امروز : شنبه ۵ اسفند ۱۳۹۶
تاریخ : ۱۳۹۶/۱۲/۰۵ - ۱:۳۵ ذخیره فایل ارسال به دوستان
با حضور جمعی از مسئولان؛

مراسم رونمایی از تندیس مرحوم مهندس “مجدآرا” در فریدونکنار برگزار شد

مراسم رونمایی از تندیس مرحوم مهندس محمد مجدآرا با حضور جمعی از مسئولان در بندر فریدونکنار برگزار شد.

به گزارش بصیرنیوز، مراسم رونمایی از تندیس مرحوم مهندس محمد مجدآرا استاندار فقید مازندران و نماینده مردم شهرستان‌های بابلسر و فریدونکنار با حضور حجت‌الاسلام سید محمود جلالی امام جمعه فریدونکنار، ولی‌الله نانواکناری نماینده مردم بابلسر و فریدونکنار در مجلس شورای اسلامی، مهدی نصیری فرماندار فریدونکنار، ابراهیم صادقی‌فر مدیرکل دفتر وزارتی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، محمد تقی انزان‌پور مدیرکل سازمان بنادر و دریانوردی،  حمید بخشی شهردار فریدونکنار، اعضای شورای شهر، خانواده مرحوم مجدآرا و جمعی از مسئولان ادارت این شهرستان در بندر فریدونکنار برگزار شد.

مدیران بندر فریدونکنار برای پیشرفت گردشگری تلاش کنند

ولی الله نانواکناری نماینده مردم بابلسر و فریدونکنار در مجلس شورای اسلامی در این مراسم اظهار کرد: نام مجدآرا در ذهن تمام مردم استان مازندران زنده است و همه مسئولان باید مانند این شخص وظایف خود را انجام دهند.

وی با اشاره به اینکه فریدونکنار و بابلسر از ظرفیت زیادی برخوردار هستند، خاطرنشان کرد: فریدونکنار از جمله شهرهایی بوده که در تمام زمینه‌ها پیشرو بوده و مدیران بندر باید به نحوی عمل کنند تا در این زمینه هم شهر خطه مبارک به عنوان نمونه باشد.

نماینده مردم بابلسر و فریدونکنار در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: یکی از ظرفیت‌های بندر فریدونکنار جذب گردشگر است که می‌توان در این زمینه فعالیت خوبی انجام داد.

لزوم پرداخت به موقع حقوق کارگران بندر توسط مدیران

سپس حجت الاسلام سید محمود جلالی امام جمعه فریدونکنار در این مراسم اظهار کرد: ابهامات قراردادها بین شرکت‌های خصوصی بندر و دولت باید توسط سازمان بنادر و دریانوردی رفع شود.

وی با اشاره به اینکه کارگر و مدیران به هم پیوسته هستند، خاطرنشان کرد: کارگران بندر از مستضعفانی هستند که نیاز به توجه دارند و مدیران بندر باید به آنها توجه ویژه ای داشته باشند.

امام جمعه فریدونکنار تاکید کرد: بنابر روایات اگر کسی مزد کارگران را به موقع پرداخت نکند موجب نفرین خدا، ائمه معصومان و مردم قرار می‌گیرند.

دارا بودن ۳۰۰ هزار تن ظرفیت در سیلوی غلات بندر فریدونکنار

هادی شفیعیان مدیر اجرایی شرکت راهبران بندر فریدونکنار در مراسم رونمایی از تندیس مرحوم محمد مجدآرا نماینده فقید شهرستان های بابلسر و فریدونکنار اظهار کرد: این بندر در سال ۶۹ و در زمان نماینده فقید شهرستان، مرحوم مهندس مجدآرا به تصویب مجلس شورای اسلامی رسیده و پس از اجرای مراحل اولیه و با احداث بعضی زیرساخت‌ها سرانجام در سال ۸۶ در راستای تحقق اصل ۴۴ قانون اساسی طی قراردادی به شرکت راهبران به عنوان بخش خصوص واگذار شد.

وی با اشاره به بخشی از فعالیت‌های عمرانی و عملیات بندری، خاطرنشان کرد: بندر فریدونکنار با مساحت حدود ۵۴ هکتار برای شروع فعالیت عمرانی با نقشه اجرایی مصوب حدود ۷۰۰ هزار مترمکعب ماسه برداری صورت گرفته که برای رسیدن به خط پروژه در بعضی مواقع به ارتفاع پنج متر نیز ‌رسید.

مدیر اجرایی شرکت راهبران بندر فریدونکنار با اشاره به اینکه تمامی ترمینال‌ها بر اساس طرح مصوب با کاربری مشخص احداث و در حال اتمام و بهره‌برداری است، تصریح کرد: سایت فراورده‌های نفتی در فاز یک با ظرفیت ۲۷ هزار تن از انواع مخازن برای فراورده‌های مختلف در حال بهره‌برداری است و ظرفیت ۲۵ هزار تن در حال ساخت با پیشرفت فیزیکی ۷۰ درصد است.

شفیعیان افزود: انبارهای غلات شامل ۲۴ باب سوله با ظرفیت ۹۴ هزار تن، سیلوهای غلات با احداث ۸۰ کندو ظرفیت ۳۰ هزار تن و قابلیت عملیات حداقل ۳۰۰ هزار تن در سال، ترمینال‌های رو باز با دارا بودن سه ترمینال به مساحت ۱۰۳ هزار متر مربع برای انجام عملیات کالاهای خشک عمومی به میزان یک میلیون تن در سال، احداث ساختمان‌های اداری شامل گمرک، بندر، اداری تک پنجره، آتش‌نشانی، تعمیرگاه و دیگر بناهای مورد نیاز، آماده سازی فضای سبز بیش از یک هکتار، تجهیزات امکانات و استقرار ادارات حاکمیتی شامل اداره گذرنامه، قرنطینه و پایانه که در حال انجام امور هستند.

وی یادآور شد: احداث جاده‌ها در حدود ۱۵۰ هزار مترمربع جاده سازی به انضمام جداول و تمامی امور زیرساختی برای دسترسی به بخش‌های بندر، تاسیسات برقی شامل انجام پست‌های کامپکت و تمامی زیرساخت‌ها، تاسیسات برقی و ایجاد فیبر نوری از مخابرات شهرستان به بندر و اجرای سامانه جی کامز، ایجاد سامانه دامپزشکی و اجرای دریافت کد رهگیری برای محموله‌های دامی از دیگر اقدامات عمرانی انجام شده در بندر فریدونکنار است.

ارسال دیدگاه

photo_2016-05-31_13-37-56

photo_2016-06-02_15-16-08

photo_2016-06-02_15-16-04

1

sana shirini-1

gorban-1

news