امروز : جمعه ۴ اسفند ۱۳۹۶
تاریخ : ۱۳۹۶/۱۲/۰۴ - ۱۰:۰۷ ذخیره فایل ارسال به دوستان

مرکل: اروپا از نظر اقتصادی و سیاسی تحت فشار است

صدراعظم آلمان در یک بیانیه دولتی بر اهمیت اروپا برای یک دولت ائتلافی احتمالی از احزاب متحد مسیحی و سوسیال دموکرات در آلمان تأکید کرد.

به گزارش بصیرنیوز،صدراعظم آلمان در یک بیانیه در پارلمان آلمان، اروپا را از نظر اقتصادی و سیاسی تحت فشار بالایی دانسته بر لزوم بیداری مجدد آن تأکید کرد.

به گزارش روزنامه “تاگس اشپیگل”، آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان در یک بیانیه دولتی بر اهمیت اروپا برای یک دولت ائتلافی احتمالی از احزاب متحد مسیحی و سوسیال دموکرات در آلمان تأکید کرد.

وی امروز، پنجشنبه در سخنانی در پارلمان آلمان اظهار داشت، اروپا از نظر اقتصادی و سیاسی تحت فشار قرار دارد، شرکت‌های اروپایی دیگر در همه زمینه‌ها در رأس دنیا قرار ندارند.

آنگلا مرکل قرار است روز جمعه با سران اتحادیه اروپا به‌غیر از انگلیس در بروکسل دیدار و درباره برنامه‌های مالی اتحادیه اروپا بعد از سال ۲۰۲۰ و آمادگی برای انتخابات اروپایی سال ۲۰۱۹ مشاوره کند.

صدراعظم آلمان در این باره گفت: ما به پاسخ‌های اروپایی بیشتر برای مسائل فوری و بزرگ زمان خود نیاز داریم. آلمان تنها زمانی می‌تواند خوب حرکت کند که اروپا خوب حرکت کند.

وی همچنین تأکید کرد: به‌خصوص در اتحادیه اروپا در زمینه مهاجرت مبارزه با دلایل پناهندگی، سیاست اقتصادی و سیاست امنیتی و خارجی مشترک مهم است. ما به یک ظهور و بیداری جدید در اروپا نیاز داریم. دنیا نه منتظر آلمان و نه منتظر اروپا نمی‌ماند.

سران اتحادیه اروپا قرار است در دیدار‌های غیررسمی خود درباره آینده این اتحادیه با هم مشاوره کنند. به‌گفته مرکل در سال آینده باید راه برای یک سال تحولات و دگرگونی‌های عظیم گشوده شود.

در ماه مارس سال ۲۰۱۹ انگلیس از اتحادیه اروپا خارج می‌شود و مدت کوتاهی بعد از آن در بهار انتخابات پارلمانی اروپا برگزار می‌شود. در پاییز نیز اعضای کمیسیون اروپایی دوباره انتخاب می‌شوند و همچنین دوران ریاست شورای اروپایی دونالد تاسک خاتمه می‌یابد. مرکل همچنین بر ضرورت یک اروپای شایسته عمل و متحد و منسجم تأکید کرد.

صدراعظم آلمان در بخش دیگری از سخنانش همچنین بر ضرورت یک سیستم پناهندگی اروپایی مشترک تأکید کرده گفت: سیستم پناهندگی اروپا باید ضدبحران و در نهایت منسجم و به‌ویژه با توجه به طرح توزیع عادلانه پناهندگان شکل گیرد.

مرکل همچنین خواستار پرسنل بیشتر برای آژانس حمایت از مرز‌های پناهندگان (فرانتکس) شده گفت: اتحادیه اروپا حدود ۱۴ هزار کیلومتر مرز خارجی دارد و باید نیروی کار این آژانس به‌صورت جامع و گسترده بهبود یابد.

وی با تأکید بر اینکه حمایت از مرز‌های خارجی اروپا با اصلاحات انجام‌شده در سال ۲۰۱۶ بهبود یافته، در عین حال گفت: در این زمینه هنوز باید کار‌های زیادی انجام شود.

صدراعظم آلمان همچنین نقطه عطف برگزیت پیشِ‌رو را فرصتی برای آزمون مالی اتحادیه اروپا دانست. سران کشور‌های اروپایی از روز جمعه بحث‌هایی را درباره چارچوب ملی میان‌مدت اتحادیه اروپا از سال ۲۰۲۱ تا ۲۰۲۷ آغاز می‌کنند.

مرکل همچنین بر لزوم پیشرفت‌های سریع در تحولات دیجیتالی تأکید کرده و در بخش دیگری از سخنانش راجع به بحث‌ها درباره هزینه‌های دفاعی در ناتو خواستار پایان این گونه بحث‌ها شده گفت: ما باید مراقب باشیم که نقش دوگانه و متعارضی را در سطح بین المللی ایفا نکنیم.

وی با اشاره به انتقاد‌هایی که اخیراً به شایستگی عملیات و تجهیزات ارتش آلمان وارد می‌شود نیز گفت: ارتش ما کار‌های برجسته‌ای را در عملیات‌های بین المللی انجام می‌دهد. ما دومین عضو تأمین کننده نیرو‌های ناتو هستیم. ما نقش مهمی را در این ائتلاف بین المللی ایفا می‌کنیم.

هم‌زمان وی اعتراف کرد: ما البته کمبود‌هایی هم در ارتش آلمان داریم و این کمبود‌ها بر اساس تحولات سال‌های اخیر شکل گرفته است. این مهم و درست است که این کمبود‌ها را ذکر کنیم، اما این مسئله هم مهم و درست است که فراموش نکنیم چه اقداماتی از طرف ارتش آلمان انجام شده است.

مرکل همچنین خواستار اقدامات قدرتمندانه‌تر و بیشتر اتحادیه اروپا در ارتباط با درگیری‌های سوریه شده و گفت: ما باید همه اقدامات و آنچه را در توان داریم انجام دهیم تا به این کشتار‌ها پایان دهیم.

ارسال دیدگاه

photo_2016-05-31_13-37-56

photo_2016-06-02_15-16-08

photo_2016-06-02_15-16-04

1

sana shirini-1

gorban-1

news