امروز : یکشنبه ۲۲ بهمن ۱۳۹۶
تاریخ : ۱۳۹۶/۱۱/۲۲ - ۱۶:۲۸ ذخیره فایل ارسال به دوستان

پرسپولیس باید قهرمان آسیا شود

پیشکسوت پرسپولیس گفت: با توجه به اتفاقاتی که فصل قبل برای پرسپولیس رخ داد از کادر فنی گرفته تا تک تک بازیکنان می دانند امسال چطور در آسیا بازی کنند.

به گزارش بصیرنیوز، پرسپولیس در حالی در آستانه آغاز رقابت های لیگ قهرمانان آسیا قرار گرفته است که در جدول رده بندی لیگ برتر با اقتدار هرچه تمامتر در صدر به جلو می تازد و رقبا برای رسیدن به این تیم با سختی های دشواری مواجه هستند.

فرشاد پیوس در گفت و گو با مشرق، به بهانه نتایج اخیر پرسپولیس و در آستانه شروع رقابتهای این تیم در لیگ قهرمانان آسیا از ویژگی های این دور از مسابقات لیگ قهرمانان آسیا برای پرسپولیس حرف زد.

فرشاد پیوس معتقد است تجربه بازیکنان پرسپولیس در آسیا به قهرمانی این تیم کمک می کند

متن این پرسش و پاسخ در ادامه می آید:

*تیمی در لیگ جلودار پرسپولیس نیست؟

– خوشبختانه تیم به آن سطح از خودباوری رسیده که می تواند در خانه یا بیرون از خانه نتایج مورد نیازش را بگیرد. حس سیری ناپذیری که در تیم وجود دارد ستودنی است و شاید تیمی دیگر در این شرایط بود با توجه به امتیازات خوبی که دارد کمتر از این انگیزه داشت ولی ما با دیدن بازی های اخیر پرسپولیس هیچ تفاوتی با تیمی که لیگ را در تابستان امسال شروع کرد نمی بینیم.

* دلیل این همه انگیزه چیست؟

– به چند عامل بستگی دارد. قبل از هر چیز خود بچه های تیم هستند که در فصل منتهی به جام جهانی همه تلاش شان را می کنند تا بتوانند نظر کادر فنی تیم ملی را به خود جلب کنند و جزو راه یافته های تیم ملی به جام جهانی باشد. این به تنهایی انگیزه بالایی به آنها داده است. از سوی دیگر برانکو ثابت کرده با دانش خوبی که از روانشناسی دارد توانسته از هر نظر روحیه تیم را بالا ببرد و مانع از افت تیم شود. این هم اتفاق مثبتی است که برای هر تیمی لازم است و برخی تیم ها با در اختیار گرفتن یک روانشناس این کار را می کنند ولی توانایی های برانکو در زمینه روانشناسی به خودی خود تکمیل کننده این شرایط است.

* عامل دیگری مد نظرتان نیست؟

– بسته شدن پنجره نقل و انتقالات هم به این تیم کمک کرده است. در واقع عدو شود سبب خیر برای پرسپولیس اتفاق افتاده است. کادر فنی با اعتماد کردن به جوانان تیم و این تصور که فعلا باید با همین نفرات کار کرد برایشان جبری بوجود آورده که خودشان را با این وضعیت وفق بدهند و فکری جز موفیقت تحت هر شرایطی نکنند.

* فکر می کنید پرسپولیس بتواند قبل از پایان لیگ قهرمانی اش را مسجل کند؟

– این احتمال خیلی زیاد است. به ویژه با شکستی که ذوب آهن آورد و فاصله اش با پرسپولیس ۱۶ امتیازی ماند این بخت بیشتر شد. با این حال نمی توان حرف پیش پیش زد ولی با توجه به این روند این اتفاق قطعا قبل از پایان فصل رخ می دهد و همه ما را خوشحال می کند.

* برای لیگ قهرمانان آسیا نگرانی وجود ندارد؟

– به هیچ وجه. حریف اول پرسپولیس از تیم های آسیای میانه است و به ندرت پرسپولیس مقابل این تیم ها به مشکل برخورده است. اتفاقا با توجه به اینکه این دوره تیم های عربستانی در گروه پرسپولیس نیستند تیم با بازی هایی که در تهران دارد حتما راحت بالا می رود و می تواند در دور بعدی به فکر صعود به مراحل بالاتر باشد.

* خیلی با اطمینان حرف می زنید. دلیلش چیست؟

– برانکو تجربه فصل قبل را دارد. بازیکنانی که با تیم هستند هم تجربه تلخ حذف از لیگ قهرمانان آسیا را دارند. ضمن اینکه جوانانی که فصل پیش برای پرسپولیس در آسیا به میدان رفتند حالا با فضای کار در این سطح از رقابتها آشناترند و جمیع این ویژگی ها می تواند کمک کند تا پرسپولیس راحت تر از قبل به دورهای بالا رسیده و حتی قهرمان لیگ قهرمانان آسیا شود.

* نسف قرشی تیم گردن کلفتی نیست؟

– رقبای روس همه گردن کلفت هستند ولی پرسپولیس با تیم هایی که فوتبال بازی می کنند راحت تر فوتبال بازی می کند. تیم های عربستانی که فوتبال را به سبک خاصی ارائه می دهند بیشتر می توانند برای پرسپولیس دردسرساز شوند تا این تیم ها. تجربه الهلال برای پرسپولیس تلخ بود ولی نتایج گرانبهایی برای تیم خواهد داشت که ثمره اش را به زودی خواهید دید.

ارسال دیدگاه

photo_2016-05-31_13-37-56

photo_2016-06-02_15-16-08

photo_2016-06-02_15-16-04

1

sana shirini-1

gorban-1

news