

photo_2016-05-31_13-37-56

photo_2016-06-02_15-16-08

photo_2016-06-02_15-16-04

1

sana shirini-1

gorban-1

news