امروز : چهارشنبه ۱۸ بهمن ۱۳۹۶
تاریخ : ۱۳۹۶/۱۱/۱۸ - ۸:۵۹ ذخیره فایل ارسال به دوستان

رزمایش‌های مشترک، شبه‌جزیره کره را به تقابل مجدد می‌برد

خبرگزاری مرکزی کره شمالی (KCNA) امروز سه شنبه هشدار داد ازسرگیری رزمایش‌های سالیانه نظامی مشترک کره جنوبی و آمریکا شبه جزیره کره را به دوره تقابل باز می‌گرداند.

به گزارش بصیرنیوز، خبرگزاری مرکزی کره شمالی هشدار داد که ازسرگیری رزمایش‌های نظامی مشترک کره جنوبی و آمریکا شبه جزیره کره را به دوره تقابل باز می‌گرداند.

به گزارش یونهاپ، خبرگزاری مرکزی کره شمالی (KCNA) امروز سه شنبه هشدار داد ازسرگیری رزمایش‌های سالیانه نظامی مشترک کره جنوبی و آمریکا شبه جزیره کره را به دوره تقابل باز می‌گرداند.

رسانه کره شمالی در ادامه اعلام کرد: حتی پس از بازی‌های المپیک زمستانی نیز نگرانی‌های مضاعفی چه در داخل و چه در خارج از کشور درباره اوضاع شبه جزیره کره در این خصوص وجود خواهد داشت.

رسانه مذکور می‌افزاید: اقدام نظامی شیطانی پس از تلاش‌هایی سخت برای رسیدن به جوّ کنونی که بر روابط دو کره ایجاد شده است، چالشی آشکار علیه تلاش‌های صادقانه کره شمالی در راستای خنثی سازی تنش‌ها در شبه جزیره کره و ایجاد فضای مسالمت‌آمیز محسوب می‌شود.

این در حالیست که کره شمالی تا کنون بار‌ها مخالفت خود را نسبت به رزمایش‌های مشترک کره جنوبی و آمریکا در شبه جزیره کُره اعلام و آن را تنش آفرینی‌های هدفمند واشنگتن در این منطقه به منظور آمادگی برای حمله به پیونگ یانگ اعلام کرده است.

ارسال دیدگاه

photo_2016-05-31_13-37-56

photo_2016-06-02_15-16-08

photo_2016-06-02_15-16-04

1

sana shirini-1

gorban-1

news