امروز : چهارشنبه ۹ اسفند ۱۳۹۶
تاریخ : ۱۳۹۶/۱۲/۰۹ - ۱۱:۳۶ ذخیره فایل ارسال به دوستان

نظر خانم بازیگر درباره حضور سلبریتی‌ها در تئاتر

آلنا آهی، بازیگر و کارگردان از دغدغه خود برای حضور سلبریتی‌ها در تئاتر خبر داد و گفت: امیدواریم برای سال جدید کارگردان‌ها به سمت بازیگران حرفه‌ای تئاتر باز گردند تا اینکه بخواهند از حضور چهره‌ها در نمایش‌هایشان استفاده کنند.

به گزارش بصیرنیوز، آلنا آهی، بازیگر و کارگردان از دغدغه خود برای حضور سلبریتی‌ها در تئاتر خبر داد و گفت: امیدواریم برای سال جدید کارگردان‌ها به سمت بازیگران حرفه‌ای تئاتر باز گردند تا اینکه بخواهند از حضور چهره‌ها در نمایش‌هایشان استفاده کنند.

آلنا آهی کارگردان و بازیگر سینما، تئاتر و تلویزیون درباره فعالیت‌های امسال خود عنوان کرد: در سال ۹۶ هم کار تئاتر و هم فیلم و سریال زیاد داشتم. سریال «دوران خوش ما» را برای شبکه نمایش خانگی به کارگردانی محمدمصطفی سامنی جلوی دوربین بردیم.

وی در ادامه افزود: نقش من دراین سریال اصلی بود، داستان کار هم به چند دوست صمیمی باز می‌گردد که با هم زندگی می‌کنند و زندگی آن‌ها در این سریال روایت می‌شود. دراین سریال هم من هم همسرم کوروش سلطانیان ایفای نقش کردیم.

آهی درباره این سریال توضیح داد: دوران خوش ما از آن دست کار‌های کمدی است که فیلمبرداری آن در فصول مختلف ادامه خواهد داشت درحال حاضر بخش اول این سریال فیلمبرداری‌اش تمام شده و سال آتی به شبکه نمایش خانگی می‌آید.

وی درباره فعالیت‌های تئاتری‌اش در سال آتی گفت: الان چند متن را برای کارگردانی در دست دارم یکی از آن‌ها متن حمید جبلی است که بعد از سال‌ها قرار است اجرا شود، عنوان آن «عشق روی خرپشته» است که نقش اصلی زن و مرد داستان را خودم و همسرم ایفا می‌کنیم.

آهی با اشاره به اینکه این نمایش را در سالن دولتی اجرا خواهد برد، گفت: در سالن‌های خصوصی من بیشتر بازی می‌کنم الان مدت‌هاست که دیگر در سالن خصوصی کار نمی‌کنم بعد از گلدونه خانم در سنگلج، اما بیشتر تلاش گروهمان این است که با گروه‌های دیگر هم کار کنیم و خود را محدود نسازیم.

وی با بیان اینکه اولویت‌اش در سال ۹۶ بازیگری بوده است گفت: چند روز پیش نیز در یک فیلم ژانر وحشت ایفای نقش کردم البته در جشنواره فجر امسال فیلم نداشتم و تنها بیننده کار‌ها بودم.

آهی در ادامه افزود: امسال نمایش غیر منتظره را به صحنه بردیم، این نمایش شرایط ویژه‌ای به صورت فعالیت تماشاگر داشت هر بازیگر در اتاقکی مستقر بود و مخاطب به سراغ او می‌آمد بنابراین نمایش براساس عکس العمل مخاطبان طراحی میشد، بازی در این نمایش هم دشوار بود.

وی افزود:‌این کار در شهر کتاب خیابان دانشگاه به کارگردانی محسن احتشامی دو ماه تمام اجرا و با استقبال خوبی روبه رو شد و برای خودم هم تجربه خوبی بود.

وی درباره وضعیت تئاتر امروز در ایران گفت: به نظرم تئاتر ما راه خوبی را می‌رود، اما بیشتر کارگردان‌ها به نظر می‌رسد که به چهره‌ها توجه دارند حتی کارگردان‌های مطرح هم به بازیگران چهره توجه دارند تا تماشاگر جذب کنند بنابراین همین باعث می‌شود حتی اگر یک بازیگر تئاتر خیلی هم حرفه‌ای و جایزه گرفته و موفق باشد، اما باز هم دیده نشود.

آهی درباره آسیب‌های این توجه به سلبریتی‌ها گفت: من خودم در یکی ـ. دو سال اخیر پیشنهاد در عرصه‌های مختلف زیاد دیدم و این خیلی برایم خوب بود، اما همه بازیگران تئاتر نیاز به حمایت بیشتری دارند کاش این اتفاق از بین برود و خودمان به خودمان کمک کنیم و از هم حمایت کنیم.

وی در پایان گفت: امروز شاهد هستیم که خیلی از سالن‌های نمایش با استقبال و صندلی‌های پر روبه رو هستند، اما شاید پنجاه درصد این افرادی که تماشاگر کار هستند، مهمان هستند آرزو دارم که در سال جدید مخاطبان تئاتر نیز افزایش پیدا کنند.

ارسال دیدگاه

photo_2016-05-31_13-37-56

photo_2016-06-02_15-16-08

photo_2016-06-02_15-16-04

1

sana shirini-1

gorban-1

news