امروز : چهارشنبه ۹ اسفند ۱۳۹۶
تاریخ : ۱۳۹۶/۱۲/۰۹ - ۱۲:۰۳ ذخیره فایل ارسال به دوستان

انتقال پیکرهای هواپیمای یاسوج به چه زمانی موکول شد؟

کارشناسان عملیات جست‌وجوی حادثه سقوط هواپیما یاسوج با حضور هیمالیانوردان؛ با تاکید بر شرایط دشوار صعود و وضعیت نامناسب جوی و بارش برف در دنا، انتقال پیکرهای هواپیمای تهران-یاسوج را زمانبر عنوان کردند.

به گزارش بصیرنیوز،شاهین فتحی – معاون سازمان امداد و نجات در نشست تخصصی عملیات جست‌وجوی حادثه سقوط هواپیما تهران-یاسوج عنوان می‌کند: در این نشست حضور کارشناسان توانمند کوهستان در حوزه امداد و نجات را داشتیم، و با توجه به بارش‌های برف که در برخی نقاط ارتفاع سقوط هواپیما تهران-یاسوج به حدود ۳ متر رسیده است، سعی خواهیم کرد با توجه به سختی امدادرسانی بهترین سناریوی صعود را داشته باشیم.

همچنین در این نشست افشار – مربی فدراسیون کوهنوردی که به عنوان یکی از امدادگر زبده کوهستان در هلال احمر فعالیت می‌کند، نیز توضیح می‌دهد: به دلیل بارش‌های شدید باد در ارتفاعات، امکان استفاده از بالگرد نیز وجود ندارد.

بیشتر بخوانید:

آخرین جزییات جستجوی جانباختگان حادثه هوایی تهران-یاسوج

همچنین در  نشست تخصصی عملیات جست‌وجوی حادثه سقوط هواپیما تهران-یاسوج که با حضور هیمالیانوردان صورت پذیرفت، یکی از کارشناسان عنوان می‌کند که با توجه به شرایط سخت و بارندگی‌ها در ارتفاعات محل سقوط هواپیمای تهران-یاسوج، وضعیت اعزام امدادگران برای انتقال مابقی پیکرها را باید در دو تا سه هفته آینده جستجو کرد، کما اینکه در همین زمان نیز تیم‌های ارزیاب به ارتفاعات محل حادثه اعزام خواهند شد.

در این نشست یکی از امدادگران در توصیف شرایط سخت انتقال پیکرها توضیح می‌دهد: با این شرایط بارندگی برف و هوای نامساعد، اصلاً متوجه نمی‌شویم وسایل جستجوی ما به لاشه هواپیما برخورد کرده یا پیکر سرنشینان را پیدا می‌کند.

ارسال دیدگاه

photo_2016-05-31_13-37-56

photo_2016-06-02_15-16-08

photo_2016-06-02_15-16-04

1

sana shirini-1

gorban-1

news