امروز : پنج شنبه ۲۸ تیر ۱۳۹۷
تاریخ : ۱۳۹۷/۰۴/۲۸ - ۱۳:۲۵ ذخیره فایل ارسال به دوستان
مدیر امور توزیع برق فریدونکنار:

کمبود ذخیره نیروگاهی و افزایش بیش از اندازه مصرف موجب بروز خاموشی/جریمه سنگین در انتظار متخلفان است

مدیر امور توزیع برق فریدونکنار با اشاره به اینکه کمبود ذخیره نیروگاهی و افزایش بیش از اندازه مصرف موجب بروز خاموشی می‌شود، گفت: جریمه سنگین در انتظار متخلفان است.

به گزارش بصیرنیوز، یعقوب حیدری مدیر امور توزیع برق فریدونکنار در گفت‌وگو با بصیرنیوز اظهار کرد: خاموشی‌های اخیر فقط مربوط به این شهرستان نیست و با توجه به کمبود تولید ذخیره نیروگاه‌ها و فولواری خطوط انتقال (استفاده حداکثری از ظرفیت) در تمام کشور به وجود آمده است.

وی با اشاره به اینکه برق در حال حاضر توسط سه شرکت تقسیم می‌شود، خاطرنشان کرد: تولید برق توسط نیروگاه‌ها انجام شده و از خطوط انتقال زیر نظر شرکت برق منطقه‌ای به شرکت توزیع می‌رسد که از خروجی پست‌ها تحویل می‌گیرد و به مشترکان انتقال می‌دهند.

مدیر امور توزیع برق فریدونکنار تصریح کرد: با توجه به اینکه امسال مشکلاتی از منبع تولید که همان نیروگاه و خطوط انتقال است وجود دارد و همچنین افزایش بیش از حد گرما و مصرف زیاد موجب شد که این خاموشی‌ها رخ دهد که به هیچ عنوان تحت کنترل امور توزیع نیست.

حیدری یادآور شد: طبق روال سالیانه قبل از شروع فصل تابستان با گزارش‌های به دست آمده از سال قبل مبنی بر شناسایی مناطق دارای ضعف برق و پربار شدن ترانس اقدام به تقویت یا تعویض ترانس می‌شود.

وی افزود: افزایش مقطع شبکه‌ها و اضافه کردن سیم‌ها از اقدامات دیگری است که برای تقویت جریان برق انجام می‌شود و در مناطق فیروزآباد و شهرک اسدی افزایش خروجی‌های ترانس صورت گرفته است.

مدیر امور توزیع برق فریدونکنار با بیان اینکه تخلفات صورت گرفته به صورت جدی پیگیری می‌شود، گفت: یک قسمت مجزا در قسمت بازرسی فعال هستند که بر اساس گزارش‌های مردمی و پایش‌های صورت گرفته از سوی اداره مدام در حال رصد هستند که متاسفانه در فریدونکنار تخلفات صورت گرفته زیاد است و همین امر موجب تلفات زیاد انرژی و پایین بودن سطح کیفی برق می‌شود.

این مسئول ادامه داد: در برخی از مناطق مشاهده می‌شود که کنتورها دستکاری شده یا برق آزاد استفاده می‌شود که دارای خطرات زیادی است و احتمال برق گرفتگی در این موارد بسیار بالا است که در صورت مشاهده تخلف با جریمه سنگین رو به رو شده و اگر تمیکن نشود به مراجع قضایی معرفی می‌شوند.

حیدری اظهار کرد: مناطق شهرک اسدی، ولیعصر، شهرک شهید رجایی و فیروزآباد به دلیل ساخت و ساز بدون مجوز و مشخص نبودن خدمات دارای مشکلات بیشتری هستند.

ارسال دیدگاه

 

photo_2016-05-31_13-37-56

photo_2016-06-02_15-16-08

photo_2016-06-02_15-16-04

1

gorban-1

news