امروز : شنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۶
تاریخ : ۱۳۹۶/۱۲/۲۶ - ۱۰:۵۴ ذخیره فایل ارسال به دوستان

نفت گران شد

هرچند قیمت نفت امروز با پیش‌بینی آژانس بین‌المللی انرژی برای افزایش تقاضا در سال جاری بالا رفت، اما متوسط قیمت در این هفته در آستانه ثبت کاهش ۱.۳ درصدی قرار دارد.

به گزارش بصیرنیوز،هرچند قیمت نفت امروز با پیش‌بینی آژانس بین‌المللی انرژی برای افزایش تقاضا در سال جاری بالا رفت، اما متوسط قیمت در این هفته در آستانه ثبت کاهش ۱.۳ درصدی قرار دارد.

به گزارش رویترز، قیمت نفت امروز پس از اینکه آژانس بین‌المللی انرژی اعلام کرد: تقاضا برای نفت خام امسال سرعت خواهد گرفت، اما هشدار داد که عرضه با سرعت بیشتری رشد خواهد داشت.

هر بشکه نفت برنت با ۷ سنت افزایش، ۶۵.۱۹ دلار فروخته شد. تا این لحظه قیمت نفت برنت به طور متوسط طی این هفته ۰.۵ درصد کاهش قیمت را ثبت کرده است.

نفت خام آمریکا نیز با ۸ سنت افزایش ۶۱.۲۷ دلار در هر بشکه معامله شد. این نوع نفت روز گذشته ۲۳ سنت افزایش یافته بود.

قیمت نفت در آستانه ثبت کاهش ۱.۳ درصدی طی این هفته قرار دارد. قیمت نفت هفته پیش افزایش ۱.۳ درصدی را ثبت کرده بود.

آژانس بین المللی انرژی پیش بینی خود از تقاضا برای نفت در سال جاری را به ۹۹.۳ میلیون بشکه در روز افزایش داد. این رقم برای سال ۲۰۱۷ روزانه ۹۷.۸ میلیون بشکه اعلام شده بود. همچنین اعلام کرد ذخایر تجاری نفت در کشور‌های صنعتی سازمان همکاری و توسعه اقتصادی در ماه ژانویه برای نخستین بار در ۷ ماه گذشته افزایش یافته است.

بر اساس این گزارش، تولید نفت ونزوئلا که به علت بحران اقتصادی، در ۲ سال گذشته ۵۰ درصد کاهش یافته و این کاهش به حدی بوده که طی بیش از یک دهه گذشته بی‌سابقه بوده است، هنوز می‌تواند یک کاهش جدید در ذخایر رخ دهد.

آژانس بین المللی انرژی همچنین بر افزایش عرضه اشاره کرد که این امر افزایش قیمت نفت را محدود کرد. این نهاد بین المللی معتقد است که عرضه نفت غیر اوپکی به سردستگی آمریکا امسال ۱.۸ میلیون بشکه در روز افزایش می‌یابد.

ارسال دیدگاه

photo_2016-05-31_13-37-56

photo_2016-06-02_15-16-08

photo_2016-06-02_15-16-04

1

sana shirini-1

gorban-1

news