امروز : یکشنبه ۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۶
تاریخ : ۱۳۹۶/۰۲/۱۰ - ۱۹:۳۷ ذخیره فایل ارسال به دوستان

هویت امروز ما به علت فداکاری‌های شهدا است

جمعی از دانشجویان و اساتید «محور ۱۳» دافوس با خانواده امیر سرلشکر خلبان شهید احمد کشوری دیدار کردند. در این دیدار رئیس ستاد دافوس با بیان اینکه خداوند را شاکرم که در چنین ساعت و روزی مهمان خانواده شهید بزرگوار کشوری هستم، اظهار کرد: دانشگاه فرماندهی و ستاد ارتش جمهوری اسلامی ایران در تهران واقع […]

جمعی از دانشجویان و اساتید «محور ۱۳» دافوس با خانواده امیر سرلشکر خلبان شهید احمد کشوری دیدار کردند.

در این دیدار رئیس ستاد دافوس با بیان اینکه خداوند را شاکرم که در چنین ساعت و روزی مهمان خانواده شهید بزرگوار کشوری هستم، اظهار کرد: دانشگاه فرماندهی و ستاد ارتش جمهوری اسلامی ایران در تهران واقع است و در دو مقطع تحصیلی کارشناسی ارشد و دکترا برنامه آموزشی انجام می‌دهد.

ناخدا یکم غلام‌رضا طحانی افزود: این دانشگاه از قدیمی‌ترین موسسه‌های علمی کشور است که سنگ بنای آن به سال ۱۳۱۲ برمی‌گردد و در حال حاضر بالاترین مرجع علمی ارتش جمهوری اسلامی ایران است.

وی با بیان اینکه حامل سلام گرم امیر فرماندهی دانشگاه فرماندهی و ستاد ارتش جمهوری اسلامی ایران (دافوس) امیر سرتیپ حسین ولیوند هستم، تصریح کرد: عزیزانی که در این جمع حاضر هستند یادگارانی از هشت سال دفاع مقدس‌اند که در حال تحصیل در دانشگاه هستند.

رئیس ستاد دافوس ادامه داد: بخشی از موارد تحصیلی‌ای عزیزان به آشنایی با محیط داخلی کشور جمهوری اسلامی ایران و کشورهای هم‌جوار برمی‌گردد که ما در اولین گام پا به خطه سرسبز شمال گذاشته و برای اینکه چراغ راهی از برکت حضور شهدا بگیریم اولین برنامه کاری و مأموریت آموزشی خود را دیدار با خانواده شهید در این مکان مقدس قرار داده‌ایم.

طحانی با بیان اینکه تا ایران، ایران است خاطره رشادت‌ها، جان‌فشانی‌ها و ایثارگری‌های شهید کشوری در تاریخ باقی خواهد ماند، خاطرنشان کرد: برای همین می‌گویند شهدا تاریخ‌ساز هستند و اگر امروز ما هویتی داریم به علت فداکاری‌های و کارهای و اقدامات مهمی است که این شهید بزرگوار و سایر هم‌رزمانشان انجام دادند و شهید تا تاریخ برقرار است خاطراتش در تاریخ می‌ماند.

رئیس ستاد دافوس با بیان اینکه شهادت هدیه‌ای است که خداوند آن را به بنده‌های خاص خودش می‌دهد و به این جمله و حرف اعتقاد داریم، بیان کرد: یکی از بزرگان نقل می‌کردند که شهادت مثل میوه‌ای است که نمی‌شود آن را نارس چید و باید آن میوه برسد تا قابل چیدن باشد.

وی در پایان گفت: وقتی از خانواده‌ای دو نفر و تعداد بیشتری به فیض شهادت نائل می‌آیند آن خانواده تقدس ویژه‌ای دارد، من این لحظه را به فال نیک می‌گیرم و از همسر شهید عاجزانه تقاضا می‌کنم در هنگام دعاها مجموعه نیروهای مسلح به‌ویژه ارتش جمهوری اسلامی ایران را دعا بفرمایند تا بتوانیم رهرو راه این شهیدان بزرگوار باشیم.

ارسال دیدگاه

photo_2016-05-31_13-37-56

photo_2016-06-02_15-16-08

photo_2016-06-02_15-16-04

1

gorban-1

news