امروز : شنبه ۲۱ بهمن ۱۳۹۶
تاریخ : ۱۳۹۶/۱۱/۲۱ - ۹:۱۸ ذخیره فایل ارسال به دوستان

پدیده ریزگرد‌ها یک ابر بحران است

اسماعیل نجار عصر امروز در دیدار با آیت‌الله علوی گرگانی با اشاره به بارش برف اخیر اظهار کرد: بارش برف گرچه در مسیر رفع کمبود آب تاثیرگذار بود، اما مشکلاتی را در راه‌ها به وجود آورد، برای بررسی اشکالات در زمان بارش برف اقداماتی را انجام دادیم تا این اشکالات را در آینده رفع کنیم.

به گزارش بصیرنیوز،، رئیس سازمان مدیریت بحران گفت: پدیده ریزگرد‌ها یک ابر بحران است و این پدیده مشکلات زیادی را برای مردم استان خوزستان به وجود آورده است.

اسماعیل نجار عصر امروز در دیدار با آیت‌الله علوی گرگانی با اشاره به بارش برف اخیر اظهار کرد: بارش برف گرچه در مسیر رفع کمبود آب تاثیرگذار بود، اما مشکلاتی را در راه‌ها به وجود آورد، برای بررسی اشکالات در زمان بارش برف اقداماتی را انجام دادیم تا این اشکالات را در آینده رفع کنیم.

وی ادامه داد: طی ماه‌های اخیر شاهد زلزله در نقاط مختلف کشور همچون دو استان کرمانشاه و کرمان بودیم.

رئیس سازمان مدیریت بحران افزود: پس از ساخت مسکن دائم در مناطق زلزله‌زده در استان کرمانشاه، به دنبال خریداری کانکس‌های موقت از افراد زلزله‌زدگان هستیم تا از این کانکس‌ها برای اسکان افراد در صورت وقوع حوادث دیگر استفاده کنیم.

نجار، صبر و شکیبایی مردم مناطق زلزله‌زده در استان کرمانشاه را ستودنی دانست و تصریح کرد: به دنبال بازسازی سریع منازل مردم این مناطق هستیم.

وی ادامه داد: ایران یک کشور حادثه‌خیز است و کشورمان به لحاظ تنوع حوادث متنوع در جهان رتبه دهم و در آسیا رتبه چهارم را دارد، از ۴۶ حادثه غیرمترقبه در جهان، وقوع ۳۴ نوع حادثه در ایران محتمل است و مهم‌ترین حادثه غیرمترقبه در کشورمان، زلزله است.

رئیس سازمان مدیریت بحران افزود: به دلیل تغییر اقلیم و کمبود بارش در کشورمان، شاهد بیابان‌زایی به صورت گسترده در ایران هستیم، همچنین به دلیل برداشت بی‌رویه از منابع آب زیرزمینی، فرونشست زمین در برخی از نقاط کشور رخ داده است.

نجار پدیده ریزگرد‌ها را یک ابر بحران دانست و تصریح کرد: این پدیده مشکلات زیادی را برای مردم استان خوزستان به وجود آورده است، همچنین در طول سال به دلیل وقوع سیل در نقاط مختلف کشور، تلفات جانی و مالی داریم.

وی ادامه داد: استان قم در زمینه کمک کردن به مردم مناطق زلزله‌زده پیشتاز بود، این مناطق وسعت زیادی داشت و در زلزله استان کرمانشاه، ۶۲۱ نفر جان خود را از دست دادند.

رئیس سازمان مدیریت بحران افزود: مجروحین زلزله استان کرمانشاه را با بالگرد و آمبولانس به شهر‌های مختلفی همچون کرمانشاه، تهران، همدان و کرج انتقال دادیم، در مدت زمان کوتاهی، عمل‌های زیادی بر روی مجروحین زلزله استان کرمانشاه صورت گرفت.

نجار با اشاره به توزیع چادر‌های امدادی در بین مردم مناطق زلزله‌زده اظهار کرد: در مدت کوتاهی ۹۵ هزار چادر در بین مردم آن مناطق توزیع کردیم، همچنین پس از آن در مدت کوتاهی شاهد توزیع ۱۵ هزار کانکس بین مردم مناطق زلزله‌زده استان کرمانشاه برای اسکان موقت بودیم.

وی ادامه داد: مصوبات دولت برای امدادرسانی به مردم مناطق زلزله‌زده استان کرمانشاه به سرعت اجرایی شد و بودجه لازم برای این کار تخصیص پیدا کرد، کار بازسازی مناطق زلزله‌زده توسط مردم و با همکاری بنیاد‌های مسکن ۱۰ استان معین آغاز شده است.

رئیس سازمان مدیریت بحران در پایان خاطرنشان کرد: پیش از بارش برف اخیر در فصل زمستان، نگران تامین آب شرب مردم بودیم و در این راستا جلسات متعددی را با مدیران مربوطه برگزار کردیم.

ارسال دیدگاه

photo_2016-05-31_13-37-56

photo_2016-06-02_15-16-08

photo_2016-06-02_15-16-04

1

sana shirini-1

gorban-1

news