امروز : سه شنبه ۱۷ بهمن ۱۳۹۶
تاریخ : ۱۳۹۶/۱۱/۱۷ - ۱۲:۳۱ ذخیره فایل ارسال به دوستان

۸ روش مراقبت از مو‌های رنگ شده

درست است که هرگونه ماده شیمیایی که رنگ یا ساختار مو را تغییر می‌دهد احتمال آسیب رساندن به آن را دارد، اما راه‌هایی برای حفظ سلامت مو‌های شما در کنار زرق و برق دادن به آن‌ها وجود دارد.

به گزارش بصیرنیوز،

رنگ کردن مو می‌تواند خیلی هیجان انگیز باشد. به نقل از بیتوته بسیاری از بانوان همواره دنبال رنگ کردن مو‌ها و ایجاد تغییر در ظاهر خود هستند با این حال خیلی‌ها از ترس آسیب رسیدن به مو‌ها در اثر مواد شیمیایی موجود در رنگ از این کار خودداری می‌کنند.

 

8 روش مراقبت از موهای رنگ شده

 

درست است که هرگونه ماده شیمیایی که رنگ یا ساختار مو را تغییر می‌دهد احتمال آسیب رساندن به آن را دارد، اما راه‌هایی برای حفظ سلامت مو‌های شما در کنار زرق و برق دادن به آن‌ها وجود دارد. درادامه راه‌هایی برای حفظ سلامت مو‌های رنگ شده آورده شده است:

۱) استفاده از محصولات مناسب مو‌های رنگ شده

مو‌های رنگ شده آسیب پذیر و شکننده‌اند. بسیار مهم است که برای ماندگاری بیشتر رنگ و سلامت بیشتر مو‌ها روی محصولات محافظ مو‌های رنگ شده سرمایه گذاری کنید. این مواد که آووکادو، موز، ماست، عسل، سس مایونز، شیر نارگیل، روغن ویتامین E. و ژل آلوئه ورا را شامل می‌شود باعث ایجاد یک لایه‌ی محافظ بر ساقه‌ی مو می‌شوند.

۲) شستن مو‌ها را کاهش دهید

یکی از راه‌های ماندگاری بالای رنگ و سالم ماندن مو، شستشوی کمتر آن‌ها است. اگر مو‌های خود را ۳ یا ۴ بار در هفته می‌شویید آن را به ۲ تا ۳ بار در هفته برسانید که روغن‌های تولید شده توسط پوست سر که باعث تغذیه مو می‌شود حفظ شوند.

۳) شستشو با آب سرد

شستن مو‌ها با آب گرم موجب می‌شود که پوشش خارجی مو در قسمت بیرونی افزایش و باعث آسیب پذیری و ریزش آن شود. راه موثر جلوگیری از این مشکل شستشوی همیشگی مو‌ها با آب سرد است. اگر شما توانایی دوش با آب سرد را ندارید مو‌های خود را پس از حمام با آب سرد بشویید.

۴) شامپوی مناسب

در هنگام دوش گرفتن از یک شامپوی مناسب و خوب استفاده کنید.

۵) استفاده از مرطوب کننده‌ها

مرطوب کننده‌ها حاوی سیلیکون‌هایی هستند که با ایجاد یک لایه‌ی محافظ روی ساقه‌ی مو آسیب‌های ناشی از پرتو‌های خورشید را به حداقل می‌رسانند و همچنین مو‌ها را از آسیب‌های حرارتی محافظت می‌کنند.

۶) تا یک ماه پس از رنگ از شامپو‌های روشن کننده مو استفاده نکنید

برای سالم ماندن مو‌ها تا یک ماه پس از رنگ کردن از شامپو‌هایی که برای روشن کردن مو هستند استفاده نکنید. شوینده‌های قوی باعث خشن و شکننده شدن مو‌ها و از بین رفتن آن‌ها می‌شود. تا زمانی که مو‌های شما سلامت خود را به دست نیاورده اند و رنگ کمتر نشده از شامپو‌های روشن کننده استفاده نکنید.

۷) هنگام مدل دادن به موهایتان خلاقیت بیشتری داشته باشید

برای مدل دادن به مو‌ها از لوازم حرارتی مانند اتو یا سشوار کمتر استفاده کنید. گرما باعث آسیب رساندن به مو می‌شود این در صورتی است که مو‌های رنگ شده به خودی خود آسیب پذیرترند.

۸) به نور خورشید اجازه‌ی ورود ندهید

نور خورشید می‌تواند باعث کم رنگ شدن یا مرده شدن رنگ مو شود. در صورت ماندن در آفتاب مو‌های خود را با روغن‌های ضد آفتاب چرب کنید. یا از کلاه استفاده نمایید.

ارسال دیدگاه

photo_2016-05-31_13-37-56

photo_2016-06-02_15-16-08

photo_2016-06-02_15-16-04

1

sana shirini-1

gorban-1

news