امروز : دوشنبه ۷ اسفند ۱۳۹۶
تاریخ : ۱۳۹۶/۱۲/۰۷ - ۸:۱۱ ذخیره فایل ارسال به دوستان

وزیر دفاع: کوچکترین مشکل امنیتی در منطقه مکران نداریم

سرتیپ امیر حاتمی گفت: با تلاش‌های نیروی دریایی ارتش و وزارت دفاع کوچکترین مشکل امنیتی در منطقه مکران نداریم و سرمایه‌گذاران داخلی و خارجی با امنیت خاطر می‌توانند در این منطقه فعالیت کنند.

به گزارش بصیرنیوز، وزیر دفاع امروز در جمع خبرنگاران توضیحاتی را درباره امنیت سواحل مکران و نبود مشکلی برای سرمایه گذاری در آن منطقه داد:

امیر سرتیپ امیر حاتمی وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح در حاشیه همایش سرمایه‌گذاری و توسعه پایدار سواحل مکران که صبح امروز در برج میلاد برگزار شد، در جمع خبرنگاران اظهار داشت: سواحل مکران یک گنج و دارای ظرفیت‌های مختلف است.

وی افزود: توجه به این سواحل در دولت یازده و دوازده به اوج خود رسید و امروز کارهای قابل توجهی هم از سوی دولت و هم نهادهای غیردولتی و بخش خصوصی در حال احداث است.

بیشتر بخوانید:

حاتمی با بیان اینکه زیرساخت‌های زیادی در حال انجام در منطقه مکران است، گفت: در آینده شاهد شکوفایی این منطقه و ظرفیت‌های اقتصادی آن خواهیم بود.

وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح گفت:‌الان حدود ۴۰ هزار نفر به صورت مستقیم در حال اشتغال و ۲ الی ۳ هزار نفر به صورت غیرمستقیم در این منطقه مشغول کار هستند، اما با ظرفیت منطقه این رقم قابل ارتقاء جهشی است و جای ۲ الی ۳ برابر شدن دارد.

حاتمی ادامه داد: طرح نگین مکران که یک طرح پتروشیمی در کنار دیگر طرح‌های دریایی و غیره از مهمترین طرح‌های در دست اجراست.

وی در پایان خاطرنشان کرد: با تلاش‌های نیروی دریایی ارتش و وزارت دفاع و دیگر نیروها کوچکترین مشکل امنیتی در منطقه مکران نداریم و سرمایه‌گذاران داخلی و خارجی با امنیت خاطر می‌توانند در این منطقه فعالیت کنند.

ارسال دیدگاه

photo_2016-05-31_13-37-56

photo_2016-06-02_15-16-08

photo_2016-06-02_15-16-04

1

sana shirini-1

gorban-1

news