امروز : شنبه ۲۱ بهمن ۱۳۹۶
تاریخ : ۱۳۹۶/۱۱/۲۱ - ۱۲:۰۵ ذخیره فایل ارسال به دوستان

مکاتبه خودرویی رئیس گمرک با وزارت صنعت

در حالی که یک ماه قبل رئیس سازمان توسعه تجارت خواستار ترخیص خودروهای در گمرک مانده شده بود، رئیس گمرک در نامه‌ای با این در خواست مخالفت کرد.

به گزارش بصیرنیوز،رئیس کل گمرک ایران در مکاتبه‌ای با خسرو تاج رئیس کل سازمان توسعه تجارت تاکید کرد، امکان ترخیص خودرو‌های در گمرک مانده بدون مصوبه هیئت دولت وجود ندارد. به این ترتیب ترخیص خودرو‌های در گمرک مانده با نامه گمرک ایران به وزارت صنعت، معدن و تجارت منتفی شد. حدود یک‌ماه پیش رئیس سازمان توسعه تجارت ایران در پیشنهادی به وزیر صنعت، معدن و تجارت خواستار تعیین تکلیف خودرو‌های موجود در گمرکات و مناطق ویژه اقتصادی و آزاد تجاری شده بود.

فرود عسگری در این نامه تاکید کرده، با توجه به مصوبه هیئت وزیران در خصوص ممنوعیت ثبت سفارش و واردات خودرو‌های با سال ساخت بیشتر از یک سال عملا امکان ترخیص خودرو‌های موصوف بدون تصویب پیش نویس مصوبه پیشنهادی وجود نخواهد داشت.

خودرو‌ها که پیش از توقف سایت ثبت‌سفارش وارد گمرک شده بودند با مصوبه جدید هیات دولت که تاکید بر افزایش تعرفه و ممنوعیت واردات خودرو‌های بالای ۴۰‌هزار دلار دارد، امکان ترخیص نداشته اند. این در حالی است که رئیس سازمان توسعه تجارت ایران در نامه‌ای به وزیر صنعت، معدن و تجارت خواستار ورود این خودرو‌ها با ساز و کاری جدید شده بود.

ارسال دیدگاه

photo_2016-05-31_13-37-56

photo_2016-06-02_15-16-08

photo_2016-06-02_15-16-04

1

sana shirini-1

gorban-1

news