امروز : چهارشنبه ۹ اسفند ۱۳۹۶
تاریخ : ۱۳۹۶/۱۲/۰۹ - ۱۲:۰۲ ذخیره فایل ارسال به دوستان

میزان خسارت وارده به یمن از ابتدای جنگ

وزارت دارایی یمن اعلام کرد که کسری بودجه دولت یمن طی سه سال تجاوز و تحریم علیه این کشور به بیش از دو تریلیون ریال (یمنی) رسید.

به گزارش بصیرنیوز، وزارت دارایی یمن در کارگاهی که امروز سه شنبه در صنعا تحت عنوان «وضعیت اقتصادی کنونی، دیدگاه ها  و راه حل‌ها» که به مدت دو روز با حضور نمایندگانی از وزارت خانه‌های دارایی، نفت و همچنین بانک مرکزی و دانشگاه ذمار یمن برپا شد، آماری از وخامت اوضاع اقتصادی و مالی این کشور ارائه کرد. 

وزارت دارایی یمن در جلسه امروز، از افزایش ۶۰ درصدی نرخ بیکاری و افزایش ۸۵ درصدی شمار افراد زیر خط فقر طی سه سال تجاوز و محاصره ائتلاف عربی علیه یمن خبر داد.

به گزارش وبگاه خبری النجم الثاقب،‌ درآمد عمومی کشور یمن طی سه سال از آغاز جنگ و محاصره علیه یمن تا نوامبر ۲۰۱۷ کاهش ۸۶ درصدی را تجربه کرده در مقایسه با درآمد سرانه سال ۲۰۱۴ که بالغ بر ۲۲۲۰۶ میلیارد بوده است.

وزارت دارایی یمن تاکید کرد که  درآمد نفت در سال ۲۰۱۷  در مقایسه با درآمد سال ۲۰۱۴ به ۹۹٫۹ درصد کاهش یافت آن هم به دلیل اینکه طی سه سال از آغاز تجاوز ائتلاف عربی علیه یمن تولید و صادرات نفت و گاز خام در یمن متوقف شده است.

درآمدهای مالیاتی در معاملات تجاری و بین المللی (عوارض گمرکی) در ماه نوامبر ۲۰۱۷ یمن شاهد کاهش ۶۴ درصدی نسبت به ارزش گمرکی قبل از تجاوز و محاصره یمنی ها بود.

بنا به بیانیه وزارت دارایی یمن عواید مالیات بر درآمد و درآمد مالیاتی فروش نیز در مقایسه با درآمدهای ۲۰۱۴ پیش از تجاوز و محاصره یمن، ۶۳ درصد کاهش یافته است.

وزارت نفت یمن نیز تاکید کرد که طی سه سال جنگ و تحریم یمن خسارت بخش نفت از آن بیش از یکد میلیون بشکه نفت برآورده شده است.

ارسال دیدگاه

photo_2016-05-31_13-37-56

photo_2016-06-02_15-16-08

photo_2016-06-02_15-16-04

1

sana shirini-1

gorban-1

news