امروز : جمعه ۴ اسفند ۱۳۹۶
تاریخ : ۱۳۹۶/۱۲/۰۴ - ۱۰:۱۱ ذخیره فایل ارسال به دوستان

فرمانده مرزبانی ناجا: قرارگاه مقابله با قاچاق کالا ‌تشکیل شد

فرمانده مرزبانی ناجا گفت: برای مقابله با قاچاق کالا در نیروی انتظامی قرارگاه‌های مقابله‌ای شکل گرفت.

به گزارش بصیرنیوز، سردار قاسم رضایی عصر امروز در نشست خبری در رشت اظهار داشت: در ده ماهه گذشته به نسبت سال قبل با افزایش کشفیات موادر مخدر در مرزهای کشور مواجه بودیم به طوری که در این مدت بیش از ۶۷ تن مواد مخدر کشف و ضبط شده است.

فرمانده مرزبانی نیروی انتظامی کشور تصریح کرد: کشور پهناور ایران با دارا بودن بالغ بر ۸ هزار و ۷۵۵ کیلومتر مرز خشکی و دریایی و همسایگی با ۱۵ کشور در مرزهای خود، بعد از کشورهایی همچون چین و روسیه در رتبه سوم جهانی قرار دارد.

سردار رضایی مرز را یک موضوع ملی خواند و ابراز کرد: نه تنها مرزبانانی که در تمام مرزهای آبی و خشکی کشور حضوری همیشگی و مقتدرانه دارند بلکه تمام مردم ایران اسلامی حتی آن‌هایی که مقیم خارج از کشور هستند نیز در قبال حفظ و حراست از آن مسئولیتی عظیم دارند.

وی مدیریت کردن مرزها را چند وجهی خواند و بیان داشت: مرزبانان در کنار اینکه به‌عنوان خط مقدم نیروهای مسلح کشور هستند باید بتواند از تمامی ظرفیت‌ها وامکانات این حوزه در جهت ارتقای تعاملات و حفظ انسجام با مرزنشینان نهایت استفاده و بهره را ببرند.

فرمانده مرزبانی نیروی انتظامی کشور عنوان کرد: ایران اسلامی برگرفته از آرمان‌های انقلاب اسلامی مسیر خود را به خوبی طی می‌کند و در این میان استکبار جهانی با ایجاد توطئه‌ها و فتنه‌های رنگارنگ در منطقه همواره قصد بر هم زدن این مقاومت و پایداری را داشته است.

سردار رضایی با اشاره به فتنه افکنی‌های دشمن افزود: کشورهای پیرامونی ایران اسلامی همچون افغانستان، پاکستان و عراق در آتش کینه جبهه کفر می‌سوزند اما با مدیریت عالی رهبری و ارتباط تعریف شده بین حاکمیت و ملت و رهبری ایران اسلامی از امنیت پایداری برخوردار است.

وی به نقش موثر ایران در منطقه اشاره کرد و ابراز داشت: حضور مقتدرانه ایران در کشورهایی مانند عراق و سوریه ناشی از ارتباط خوب رهبری و ملت است تا جایی که جبهه استکبار با وجود تمام تفرقه‌ افکنی‌های خود قادر نبوده این پیوند محکم را در جهت نیات شوم و پلید خود گسسته کند.

فرمانده مرزبانی نیروی انتظامی کشور خاطرنشان کرد: البته فتنه‌هایی همچون کشت مواد افیونی در کشور افغانستان که بر طبق آمارهای سازمان ملل سالانه بیش از ۸ هزار تن مواد مخدر در آن تولید می‌شود مشکلاتی را در منطقه و برای کشورهای همسایه آن از جمله ایران اسلامی ایجاد کرده است.

سردار رضایی درباره وضعیت مرزهای شرقی اظهار داشت: مرزبانان جمهوری اسلامی ایران در شرق کشور علاوه بر کار سنگین مبارزه با ورود مواد مخدر، وظیفه خطیر دیگری مانند دفع شرارت‌های تحمیل شده و مقابله با تروریست‌های آموزش دیده‌ای که به قصد ایجاد ناامنی فعالیت می‌کنند را نیز دارند.

وی ایران را کشوری مقتدر در منطقه خواند و عنوان کرد: مرزهای ایمن کشور در تمام مناطق فرصتی مناسب برای سرمایه‌گذاری‌های مختلف و ایجاد صنایع تبدیلی و اشتغالزایی فراهم کرده که همه این‌ها نشان از مدیریت هوشمندانه رهبری نظام و فداکاری فرزندان انقلاب اسلامی در مرزهای کشور دارد.

فرمانده مرزبانی ناجا اظهار داشت: عملکرد و تعامل بسیار مثبت و سازنده مرزبانی جمهوری اسلامی با مرزنشینان غیور کشور باعث کاهش بسیار چشم‌گیر جرایم مرزی شده و در کنار ایجاد این فضای امن، رونق فعالیت‌های تولیدی و صنعتی در منطقه نیز رشد روز افزونی داشته است.

سردار رضایی با اشاره به اهمیت مبارزه با قاچاق کالا گفت: مردم ساکن در مرزهای کشور بسیار خالصانه زندگی می‌کنند بنابراین برنامه‌های فرهنگی و تشریح مسائل فقهی و قانونی این نوع کسب و کارهای کاذب تاثیر زیادی در کاهش روند قاچاق کالا در مناطق مختلف مرزی دارد.

وی با اشاره به شعار اقتصاد مقاومتی و تولید و اشتغال تصریح افزود: مقام معظم رهبری با طرح شعار سال، وظایف و مسئولیت مرزبانان را نیز مشخص کردند به طوری که مبارزه با قاچاق کالا که ضربه‌های بزرگی به تولید کشور وارد کرده از اولویت‌های نخست مرزبانی محسوب می‌شود.

فرمانده مرزبانی نیروی انتظامی ‌عنوان کرد: برای مقابله با قاچاق کالا در نیروی انتظامی قرارگاه‌های مقابله‌ای شکل گرفت و در استان‌ها و مناطق هدف نیز قرارگاه مقداد از سوی مرزبانی کشور برای مقابله موثر با ورود این کالاها توسط سودجویان و سوداگران تشکیل شده است.

سردار رضایی درباره میزان ورود کالای قاچاق به کشور تصریح کرد: در ۱۱ ماهه امسال، در مقایسه با مدت مشابه سال قبل با افزایش قابل ملاحظه ورود کالاهای قاچاق به داخل کشور به‌ویژه در بخش کالاهای هدف که در تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی و حمایت از تولید نقش مخربی دارند مواجه بودیم.

وی با تاکید بر فعالیت‌های مرزبانی برای مبارزه با قاچاق افزود: با همکاری مثبتی که بین مرزبانی و دستگاه‌های ذیربط مانند گمرک برای کنترل مسیرهای مورد نظر شکل گرفته موفقیت‌های زیادی در این عرصه به‌دست آمد اما برای مقابله همه جانبه با این پدیده شوم نیاز به اقدامات مستمر و گسترده‌تری است.

فرمانده مرزبانی نیروی انتظامی ‌درباره مرزهای آبی کشور نیز بیان داشت: ایران با دارا بودن بیش از ۲ هزار و ۷۰۰ کیلومتر مرز دریایی در شمال و در جنوب کشور در کنار مزیت‌های فراوان، نیازمند فراهم کردن ساز و کارهای زیادی برای کنترل و نظارت مطلوب بر مرزهایش است.

سردار رضایی تقویت نیروهای دریابانی را مهم شمرد و ابراز داشت: تهیه شناورهای با کلاس برد بالا برای انجام عملیات‌های دریایی یکی دیگر از برنامه‌های مهم مرزبانی است که با رایزنی نیروهای مسلح و دولت بخشی از این شناورها تهیه و در مناطق مورد نظر مستقر شده‌اند.

وی سال ۹۷ را سال تقویت دریابانی کشور دانست و عنوان کرد: با پیش‌بینی‌های انجام شده در برنامه ششم توسعه برنامه‌های عملیاتی جهت ارتقای مرزبانی دریایی انجام می‌شود و امیدواریم با تصویب طرح‌های راهگشا در دولت و مجلس در سال آینده جایگاه مرزبانی دریایی ارتقاء یابد.

سردار رضایی تعاملات دو کشور آذربایجان و ایران را سازنده خواند و اظهار داشت: نشست‌های دوره‌ای و سالانه دو کشور در باکو و تهران زمینه‌های برقراری انسجام و همکاری‌های مثبت همه جانبه دو کشور را به خوبی فراهم کرده و امیدواریم این روند مثبت کنونی همچنان ادامه داشته باشد.

فرمانده مرزبانی نیروی انتظامی کشور خاطرنشان کرد: ارتقای تعاملات از راهبردهای اساسی مرزبانی جمهوری اسلامی است و برگزاری نشست های متعدد با همسایگان در راستای تحقق همین هدف بوده هرچند برخی کشورهای حاشیه ساز منطقه راه برقراری این روابط را کمی مسدود کرده‌اند.

وی مردم گیلان را مردمانی شجاع و حافظان ولایت خواند و افزود: گیلان مملو از سرداران شجاعی همچون میرزا کوچک جنگلی و شهدایی مانند شهید املاکی و شهید قلی‌پور است و با تقدیم بیش از ۸ هزار شهید، ۲۲ هزار جانباز و ۲ هزار و ۷۰۰ آزاده سرافراز سهم زیادی در استحکام انقلاب اسلامی داشته است.

سردار رضایی با اشاره به تعاملات مثبت با کشور آذربایجان بیان داشت: استان گیلان با داشتن مرز خشکی و دریایی در شمال کشور از جمله استان‌های استراتژیک کشور محسوب می‌شود و حضور جمهوری آذربایجان در همسایگی آن، نقش زیادی در وضعیت ویژه و مهم این استان دارد.

وی مرزهای آبی و دریایی گیلان را از امن‌ترین مرزهای کشور دانست و گفت: هماهنگی‌های انجام شده با کشورهای همسایه شمالی و اقدامات بسیار مثبتی که در راستای تقویت مرزبانی انجام شده مرزهای استان گیلان را به یکی از امن‌ترین و با ثبات‌ترین مرزهای کشور تبدیل کرده است.

فرمانده مرزبانی نیروی انتظامی ‌با اشاره به راه آهن آستارا تصریح کرد: اگر امروز بین باکو و تهران راه‌های همکاری در عرصه‌های تجاری و اقتصادی و ایجاد راه آهن به خوبی فراهم شده نشان دهنده تعاملات سازنده دو کشور و عملکرد مثبت دولتمردان جمهوری اسلامی ایران است.

ارسال دیدگاه

photo_2016-05-31_13-37-56

photo_2016-06-02_15-16-08

photo_2016-06-02_15-16-04

1

sana shirini-1

gorban-1

news