امروز : جمعه ۲۲ تیر ۱۳۹۷
تاریخ : ۱۳۹۷/۰۴/۲۲ - ۱۲:۰۸ ذخیره فایل ارسال به دوستان

سایه غفلت مسئولان بر سر جولان بی‌عفتی در فریدونکنار

مسئله‌ای که هر ساله با وجود گردشگران گریبان شهر و شهروندان فریدونکناری را می‌گیرد موضوع بی‌حجابی و بی‌عفتی برخی از مسافرانی است که این شهر را با مناطق آزاد کشورهای غربی و خاورمیانه اشتباه گرفته‌اند.

به گزارش بصیرنیوز، این روزها حجم زیادی از گردشگران، فریدونکنار را به علت توریستی بودن و داشتن جاذبه‌های گردشگری برای سفر انتخاب کردند که البته این امر برای هر شهری که دارای این ویژگی باشد جای خرسندی دارد چراکه می‌توانند از ظرفیت وجود گردشگران استفاده کنند.

اما مسئله‌ای که هر ساله با وجود گردشگران گریبان شهر و شهروندان فریدونکناری را می‌گیرد موضوع بی‌حجابی و بی‌عفتی برخی از مسافرانی است که این شهر را با مناطق آزاد کشورهای غربی و خاورمیانه اشتباه گرفته‌اند.

با توجه به اینکه شهرستان فریدونکنار با تقدیم ۳۵۰ شهید در دوران دفاع مقدس و دو شهید مدافع حرم و همچنین برخورداری از چهره‌های دینی مانند آیت‌الله سیفی مازندرانی دارای یک بافت مذهبی و دینی است، ترویج بی بندوباری و بی‌عفتی هیچ جایگاهی در این شهر ندارد.

در حالی که پوشش‌های نامتعارف مردان و زنان در شهر جلوه‌ای بدی را به نمایش گذاشته است اما انگار مسئولان مربوطه چشم خود را بر روی این ناهنجاری‌ها بسته‌اند و هیچ اقدام عملی در این رابطه صورت نمی‌گیرد.

جوانان حزب الهی و مادران و دختران محجبه که در گرمای تابستان با حفظ عفاف و حجاب ارزش‌های اسلامی را زنده نگه داشته‌اند این انتظار را دارند که مسئولان هم از اتاق‌های شیک خود به داخل شهر بیایند و نظاره‌گر هجوم فرهنگی باشند.

مرکز شهر فریدونکنار، پاساژها، مراکز خرید، پارک ساحلی لاله و سواحل این شهر از مناطقی هستند که وضعیت عفت عمومی بسیار نگران کننده است و باید با نگاه انقلابی از این ناهنجاری‌ها جلوگیری شود.

بی‌عفتی و عدم رعایت حجاب از سوی مردان و زنان در دراز مدت می‌تواند بر روی روحیه و فرهنگ یک شهر تاثیر مستقیم داشته باشد پس بنابراین مسئولان و متولیان فرهنگی باید با اقدامات مناسب از ضربه‌های احتمالی جلوگیری به‌عمل آورند.

ارسال دیدگاه

photo_2016-05-31_13-37-56

photo_2016-06-02_15-16-08

photo_2016-06-02_15-16-04

1

sana shirini-1

gorban-1

news