امروز : شنبه ۵ اسفند ۱۳۹۶
تاریخ : ۱۳۹۶/۱۲/۰۵ - ۲۳:۳۷ ذخیره فایل ارسال به دوستان

وزیر رفاه شروط بیمه شدن ۶ میلیون ایرانی را اعلام کرد

وزیر رفاه گفت:‌برنامه و جهت‌گیری لازم را داریم اما دو شرط برای بیمه شدن این افراد لازم است یکی اینکه زمینه و ساختار مناسب در سازمان‌های مسئول وجود داشته باشد ومین شرط، تأمین منابع مالی است.

به گزارش بصیرنیوز،علی ربیعی وزیر رفاه با اشاره به اینکه  لایحه حمایتی بیمه شدن ۶ میلیون نفر هم اکنون در دولت در دست بررسی است،گفت:‌ اینگونه نیست که ۶ میلیون افرادی که فاقد دفترچه بیمه هستند در صف باشند و منتظر دریافت بیمه خود باشند بلکه ما باید به سراغشان برویم و یکی از این راه‌ها رسمی کردن مشاغل غیررسمی است.

بیشتر بخوانید:

شرایط جدید مجلس برای بیمه سلامت + جرئیات

خبر خوش وزیر رفاه برای ۳۰ تا ۵۰ ساله‌ها

وی ادامه داد:‌ ۱۵ میلیون نفر افرادی هستند که دارای دفترچه بیمه بوده در حالی که ۲۳ میلیون نفر نیروی کار داریم و این فاصله موجود، همان مشاغل غیررسمی است.ربیعی گفت: باید هدف‌گذاری کنیم،‌ مشوق‌هایی بگذاریم تا طوری نشود که این افراد همین کار موجود را هم از دست بدهند تعدادی هم در روستاها مشغول هستند بنابر این باید مسیر را به روشنی طی کنیم.

وزیر رفاه گفت:‌برنامه و جهت‌گیری لازم را داریم اما دو شرط برای بیمه شدن این افراد لازم است یکی اینکه زمینه و ساختار مناسب در سازمان‌های مسئول وجود داشته باشد که نظم موجود به هم نخورد و وضع این افراد بدتر نشود و دومین شرط، تأمین منابع مالی است.

ربیعی گفت: آنچه در لایه میانی نظام رفاه اجتماعی پیش‌بینی کرده‌ایم در گام اول به ۳ هزار میلیارد تومان اعتبار نیاز داریم که داریم در این جهت حرکت می‌کنیم.

وی ادامه داد:‌در بحث بودجه‌ای امیدواریم بخشی برای نظام تأمین اجتماعی در این خصوص در نظر گرفته شود.

ارسال دیدگاه

photo_2016-05-31_13-37-56

photo_2016-06-02_15-16-08

photo_2016-06-02_15-16-04

1

sana shirini-1

gorban-1

news