امروز : چهارشنبه ۱۸ بهمن ۱۳۹۶
تاریخ : ۱۳۹۶/۱۱/۱۸ - ۹:۰۰ ذخیره فایل ارسال به دوستان

موشک‌های کره شمالی تنها چند ماه با خاک آمریکا فاصله دارند

نماینده آمریکا در نشست خلع سلاح ژنو طی سخنانی از آمادگی کره شمالی برای دستیابی موشک‌های بالستیک هسته‌ای خود به خاک آمریکا تا چند ماه آینده خبر داد.

به گزارش بصیرنیوز،نماینده آمریکا در نشست خلع سلاح ژنو، از نزدیک شدن توانایی موشک‌های بالستیک هسته‌ای کره شمالی به خاک آمریکا طی چند ماه آینده خبر داد.

به گزارش رویترز، نماینده آمریکا در نشست خلع سلاح ژنو طی سخنانی از آمادگی کره شمالی برای دستیابی موشک‌های بالستیک هسته‌ای خود به خاک آمریکا تا چند ماه آینده خبر داد.

بر اساس این گزارش، «رابرت وود» گفت: مقام‌های کره شمالی بر این موضوع پافشاری دارند که تسلیحات هسته‌ای خود را رها نخواهند کرد و احتمالا کره شمالی تنها چند ماه تا توانایی حمله به آمریکا با استفاده از موشک‌های بالستیک هسته‌ای فاصله دارد.

وی همچنین هشدار داد که ساخت تسلیحات سنگین روسیه و چین نیز در حال گسترده‌تر شدن هستند.

وود تاکید کرد: روسیه، چین و کره شمالی در حال افزایش آن دسته از ذخایر تسلیحات هسته‌ای خود هستند که در استراتژی امنیتی آن‌ها نقش دارند.

این مقام دیپلماتیک آمریکایی در خصوص فعالیت‌های نظامی روسیه و چین مدعی شد: در برخی موارد آن‌ها به دنبال توسعه توانایی‌های هسته‌ای جدید خود در جهت تهدید دیگر ملت‌های صلح جو هستند.

ارسال دیدگاه

photo_2016-05-31_13-37-56

photo_2016-06-02_15-16-08

photo_2016-06-02_15-16-04

1

sana shirini-1

gorban-1

news